Na jakim etapie budowy domu zamówić okna?

Budowa domu składa się z kilku etapów, a jednym z nich jest montaż okien. Kiedy jednak powinno to nastąpić i w jakim momencie należy zamówić okna? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

Najlepszy moment na montaż okien

Zarówno producenci okien, jak i deweloperzy informują, że idealnym momentem na wstawianie okien w budynkach, jest zakończenie wszelkich mokrych prac na zewnątrz. To niezwykle istotne, aby mury były należycie wysuszone. Ponadto, zarówno wstawienie okien, jak i drzwi, będzie miało olbrzymi wpływ na schnięcie wylewek betonowych oraz tynków, znajdujących się w pomieszczeniach. Nie bez znaczenia są tu również warunki atmosferyczne oraz pora roku, podczas której przeprowadzane są prace na budowie.

Istotny jest także rodzaj stolarki, jaka będzie montowana. Na przykład okna plastikowe czy aluminiowe okna HST, mogą być instalowane dużo wcześniej, zanim jeszcze dojdzie do rozpoczęcia prac wykończeniowych we wnętrzu budynku. Są one bowiem odporne na szkodliwe działanie wilgoci. Jeżeli jednak planujemy zamontować okna tarasowe czy jakiekolwiek inne, wykonane z drewna, powinniśmy zrobić to dopiero po zakończeniu wszelkich mokrych prac, zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu budynku. Dopiero gdy tynki wyschną, można spokojnie montować ten rodzaj stolarki.

Kiedy zamówić okna do domu?

Wiedząc już, kiedy najlepiej montować okna w domu, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakim wyprzedzeniem warto je zamówić? Otóż wszystko zależy od tego, gdzie planujemy nabyć interesujące nas modele. Bowiem każdy producent stolarki okiennej, może mieć inny czas realizacji zamówienia. Jeżeli interesuje nas np. okno HST Medrus, które jest wykonywane na zamówienie, to w tym wypadku trzeba ustalić, w jakim terminie dana firma jest w stanie je dla nas wykonać, a także ile czasu potrzebuje na to, aby nam je dostarczyć. Dlatego też zajmijmy się tematem z dużym wyprzedzeniem, aby w momencie zakończenia etapu budowy, jakim jest wyschnięcie tynków i wylewek betonowych, okna dotarły na budowę i mogły być zamontowane. Bardzo istotnym jest, aby doszło do tego jeszcze przed pierwszymi przymrozkami.

Gdzie najlepiej zamówić okna do domu?

Jedną z firm, która oferuje olbrzymi wybór okien na zamówienie, jest Medrus. Znajdziemy tam wiele, wysokiej jakości modeli, które dopasujemy zarówno do naszych potrzeb, jak i wymagań budynku, w którym będą zamontowane. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na okna PCV firmy Medrus, czy ich aluminiowe odpowiedniki, w każdym przypadku możemy być pewni, że otrzymamy najwyższej jakości produkty.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy