Grzejnik do łazienki — jaki wybrać?

Łazienka jest newralgicznym punktem pod względem potrzeby komfortu termicznego. Bez dobrego grzejnika wychodzenie z kabiny czy z wanny jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. 

Dobór parametrów grzewczych oraz rodzaju przyłącza należy pozostawić fachowcom, którzy doradzą na przykład w sklepie. 

Dla klienta ważne jest tak naprawdę dokonanie wyboru pod względem funkcjonalności i wyglądu.

Grzejnik łazienkowy oprócz bycia grzejnikiem może być także funkcjonalny

Urządzenia grzewcze nie muszą tylko dostarczać ciepła, mogą przydać się także na inne, różne sposoby. Największy potencjał do wykorzystania w innym celu mają właśnie kaloryfery w łazience. Na stronie Grzejniki Technika Design znajduje się wiele ciekawych rozwiązań na skorzystanie z tych produktów pod innym kątem. 

Najczęstszym rodzajem grzejnika, który montuje się w łazience, jest forma drabinkowa. Faktycznie jest to bardzo praktyczny sposób na suszenie między innym ręczników. Innym ciekawym i bardziej estetycznym pomysłem, który będzie pełnił także rolę mebla czy półki jest grzejnik łazienkowy VASCO NIVA BATH. Jego funkcjonalność wprowadza też ładny wygląd, bo odsunięty od ściany ekran grzewczy posiada trzy półki oraz wieszak na ubrania.

Czemu nie mieć możliwości suszenia ubrań przez cały rok? Taką potrzebę zaspokoją kaloryfery, które mogą być zasilane elektrycznie i wodą grzewczą w okresie zimowym albo tylko i wyłącznie prądem. Dobrym przykładem na drugi typ kaloryfera jest Suszarka elektryczna Viking Electro 693×530. Dzięki niej problem mokrych ubrań czy ręczników skończy się raz na zawsze. Od razu daje ciepło, wystarczy włączyć zasilanie elektryczne.

Grzejniki łazienkowe to także rzecz gustu i smaku

Kaloryfery mogą być ładne, specjalnie zaprojektowane przez designerów, którzy chcą wykorzystać potencjał ich dużej powierzchni. Dlatego ten element staje się ważnym akcentem łazienki, coraz częściej nie jest ukrywany, tylko jeszcze bardziej eksponowany ze względu na ciekawy, przyciągający wygląd.

Czy może być coś intrygującego w prostym wzorze, przypominającym drogą wijącego się węża? Może. Taki stylowy, prostokątny zygzak w grzejniku Radox Serpentine 590×500 to wyraz subtelności i wdzięku. Urzeka swoją lekką formą i prostotą. Ciepło i piękno w jednym.

Propozycja kaloryfera kładącego bardziej nacisk na efekt to Grzejnik Cordivari Lola. Już sam fakt, że całość jest wykonana z satynowanej stali nierdzewnej, powoduje, że ma się do czynienia z produktem z najwyższej półki. Pociągający design w postaci błyszczących, smukłych szczebli uformowanych w kształt delikatnej fali, dodaje całej konstrukcji gracji i delikatności. Ten produkt jest pełen szyku. Można montować go w pionie i poziomie.

Kolejnym przykładem jest grzejnik łazienkowy, który ukrywa swoje prawdziwe przeznaczenie za rzucającym się w oczy wykończeniem. Zehnder Splash 1230×750 od frontu jawi się jako ciekawy obraz. Jego wzór przywodzi na myśl efekt rozchodzenia się fal na białej cieczy po wpadnięciu do niej kropli. Koi to zmysły i w połączeniu z ciepłem daje bardzo miłe odczucia.

Grzejniki łazienkowe mogą spełniać dodatkowe funkcje w postaci wygodnego suszenia, ale również wyglądać ładnie i być ciekawą, a nawet intrygującą ozdobą na ścianie. Szeroki asortyment różnych rozwiązań, które schlebią wszystkim gustom, znajduje się na stronie technikadesign.pl. W tej firmie pracują fachowcy, przeprowadzający szkolenia dotyczące grzejnictwa, dlatego warto na nich polegać. To profesjonaliści, którzy chętnie doradzą i pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy