Jak wybierać worki do odkurzacza?

Tradycyjne papierowe worki do odkurzacza mają oczywiście atrakcyjną cenę, są właściwie powszechnie dostępne. Coraz więcej osób świadomie jednak z nich rezygnuje na rzecz innych rozwiązań. Dlaczego?

Oryginalne worki czy worki skuteczne?

Oczywiście do odkurzacza Electrolux najlepiej kupować worki zaprojektowane z myślą o tym właśnie modelu odkrzacza. Liczy się nie tylko sama marka, lecz także konkretny model, bo poszczególne urządzenia mogą się różnić budową na tyle, że przekłada się to na wielkość czy kształt worka. Coraz częściej mówi się jednak nie tylko o odpowiednim doborze modelu worka, ale i materiału, z którego jest on wykonany.

Tradycyjne papierowe worki są niewygodne z wielu powodów. Bo pierwsze nie zapewniają przepływu powietrza, nie zawsze skutecznie zatrzymują wszystkie zgromadzone w środku zanieczyszczenia. W końcu łatwo je rozerwać podczas wyjmowania czy też wynoszenia do kosza. Dzisiaj coraz częściej więc stawiamy na worki wykonane z materiałów syntetycznych. Mają one szereg zalet, które czynią je trwalszymi, bardziej wydajnymi, a także bardziej przyjaznymi środowisku niż worki papierowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą korzystać z odkurzaczy bezworkowych, ale jednocześnie irytuje je konieczność stosowania mało trwałych worków papierowych. Z worków syntetycznych zadowoleni będą między innymi alergicy.

Worki do odkurzacza s-bag long performance — czym się wyróżniają?

Przykładem alternatywy dla worków papierowych są worki do odkurzacza s bag. To doskonały przykład modelu, który zapewnia optymalny przepływ powietrza. To z kolei przekłada się na stałą siłę ssania odkurzacza, niezależnie od tego, w jakim stopniu wypełniony jest już worek. To jedna z bardziej irytujących wad worków papierowych, których zapełnienie osłabia siłę ssania, a więc i wydajność oraz skuteczność odkurzania. Dzięki workom syntetycznym typu classic long performance można tę siłę ssania wzmocnić o nawet 60% w porównaniu do odkurzania z workiem papierowym.

Przepływ powietrza to jednak niejedyna zaleta, jaką posiadają worki s. Ich doskonałe właściwości użytkowe dotyczą także:

  • żywotność dłuższa o 50% w porównaniu z workami papierowymi,
  • skuteczność zatrzymywania aż 99% cząsteczek o wielkości mikrona, co sprawia, że zdecydowana większość zanieczyszczeń od momentu zassania pozostaje w worku i się z niego nie wydostaje,
  • skuteczności filtracji powietrza o 40% wyższej w porównaniu z workiem papierowym, co przekłada się na efektywne usuwanie z powietrza alergenów i niektórych bakterii,
  • dodatkowych rozwiązań w zakresie uszczelniania oraz systemu automatycznego zamykania podczas wyjmowania z urządzenia, co jest nie tylko bardzo wygodne, lecz także świetnie sprawdza się w przypadku alergików dążących do minimalizacji kontaktu z kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Czy tylko do odkurzacza Electrolux?

Syntetyczny materiał, skuteczny system zamykania gwarantujący utrzymanie wysokiego poziomu higieny, większa żywotność oraz inne zalety tego typu worków sprawiają, że są one coraz chętnie wykorzystywane i zastępują powoli worki papierowe. Warto zwrócić uwagę, że spora część tego typu rozwiązań świetnie sprawa się do różnego rodzaju modeli odkurzaczy. Te przeznaczone do kilku różnych serii marki Electrolux świetnie sprawdzają się także przy urządzeniach (choć oczywiście nie wszystkich) marek AEG czy Phillips. Warto jednak zawsze sprawdzić, do którego dokładnie modelu można je zastosować. Producenci worków zawsze tego typu informacje szczegółowe podają, ułatwiając dokonanie zakupu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy