Zalety i wady różnych typów pojemników na pościel w łóżkach sypialnianych

Każdy, kto urządza sypialnię, skupia się na tym, aby pomieszczenie było funkcjonalne, a jednocześnie zapewniało komfort podczas odpoczynku. Wybierając łóżko sypialnianie, najlepiej zdecydować się na drewniane z dodatkowymi pojemnikami na pościel. Dzięki nim zyskamy dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych rzeczy. Pojemniki pod łóżkiem mogą mieć formę szuflad lub skrzyń. Można w nich przechowywać pościel, poduszki, kołdrę, koce czy narzuty. Do tego są praktyczne i proste w użytkowaniu.

Szuflady pod łóżkiem

Przeglądając oferty dostępnych modeli łóżek do sypialni, warto rozważyć zakup łóżka z szufladami. Są one umieszczane pod stelażem. Dzięki nowoczesnym mechanizmom z łatwością się je wysuwa.

Tego typu łóżka sypialnianie najlepiej sprawdzają się do pomieszczeń o dużym metrażu. Wtedy nie trzeba się obawiać, że będziemy mieli problem z wysunięciem szuflad.

Kolejna zaleta szuflad pod łóżkiem to dodatkowa przestrzeń do przechowywania pościeli, prześcieradeł, kołdry czy poduszek.

Warto dodać, że tego rodzaju łóżko będzie również praktycznym rozwiązaniem w mieszkaniach, w których nie jest możliwe wygospodarowanie osobnego miejsca na sypialnię. Dzięki zakupowi takiego modelu łóżka do spania będziemy mogli zachować porządek w pokoju, wykorzystując szuflady do przechowywania poduszek i innych akcesoriów.

Szuflady pod łóżkiem mogą mieć jedną wadę – nie będą funkcjonalne i praktyczne w małych pomieszczeniach oraz tych, w których łóżko stoi blisko mebli. Wtedy wysuwanie dodatkowych pojemników na pościel może być nieco utrudnione.

Skrzynie łóżkowe w łóżkach z podnoszonym stelażem

Skrzynie łóżkowe najczęściej można spotkać w modelach łóżek z podnoszonym stelażem. Jest to łóżko idealne do małych sypialni, w których chcemy utrzymać porządek i zyskać dodatkową przestrzeń.

Dzięki temu, że stelaż jest podnoszony, zyskujemy praktycznie taką samą wolną powierzchnię do wykorzystania, jak szerokie i długie jest łóżko. Będzie można tam przechować dodatkowe komplety pościeli, prześcieradeł, koców, kołdrę zimową itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w skrzyniach łóżkowych przechowywać zimowe ubrania czy obuwie.

Dostanie się do zawartości skrzyni jest bardzo proste. Wystarczy delikatnie unieść stelaż i gotowe. Niezależnie od tego, gdzie będzie stało łóżko, będziemy mieli wygodny dostęp do skrzyni. Siłowniki gazowe, czyli mechanizm podnoszenia, unoszą stelaż wyłącznie w górę.

Chcąc dostać się do wnętrza skrzyni, trzeba podnieść cały stelaż z materacem lub go ściągnąć, co może być minusem łóżka drewnianego z pojemnikiem w formie skrzyni. Jeśli mielibyśmy robić to codziennie, wówczas warto rozważyć, czy na pewno będzie to dla nas praktyczne rozwiązanie.

Wadą skrzyni pod łóżkiem może być również brak przegródek. Osoby, które cenią ład i porządek, muszą być przygotowane na to, że trzeba będzie samodzielnie zadbać o odpowiednią segregację przechowywanych rzeczy w skrzyni.

Skrzynie łóżkowe wysuwane

Można również zdecydować się na zakup łóżka, które zostało wyposażone w skrzynię, ale wysuwaną. Pojemnik jest bardzo praktyczny w użytkowaniu. Skrzynie zazwyczaj mają zamontowane gumowe kółka, które chronią podłogę przed zarysowaniem.

Tego typu łóżko z pojemnikiem na pościel będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, dla których każdy dodatkowy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota.

Warto pamiętać, że taki model łóżka najlepiej zaprezentuje się w dużym pomieszczeniu. Podobnie jak łóżka z szufladami, może okazać się niepraktyczne w małych pomieszczeniach – do wysunięcia skrzyni łóżkowej potrzebna jest bowiem dodatkowa przestrzeń.

Na który typ pojemnika na pościel warto się zdecydować?

Łóżka z dodatkowym pojemnikiem niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na szuflady, czy skrzynie, mają swoje zalety i wady. Wszystko jest uzależnione od dostępnej przestrzeni w danym pomieszczeniu.

W niektórych przypadkach zakup łóżka z bocznymi szufladami nie będzie praktycznym rozwiązaniem. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na łóżko ze skrzynią i podnoszonym stelażem.

Należy również pamiętać o odpowiednim zaaranżowaniu przestrzeni przeznaczonej do snu. Musi być ona komfortowa i przytulna.

Szeroki wybór łóżek w swojej ofercie posiada sklep z łóżkami OazaSnu.pl – znajdziesz tu w atrakcyjnych cenach drewniane łóżka z różnymi typami pojemników.

Łóżka drewniane z pojemnikiem na pościel z oferty OazaSnu.pl wyróżniają się najwyższą jakością wykonania i dbałością o detale. W sklepie kupisz łóżka o różnych wymiarach zarówno do sypialni, jak również do pokoju dziecka i nastolatka. W asortymencie sklepu na pewno znajdziesz łóżko dopasowane do indywidualnych potrzeb i wpisujące się w aktualne trendy!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy