Zostań bohaterem… własnego mieszkania!

Ludzie często mają sentyment do poszczególnych rzeczy materialnych. Wiążę się to z tym, że przedmioty kojarzone są z ważnymi osobami i sytuacjami w życiu. Kawa w porcelanowym kubku od babci smakuje lepiej, a zastawa stołowa otrzymana w dniu ślubu przypomina o miłości. Ważną przestrzeń w domowym zaciszu tworzą meble. Niektóre z nich towarzyszą danej rodzinie od dawna i są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a inne dobieramy, sami tworząc wymarzone wnętrze mieszkania.

Projektując naszą domową przestrzeń musimy pamiętać o tym, że elementy domu jak: kolory ścian, ilość roślin w pomieszczeniu oraz rozmieszczenie mebli mocno wpływają na naszą psychikę. Jak połączyć zasady aranżacji wnętrz z dobrym samopoczuciem w mieszkaniu? Jak je urządzić, by komfortowo się w nim funkcjonowało?
W ofercie Wyjątkowego Prezentu znajduję się pozycja, która z pewnością pomoże przy tego typu pytaniach i dylematach. Ta propozycja to Warsztaty Aranżacji Wnętrz według Feng Shui.

Sztuka Feng Shui – co to takiego jest?

Słysząc taką nazwę, w mojej głowie odbywa się podróż po mapie Chin. Widzę tę kulturę, krajobrazy, słynne plantacje ryżu. Moje skojarzenie nie jest mylne. Sztuka Feng Shui to starożytna praktyka stosowana przy planowaniu przestrzeni. Polega ona na tym, by przestrzeń, którą tworzymy, była zgodna z naturą. Charakterystyczną kwestią dla tego nurtu filozoficznego jest harmonia otaczającej nas przestrzeni. Oznacza to również zgodę z wszystkimi żywiołami, nurt Feng Shui wyróżnia 5 takich podstawowych elementów: ogień, wodę, drzewo, metal i ziemię. Aranżując wnętrze według tych zasad zapewnimy sobie spokój wewnętrzny oraz zadbamy o życie zgodne z prawami natury.

Warsztaty Aranżacji Wnętrz świetnym pomysłem na zmiany!

Przeprowadzka, kupno nowego mieszkania, pojawienie się nowego członka rodziny to nie wszystkie okazje, dla których warto zaprzyjaźnić się z aranżacją wnętrz. Powodem do tego może być po prostu chęć zmiany, która również pozytywnie wpłynie na naszą psychikę. Warsztaty Aranżacji Wnętrz według Feng Shui to dwugodzinna dawka profesjonalnej wiedzy o tej sztuce organizowania przestrzeni domowej. Podczas tego spotkania z Natalią Nguyen, architektką oraz projektantką wnętrz, dowiesz się o zasadach ustawiania mebli w pomieszczeniu, dobieraniu kolorów oraz dodatków. Wydarzenie dzieli się na dwie części. W pierwszej z nich poznasz teorię dotyczącą aranżacji wnętrz według sztuki Feng Shui, druga zaś to część praktyczna na przykładzie własnego wnętrza.  Nie zastanawiaj się i podaruj swojej przestrzeni domowej nieco troski i uwagi!

Inne, wyjątkowe propozycje na zmiany w twoim mieszkaniu

W dobie pandemii wiele rzeczy i wydarzeń przeniosło się do internetu. Nie jest to jednak przeszkoda, by pozyskać wiedzę i zmienić coś w swojej przestrzeni domowej. Kurs Projektowania i Aranżacji Wnętrz jest realizowany na platformie e-learningowej. Uczestnik takiego kursu samodzielnie wykonuje lekcje, które są podzielone na moduły, a następnie przystępuje do egzaminu. Po ukończeniu kursu certyfikat zostaje wysłany drogą elektroniczną. To doskonała okazja do tego, by nie wychodząc z domu poszerzyć swoje zainteresowania. Tematy, które są poruszane na tym kursie, to m.in.: style wnętrz, projektowanie poszczególnych pomieszczeń oraz  dobieranie kolorów i elementów wykończeniowych.

 

Nie zwlekaj i uczyń swoją przestrzeń domową idealnie dopasowaną do siebie!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy