5 powodów, dlaczego potrzebujesz oczyszczacza powietrza

Duże zanieczyszczenie powietrza, zwłaszcza w większych miastach, sprawia, że zmagamy się z różnymi problemami zdrowotnymi. Warto więc pomyśleć o zakupie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które ma wiele przydatnych funkcji. Skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy oraz pomaga pozbyć się wirusów, alergenów, kurzu czy nawet zwierzęcej sierści. Aktualnie coraz częściej znajduje zastosowanie w naszych domach czy biurach. Oferta rynkowa oczyszczaczy jest niezwykle bogata. Dostępnych jest wiele modeli w kompaktowych rozmiarach i o nowoczesnym designie, dzięki którym dobrze prezentują się w każdym pomieszczeniu. Kupując oczyszczacz powietrza, warto postawić na sprawdzoną markę i wybrać produkt z potwierdzoną skutecznością oraz wysokiej jakości komponentami. Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia? Poznaj 5 najważniejszych powodów.

Wsparcie dla alergików

W naszych domach znajduje się wiele alergenów, które mogą wywoływać uciążliwe reakcje. Oczyszczacz powietrza skutecznie je zneutralizuje, poprawiając jakość powietrza i podnosząc tym samym komfort alergików.

Jeśli i ty zmagasz się z reakcjami alergicznymi, dobrym wyborem będzie oczyszczacz powietrza Sharp. Urządzenia tej marki zostały wyposażone w wydajne systemy filtracji, dzięki czemu precyzyjnie usuwają z powietrza różne typy zanieczyszczeń, w tym alergeny np. pyłki roślin. Dodatkowo poszczególne modele są wyposażone w innowacyjną jonizację Plasmacluster, dzięki której skutecznie neutralizują uczulające cząsteczki, wirusy, bakterie i pleśń. Świetne wsparcie dla alergików stanowi też tryb Pollen zastosowany w niektórych modelach oczyszczaczy Sharp, który efektywnie usuwa pyłki i kurz.

Szukasz skutecznego oczyszczacza powietrza? Postaw na oczyszczacze Sharp! Sprawdź dostępne modele – https://loveair.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp.

Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów

Oczyszczacze powietrza z powodzeniem neutralizują rozmaite, nieprzyjemne zapachy obecne w naszych domach. Dzięki wbudowanemu filtrowi węglowemu, oczyszczacz dobrze się sprawdzi np. w kuchni podczas gotowania. Zapachy jedzenia nie będą się roznosić po całym mieszkaniu. Dodatkowo za pomocą oczyszczacza można pozbyć się też zapachu dymu papierosowego czy dymu z kominka.

Usuwanie sierści zwierząt

Wszystkie osoby, które mają w domu zwierzaki z pewnością docenią też to, że oczyszczacze powietrza dobrze radzą sobie z usuwaniem sierści psa czy kota. Dzięki temu reakcje alergiczne wywoływane przez sierść stają się łagodniejsze. Oczyszczacz pomoże także w pozbyciu się nieprzyjemnych, zwierzęcych zapachów. Warto jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu i konserwacji urządzenia.

Skuteczna ochrona przed smogiem

Oczyszczacz powietrza ma za zadanie przede wszystkim oczyścić powietrze w domu i tym samym uchronić domowników przed negatywnymi skutkami zanieczyszczeń – m.in. smogu, z którym coraz częściej się zmagamy się zarówno w dużych miastach, jak i na terenach wiejskich. Wbrew pozorom brak otwartych okiem wcale nie oznacza, że powietrze w domu czy mieszkaniu nie jest zanieczyszczone. Oczyszczacz powietrza przefiltruje powietrze, dzięki czemu będzie ono zdrowsze. Filtr HEPA wbudowany w urządzenie zatrzyma niewidoczne dla ludzkiego oka zanieczyszczenia, wchodzące w skład m.in. smogu, takie jak pyłki zawieszone (PM2.5 i PM10), węglowodory, tlenki azotu, siarki czy metale ciężkie.

Mniejsze ryzyko infekcji – usuwanie wirusów

Oczyszczacz powietrza to też świetna ochrona przed wirusami. Dzięki odpowiedniej filtracji powietrza, a przede wszystkim obecności filtra HEPA, urządzenie zneutralizuje wirusy, bakterie czy alergeny, dzięki czemu ryzyko infekcji będzie znacznie mniejsze. Oczyszczacz wpłynie też na ogólną poprawę zdrowia domowników, lepszą jakość snu i zmniejszy ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego czy krążenia.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy