Ponadczasowe kolory mebli tapicerowanych

Czy istnieją ponadczasowe trendy kolorystyczne w zakresie mebli tapicerowanych? Wydawać by się mogło, że nie, a jednak… Projektanci wspólnie i słusznie twierdzą, że są kolory, które po prostu nie przestają się nudzić, a ich uniwersalny charakter wkomponujemy do niemal każdego wnętrza. Chcesz dowiedzieć się więcej o tych trendach?

Choć każdy z nas ma inne gusta i inne potrzeby dekoratorskie to warto podkreślić, że niektóre z modnych trendów nie tylko powracają, ale również utrzymują się na wysokich pozycjach znacznie dłużej niż inne.

Co więcej, trendy te nie dotyczą wyłącznie stylistyki oraz rodzaju wykończenia, ale przede wszystkim kolorów, które po zastosowaniu we wnętrzu zawsze prezentują się dobrze. Takie ciekawe kierunki dekoracyjne, można wyznaczyć chociażby w zakresie mebli tapicerowanych. Które kolory, sprawdzą się w prawie każdym wnętrzu? A które z nich upiększą oryginalne stylizacje?

Wnętrza industrialne – jakie kolory mebli tapicerowanych?

Styl industrialny lubi prostotę i minimalizm, a największy kunszt upatruje w drobnych, ale nielicznie zebranych detalach, które nawiązują swoją stylistyką do dawnego wyposażenia fabryk, budynków przemysłowych lub angielskich przedwojennych budynków. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że dobierając meble do takiego wnętrza, nie będziemy skłaniali się ku przesadnej palecie kolorystycznej.

Tutaj, z pewnością sprawdzą się różne wersje koloru szarego oraz brązu. Wyjątkowe będą także zimne beże, które w połączeniu z charakterystyczną w swojej barwie cegłą na ścianie dadzą prawdziwie spójną aranżację.

Meble tapicerowane będą stanowiły główny element wnętrza industrialnego, szczególnie jeśli zakładamy, że to salon będzie spełniał najważniejszą funkcję w pomieszczeniu. Wybierzmy tutaj sporej wielkości kanapę, wygodną i z możliwością rozłożenia. Będzie wygodnie dla nas, podczas poobiedniej drzemki, ale również dla gości, którzy z pewnością od czasu do czasu odwiedzą nasz dom.

Top 3 kolory do wnętrza industrialnego:
• szary,
• beżowy,
• brązowy.

Wnętrza klasyczne – jakie meble tapicerowane wybrać?

Jeśli jesteś zwolennikiem wnętrz eleganckich oraz klasycznych, to z pewnością dużą uwagę przykładasz to wyposażenia wnętrza w meble z drewna w naturalnym kolorze.

Jakie meble tapicerowane wybrać do takiego pomieszczenia? Z kolorem naturalnej dębiny pięknie będzie współgrała śliwa lub wiśnia. Będziesz zachwycony tym wspaniałym, ale wciąż eleganckim kontrastem. W tego rodzaju wnętrzach równie dobrze sprawdzi się kolor butelkowej zieleni, który można zastosować jako obicie głównej kanapy lub fotela. Butelkowa zieleń już na pierwszy rzut oka kojarzy się z nieprzeciętym luksusem. Będziesz zachwycony takim efektem.Tutaj, sprawdzą się także wszelkiego rodzaju ciepłe beże. Będziesz zachwycony, jak pięknie współpracują z kolorami naturalnego drewna!

Top 3 kolory do wnętrza klasycznego:
• wiśnia, śliwa,
• butelkowa zieleń,
• beż.

Wnętrza nowoczesne – delikatna nuta awangardy?

W tego rodzaju stylizacjach wnętrz, można się pokusić o odrobinę szaleństwa? Mocny żółty lub czerwony? Każdy kolor będzie dobrze pasował do ścian przemalowanych na biało i mebli, które jak na nowoczesne wnętrza przystało, mają różnorodną fakturę.

Czy w nowoczesnych wnętrzach, jakikolwiek kolor mebli tapicerowanych będzie nieodpowiedni? Wszystko zależy od tego, jaki wybierzemy przewodni kolor ścian. Zgodnie z nim, można kontynuować aranżację, tworząc takie wnętrze, w którym po prostu poczujemy się dobrze!

Jeśli szukasz idealnego wyposażenia, zerknij na oferty producentów mebli tapicerowanych. Tam, z pewnością znajdziesz coś, dla siebie!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy