Naprawa pralek z restartagd.pl

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w każdym domu. Intensywna eksploatacja sprawia jednak, że może ulec awarii. Aby naprawić pralkę, warto skorzystać z usług firmy restartagd.pl, która szybko rozwiąże problem. Jakie są najczęstsze rodzaje awarii i jak ich uniknąć?

Nowoczesne urządzenia, choć wyposażone w wiele przydatnych funkcji, nie są tak trwałe, jak te starsze. Częściej ulegają awariom, z którymi nie zawsze możemy poradzić sobie samodzielnie. Nie zawsze jest to wina słabej jakości produktu. Awaria często jest wynikiem niewłaściwej eksploatacji. Komu zlecić naprawę pralki?

Restartagd.pl – fachowa naprawa pralek

Do naprawy zmywarki czy pralki nie zawsze musimy wzywać fachowca. Nowoczesne urządzenia często wyświetlają rodzaj błędu, z jakim mamy do czynienia, wystarczy więc sięgnąć do instrukcji obsługi i sprawdzić, jakie kroki należy podjąć. Czasem wystarczy dokonać dezynfekcji pralki lub wykonać proste działania, które rozwiążą problem. Przyczyną głośnej pracy pralki może być np. jej złe wypoziomowanie, co można łatwo skorygować. W wielu przypadkach nie obędzie się jednak bez wizyty serwisanta. Serwis restartagd.pl oferuje szybką naprawę pralki u klienta w domu – większość napraw jest realizowana w ciągu zaledwie kilku godzin. W koszt naprawy zmywarki czy pralki wliczony jest dojazd do klienta i diagnoza. Firma realizuje pogwarancyjne naprawy pralek wszystkich producentów.

Naprawa pralki – jakie awarie zdarzają się najczęściej?

Awaria pralki nie oznacza, że konieczny będzie zakup nowego sprzętu. W większości przypadków usterkę można łatwo usunąć. Jakie awarie zdarzają się najczęściej?

  • Pralka nie pobiera wody – może to być przyczyna zepsutego programatora, elektrozaworu lub hydrostatu. Przyczyną może też być zagięty lub odłączony wąż, lub niedomknięte drzwiczki.
  • Pralka nie wypompowuje wody – może to być przyczyna niedrożnego węża lub zanieczyszczonego filtra pompy odpływowej. Należy więc pomyśleć o sprawdzeniu pompy i wyczyszczeniu filtra.
  • Bęben się nie kręci – może to być spowodowane awarią silnika lub uszkodzeniem paska klinowego.
  • Głośna praca pralki – przyczyną może być jej złe wypoziomowanie, uszkodzenie łożysk lub amortyzatorów, czy też poluzowanie się śrub bębna.
  • Wylewanie wody – przyczyną jest zapchany filtr lub uszkodzona pompa.

Jak uniknąć awarii pralki?

Nie wszystkich awarii możemy uniknąć, jednak niektóre z nich są spowodowane niewłaściwym użytkowaniem pralki. Aby uniknąć osadzania się kamienia, należy stosować specjalne środki zmiękczające. Jest to szczególnie istotne w przypadku twardej wody, która negatywnie wpływa na stan urządzeń. Kamień osadza się na podzespołach pralki i choć nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, może prowadzić do awarii. Należy też pamiętać o regularnym czyszczeniu pralki. Komora na płyn i proszek, filtr, czy uszczelka przy bębnie to elementy, o których stan trzeba dbać. Warto też raz na jakiś czas wykonać puste pranie z dodatkiem octu lub specjalnego płynu do czyszczenia pralek. 

Przy wkładaniu prania nie można też zapominać o ładowności pralki, ponieważ przeładowanie bębna może wpływać na zużycie bębna, łożysk, czy amortyzatorów. Przed wrzuceniem ubrań do pralki trzeba też sprawdzić kieszenie, ponieważ drobne przedmioty mogą trafić do wnętrza urządzenia, przez co ulegnie ono awarii. Taka naprawa może być kosztowna, a czasem nieopłacalna. Również prawidłowe ustawienie pralki jest niezwykle istotne. Pralka musi stać na stabilnym podłożu, trzeba też zadbać o jej prawidłowe wypoziomowanie. W innym przypadku będzie się ona bujała podczas prania, przez co jej elementy szybciej się zużyją. Warto więc dbać o prawidłową eksploatację pralki, aby służyła ona jak najdłużej.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy