Home Wnętrza Home office – szybko stwórz własne miejsce do pracy w domu

Home office – szybko stwórz własne miejsce do pracy w domu

8 min czytania
0
0
421
Home office - praca zdalna w domu

Praca zdalna to dla niektórych codzienność. Mając swoje stałe domowe biuro można pracować nie czując przy tym niemalże żadnej różnicy. Zdarza się jednak, że sytuacja zmusza nas do pracowania z domu. Niektóre firmy przeznaczają jeden dzień w tygodniu właśnie na taki rodzaj pracy. Co zrobić, gdy musimy szybko stworzyć swoje własne home office? Jak wygospodarować miejsce do pracy w domu, jeśli nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem? Radzimy w artykule!

Home office – znajdź wygodne miejsce

Podstawą każdego biura jest, no właśnie – biurko. Wcale nie potrzebujemy osobnego mebla, by pracować zdalnie. Sprawdzi się do tego każdy stół, który w godzinach naszej pracy będzie można zająć, nie przeszkadzając przy tym pozostałym domownikom. Jeśli mamy taką możliwość, przenieśmy go do pomieszczenia, w którym będziemy mieć najwięcej spokoju. Nie polecamy pracy w salonie lub w innym pokoju, który najbardziej kojarzy nam się z odpoczynkiem i relaksem. Wygodna kanapa czy telewizor mogą odciągać Twoją uwagę i wpływać na produktywność. 

Najbardziej istotne jest jednak to, by nasze home office w choćby minimalnym stopniu przypominało biuro. Dzięki temu będzie nam wygodnie oraz łatwiej przeskoczymy na tryb pracy. Usiądźmy zatem przy stole i omijajmy szerokim łukiem łóżko. Pracowanie z pozycji leżącej nie tylko źle wpływa na naszą sylwetkę i zdrowie kręgosłupa, ale także sprawia, że stajemy się bardziej senni i rozleniwieni. 

Miejsce do pracy w domu - biurko

Home office poza domem 

Miejsce do pracy w domu wcale nie musi oznaczać zamknięcia się w pokoju. Jeśli tylko pozwala na to pogoda, możemy przenieść się na balkon, na taras czy do ogrodu. Laptop, cisza i spokój, świeże powietrze – dla niektórych to warunki bardzo sprzyjające pracy. Również wtedy pamiętajmy o tym, by nasze meble były wygodne. Unikajmy więc pracowania, leżąc na kocu, wyciągając się w hamaku czy na leżaku. Można z tego skorzystać na krótki czas, aby nieco zmienić pozycję, jednak na dłuższą metę może okazać się to złe dla naszego kręgosłupa. 

Miejsce do pracy w domu – przydatne akcesoria

Urządzając na szybko swoje home office, warto od razu otoczyć się wszystkimi przedmiotami, które mogą nam się przydać. Unikniemy dzięki temu ciągłego wstawania od biurka w celu odnalezienia niezbędnych rzeczy. Co dobrze mieć pod ręką?

  • kalendarz – jeśli prowadzimy notatki odręcznie, kalendarz okaże się niezbędną pomocą – pomoże Ci zaplanować dokładnie pracę, a także zorientować się na przykład w nadchodzących projektach.
  • kable – ładowarka, przejściówki, niezbędne kable… Doskonale wiemy, jak często lubią się gubić akurat wtedy, gdy potrzebujemy ich najbardziej. Zebranie ich wcześniej to sposób na zaoszczędzenie czasu na wypadek, gdy okażą się potrzebne.
  • karteczki samoprzylepne i coś do pisania – ile razy zdarzyło Ci się, że ktoś dyktował przez telefon istotne informacje, a Ty nerwowo szukałeś/szukałaś czegokolwiek do pisania? Warto zabezpieczyć się także w te drobnostki. 
  • telefon – w pracy zdalnej nie możemy zapominać o kontakcie z pozostałymi pracownikami oraz z przełożonymi. Zawsze miej pod ręką telefon (jeśli porozumiewacie się ze sobą akurat korzystając z telefonu). Aby Cię nie rozpraszał, ustaw tryb, dzięki któremu usłyszysz jedynie wiadomości i telefonu od najważniejszych osób. 

Przygotuj te drobnostki jeszcze zanim zaczniesz pracować w swoim domowym biurze. Nawet nie wiesz, jak szybko mogą okazać się potrzebne!

Akcesoria do pracy zdalnej

Home office – szybko stwórz własne miejsce do pracy

Wcale nie potrzebujesz wiele, by szybko wygospodarować sobie trochę miejsca do pracy. Ważne, by wybrać wygodne, ciche miejsce przy stole – dzięki temu zadbasz o swój kręgosłup. Postaraj się odciąć od niepotrzebnych bodźców, zarówno tych, które rozpraszają, jak i tych, które rozleniwiają. Jeśli masz taką możliwość, spróbuj pracy na balkonie czy na tarasie – świeże powietrze pozytywnie wpłynie na produktywność. Przygotuj najpotrzebniejsze przedmioty, by były od razu pod ręką. Za sprawą tych kilku prostych zasad sprawisz, że Twoja praca przyniesie świetne efekty. Możemy pracować z domu nawet bez osobnego, wcześniej przygotowanego pomieszczenia. 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola Kądziołka
Load More In Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Fornir kamienny – tapeta z naturalnego kamienia

Fornir kamienny znajduje się na rynku od około 10 lat, jednak dopiero ostatnimi czasy możn…