Jakie są różnice między rusztowaniami ramowymi a modułowymi?

Wśród rusztowań wyróżnić można różnego rodzaju konstrukcje, które różnią się przede wszystkim sposobem montażu. Obecnie w użytku profesjonalnym najczęściej stosuje się rusztowania systemowe, czyli konstrukcje ramowe lub modułowe. Czym różnią się oba rozwiązania? Na co zwrócić uwagę wybierając rusztowanie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Rusztowania ramowe i modułowe – różnice

Jak wspomniano we wstępie najczęściej stosowane obecnie rusztowania to konstrukcje ramowe oraz modułowe. Czym się różnią? Otóż, rusztowania ramowe jak sama nazwa wskazuje składają się z ram, które stanowią podstawę konstrukcji. Są to gotowe elementy stanowiące podstawę budowy szkieletu, które łączy się przy zastosowaniu stężeń zapewniających sztywność całej konstrukcji. Stężenia montuje się do umieszczonych w ramach złącz. Podesty również przytwierdzane są do ram i posiadają odpowiednie otwory montażowe. Zaletą rusztowań ramowych jest prosty montaż, który obejmuje określoną ilość powtarzalnych czynności.

Rusztowania modułowe składają się z większej ilości poszczególnych elementów niż opisane wcześniej rusztowania systemowe. Podstawą konstrukcji są w tym przypadku stojaki, do których montowane są poszczególne elementy rusztowań, czyli m.in. rygle, stężenia, podesty robocze, burty, itp. W efekcie rusztowania modułowe pozwalają stworzyć zdecydowanie bardziej złożone konstrukcje, co powoduje, że sprawdzają się jako rusztowania przestrzenne, czy samonośne. Istotną zaletą jest także możliwość rozbudowywania konstrukcji dzięki zastosowaniu kolejnych modułów.

Na co zwrócić uwagę wybierając rusztowanie?

Mając świadomość, że na rynku dostępnych jest wiele typów rusztowań różnych producentów należy wybrać konstrukcję, która będzie odpowiadała potrzebom. W związku z tym pod uwagę należy wziąć przede wszystkim:

  • maksymalną wysokość rusztowania, ponieważ wpływa ona na zasięg pracy na wysokości;
  • rodzaj rusztowania, który powinien odpowiadać danemu zastosowaniu. Poszczególne konstrukcje są dostępne pod hasłem: rusztowania budowlane – www.rusztowania-krause.dmn.pl;
  • jakość, którą powinny potwierdzać odpowiednie certyfikaty;
  • trwałość, na którą wpływa między innymi materiał, z którego wykonano rusztowanie;
  • łatwość montażu i demontażu, ponieważ determinuje to czas wykonania tych procesów.

Rusztowania aluminiowe – dlaczego warto?

Wymienione w poprzednim akapicie aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze rusztowania sprawiają, że coraz większą popularnością cieszą się rusztowania aluminiowe. Dlaczego warto je wybrać? Przede wszystkim ze względu na trwałość, wytrzymałość, a także niewielką wagę, która przekłada się łatwość montażu oraz demontażu. Istotne w tym przypadku jest także to, że rusztowania aluminiowe mogą być stosowane zarówno jako wewnętrzne, jak i zewnętrzne, a wśród nich znajduje się wiele różnych typów konstrukcji. W efekcie możliwy jest wybór rusztowania odpowiadającego danemu zastosowaniu.

W kontekście wymienionych zalet, warto zwrócić uwagę na możliwość wynajmu rusztowań aluminiowych, które idealnie sprawdzają się w różnych warunkach budowlanych. Dla osób zainteresowanych taką opcją w regionie stolicy, Wynajem rusztowań aluminiowych Warszawa oferowany przez naszych specjalistów stanowi doskonałe rozwiązanie, łączące wysoką jakość z elastycznością zastosowania.

Podsumowując należy stwierdzić, że rusztowania ramowe i modułowe, to konstrukcje, które znacznie różnią się budową. Niezależnie jednak od wybranego typu warto postawić na rusztowania aluminiowe, które wypierają z rynku konstrukcje stalowe. Jest to efektem ich licznych zalet, które posiadają także drabiny aluminiowe dostępne pod hasłem: rusztowanie – www.rusztowanie-krause.dmn.pl.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy