Jak dobrać płytę indukcyjną dla siebie?

W coraz większej ilości domów obecność płyty indukcyjnej jest niezbędna ze względu na niechęć do podłączania gazu i użytkowania kuchenek gazowych. Wiele jednak zależy od tego, jaką płytę się wybierze. Czy podłączenie płyty indukcyjnej będzie proste i intuicyjne? Ile będzie miała stanowisk grzewczych? Jaka będzie jej moc? Ile będzie ciągnęła prądu? I w jaki sposób będzie można nią sterować? Jak zatem szukać odpowiednich płyt indukcyjnych? Na co dokładnie zwrócić uwagę przy wyborze tej odpowiedniej? Jakie modele są warte twojej uwagi? I gdzie można je znaleźć?

Płyta indukcyjna – dlaczego warto ją wybrać?

Wybór płyty grzewczej zamiast kuchenki gazowej często podykotowany jest wygodą. Grzewcza płyta ceramiczna jest prostsza w obsłudze, bardziej intuicyjna i w dodatku można z łatwością manewrować szybkością nagrzewania się danego „palnika” – kilka-kilkanaście poziomów mocy to standard. Często płyta grzejna ma wbudowaną kontrolę rodzicielską, dzięki czemu dzieci nie są w stanie samodzielnie włączyć palnika a co za tym idzie, nie poparzą się. Przy takiej płycie grzewczej jak Whirpool WF S0160 NE można także spodziewać się wielomiesięcznej gwarancji, dzięki której będzie można płytę wymienić lub naprawić, jeżeli okaże się uszkodzona bądź zepsuta.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytę indukcyjną?

Jest kilka kwestii, na które warto jest zwrócić uwagę w trakcie wybierania płyty indukcyjnej. Oczywiście przede wszystkim warto wybierać produkty dobrych jakościowo marek – płyta indukcyjna whirlpool będzie odpowiednim wyborem, dla kogoś kto chce mieć użyteczny sprzęt w atrakcyjnej cenie. Oprócz tego, warto także sprawdzić technikalia danego modelu – z czego jest wykonany, ile ma poziomów mocy, czy posiada blokadę rodzicielską, czy ma wskaźnik ciepła resztkowego, dzięki któremu nie położysz przypadkiem dłoni na rozgrzanym polu grzejnym? To wszystko jest ważne.

Gdzie można znaleźć płyty indukcyjne dobrej jakości?

Jeżeli chcesz, aby w trakcie wybierania odpowiedniego modelu płyty indukcyjnej pomagał ci doświadczony sprzedawca mający odpowiednią wiedzę, to najlepiej jest kupować tego rodzaju sprzęt w sklepach z elektroniką takich, jak Neonet. To właśnie tam znajdziesz szeroki wybór płyt indukcyjnych od różnych, dobrych producentów spośród których z pewnością wybierzesz coś do swojego domu tak, aby gotowanie było dla ciebie nie tylko bezpieczne, ale również wygodne.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy