Saturator do wody gazowanej – praktyczny pomysł na prezent

Po co przepłacać za bąbelki, skoro można je samemu zrobić w domu? Pewnie właśnie z tego powodu saturator do wody zdobywa coraz większą popularność. Czym jest takie urządzenie i dlaczego warto je mieć u siebie – już odpowiadamy na wszystkie pytania.

Saturator do wody gazowanej – prostota działania

Saturatory do wody gazowanej to eleganckie urządzenia, z wyglądu przypominające ekspresy do kawy. Zasada działania jest jednak diametralnie różna. Ten kompaktowy sprzęt wykorzystuje zainstalowany nabój z dwutlenkiem węgla, którego zadaniem jest nasycenie wody gazem. Dzięki temu, w domowych warunkach i bez kumulowania plastikowych butelek, możemy uzyskać własną wodę gazowaną. Jeden nabój z CO2 pozwala uzyskać do 60 litrów wody gazowanej, przy czym samemu można ustalić nasycenie wody gazem. To idealny kompromis dla fanów lekko i mocno gazowanej wody, żyjących pod jednym dachem.

Jak korzystać z saturatora do wody?

Do przygotowywania wody gazowanej w saturatorze potrzeba umieścić nabój z CO2 w automacie lub skorzystać z wcześniej umieszczonego naboju. Następnie należy napełnić dołączony do saturatora szklany lub plastikowy pojemnik na zwykłą wodę, uważając, by nie przekroczyć linii limitu. Butelki od saturatora mają zwykle maksymalną pojemność na poziomie 1 litra.

Dalej jest już z górki. Butelkę z wodą trzeba mocno wkręcić w syfon, po czym przycisnąć dźwignię uwalniającą dwutlenek węgla. W całej butelce pojawią się wtedy bąbelki, a po kilku sekundach woda sodowa będzie gotowa do picia. Jeśli wolisz mocniej gazowaną wodę, możesz użyć dźwigni ponownie. Tak przygotowaną wodą gazowaną można spokojnie raczyć się nawet przez miesiąc. Jak widać, to świetna alternatywa dla osób wypijających duże ilości wody gazowanej.

Zalety korzystania z saturatora do wody

Rezygnując z wody butelkowanej na rzecz saturatora do wody, oszczędzamy nie tylko własne pieniądze. To zdecydowanie rozwiązanie dla osób, które troszczą się o środowisko. Urządzenie do gazowania wody pozwala znacznie zmniejszyć zużycie plastikowych butelek z gazowaną wodą, tak chętnie kupowanych przez Polaków. Warto pamiętać, że według prognoz do roku 2050 w oceanach może być więcej śmieci z tworzyw sztucznych niż ryb. Saturatory jako sprzęt domowego użytku mogą pomóc zrezdukować ilość zużywanego plastiku.

W saturatorze znajdują się zazwyczaj pojemniki szklane lub z bezpiecznego tworzywa wolnego od BPA, czyli tritanu. Woda gazowana wytworzona w takich butelkach jest całkowicie wolna od mikroplastiku, który jest uwalniany do jednorazowych plastikowych butelek porzez działanie słońca. Napoje gazowane czekające na rozpakowanie przed sklepem, lub nieumiejętnie przechowywane mogą być szczególnie szkodliwe dla zdrowia. Nie mówiąc już o tym, że samodzielne przygotowanie wody gazowanej daje nam pewność co do jej świeżości.

Jak zrobić wodę gazowaną… i nie tylko

Saturator do wody daje nam przede wszystkim możliwość szybkiego przygotowania gazowanej wody. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić gazowaną wodę o ulubione syropy. Powstałe w ten sposób gazowane napoje odświeżą i odżywią każdą spragnioną duszę. System gazowania wody sodastream sprawia, że możesz tworzyć własne smaki wody gazowanej.

Saturator domowy przyczynia się więc nie tylko do zmniejszenia zużycia plastiku, ale i przemienia zwyczajną wodę w przepyszny napój. Dlatego tak często sprawdza się jako prezent. To praktyczny gadżet, który nie zajmuje dużo miejsca na blacie kuchennym. Zdecydowanie powinien się znaleźć w każdym, nie tylko proekologicznym mieszkaniu. Sprawi, że gazowana woda nabierze zupełnie nowego smaku.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy