Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego?

Z reguły urządzamy pokój dziecięcy tak, aby stworzyć miłe i wygodne środowisko, które będzie również odzwierciedlać osobowość i zainteresowania dziecka. Pokój każdego młodego człowieka z czasem będzie ewoluował, aby odzwierciedlić jego dojrzewającą i zmieniającą się osobowość.

Jednak wszystko w pokoju dziecka powinno być dokładnie przemyślane, zanim mały lokator wprowadzi się do niego: od mebli (które powinny być dostosowane do wieku i praktyczne) po rolety do pokoju dziecięcego. Dzieci stale zmieniają swoje zainteresowania i szybko rosną, a to, co podoba im się dziś, może za rok czy dwa być „obciachem na maksa”; dotyczy to także światła i przestrzeni.

Rolety do pokoju dziecka wydają się wymagać wymiany co kilka lat, ale jest to ważna inwestycja, o której warto pomyśleć. Czy to rolety dzień/noc, czy rolety rzymskie, potrafią całkowicie zmienić atmosferę panującą w sypialni.

Rolety do pokoju dziecięcego

Ciemne rolety, rzymskie czy materiałowe, to najbardziej bezpieczna i skuteczna opcja do pokoju małego dziecka. Dlaczego? Cóż, wszyscy rodzice wiedzą, że nawet w najlepszych okolicznościach ułożenie małych dzieci do snu może być trudne, a co dopiero, gdy słońce wciąż jasno świeci.

Rolety zaciemniające pozwalają stworzyć wieczorną atmosferę, dzięki której bez problemu przekonasz swoje małe dziecko, że nadszedł czas na sen. Nawet starszaki-przedszkolaki wymagają drzemki w ciągu dnia. W sklepie Ardeko oferujemy wiele rolet w bezpiecznych, ciemnych kolorach, idealnych dla często śpiących maluchów.

Żaluzje dla dzieci

Zwijane i opuszczane żaluzje to również doskonały wybór do sypialni dziecka. Istnieją liczne style i wzory żaluzji do wyboru, z których wiele jest odpowiednich do wykorzystania w sypialni dziecka. Miękkie kolory, żywe barwy, a nawet kwiatowe wzory — wszystkie z nich będą wyglądać uroczo jako rolety w pokoju dziecka. W naszej ofercie oprócz rolet rzymskich i zaciemniających znajdziesz też estetyczne, kolorowe żaluzje.

Rolety rzymskie do pokoju dziecięcego

Rolety rzymskie mogą być kojącym, przytulnym dodatkiem do każdego pokoju dziecięcego ze względu na ich elastyczną, ciepłą i „domową”, przytulną estetykę. Są one nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne.

Sam możesz dostosowywać swoje nowe rzymskie rolety do pokoju dziecięcego, wybierając spośród różnorodnych projektów i kolorów dostępnych w sklepie Ardeko. Kolorowe, wzorzyste rolety rzymskie wpłyną na barwę światła wpadającego do pokoju dziecięcego, przekształcając go w bajkową, nieszablonową scenerię.

Bezpieczeństwo – Twój pierwszy priorytet

Na początek, urządzając pokój dziecka, należy zawsze upewnić się, że wybrane rolety są dla niego całkowicie bezpieczne. Trudno jest znaleźć rolety całkowicie bezpieczne dla rodzin z dziećmi, ale w sklepie Ardeko.pl znajdziesz rolety, które zapewnią największe możliwe bezpieczeństwo Twoim maluchom.

Instalując rolety w pokoju dziecka, należy upewnić się, że przewód nie znajduje się w miejscu, w którym młody lokator może go dosięgnąć. Obudowa chroniąca przewody jest dostępna w różnych rozmiarach, a sam sznurek powinien być zwijany, tak, aby znajdował się poza zasięgiem małego dziecka.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy