Jak działa aloes? Zalety aloesu

Aloes jest bardzo wartościową rośliną, której właściwości zostały docenione już wiele tysięcy lat temu przez naszych przodków. Znane są przypadki leczenia przy pomocy aloesu skóry oraz problemów żołądkowych. Wystarczy codziennie spożywać łyżeczkę soku aloesowego z dodatkiem cytryny, żeby cieszyć się przez długi czas zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Butelka takiego soku aloesowego kosztuje jednak sto złotych i dlatego też należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania.

Spożywanie aloesu

Eksperci polecają spożywać aloes raz dziennie, a dla osób z problemami żołądkowymi dwa razy. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, ponieważ jest to produkt leczniczy. Aloe vera jest także stosowany na twarz, ponieważ doskonale sprawdza się w pielęgnacji. Ludzie, którzy posiadają trądzik oraz wysypkę także powinni docenić właściwości tej rośliny. Warto także zauważyć, że aloe vera może być z powodzeniem stosowany na problemy z włosami. Odżywia cebulki włosowe, a także pomaga walczyć z łupieżem. Aloes w swoim składzie zawiera 200 substancji aktywnych oraz minerałów i witamin.

Właściwości łagodzące

Wszystkie te składniki wpływają łagodząco na skórę oraz potrafią doskonale zredukować świąd. Aloes stosowany jako maseczka na włosy świetnie je odżywia oraz zapobiega łamaniu się włosów. Dobrze wykonany produkt z aloesu (https://www.foreveraloes.eu/) powinien zawierać przynajmniej 98% specjalnego żelu, który jest zawarty w liściach rośliny. Żel ten jest stworzony głównie z wody, której zawiera aż 99%. Resztę stanowią składniki mineralne, a także witaminy. Podczas planowania zakupu takiego żelu należy koniecznie zwrócić uwagę na sposób, który został wykorzystany do produkcji. Najlepsza jest metoda, która wykorzystuje ekstrahowanie liści na zimno. W ten sposób aloes uwalnia najwięcej substancji odżywczych, które są najbardziej wartościowe. Warunki do uprawy aloesu w Polsce są średnie i dlatego większość roślin jest sprowadzanych.

Roślina ozdobna

Nie zmienia to jednak faktu, że jest to piękna roślina ozdobna, która w wielu domach stoi na parapetach. Hodowla własnego aloesu ma wiele plusów, a największym z nich jest fakt, że nie jest to wymagająca roślina. Naturalnie rośnie na pustyni i dlatego też nie wymaga częstego podlewania. Potrafi w swoich grubych, spiczastych liściach zachować wodę nawet na kilka miesięcy. Warto też zauważyć, że aloes doskonale nawilża włosy oraz jest w pełni rozpuszczalny, dlatego łatwo go z włosów usunąć i nie zostawia żadnych śladów. Włosy po stosowaniu aloesu są wyraźnie odżywione oraz wyglądają lepiej. Jednak warto najpierw przeprowadzić próbę alergiczną, żeby sprawdzić czy aloes nie będzie nas uczulać. Istnieje odsetek ludzi, którzy cierpią na alergię i stosowanie aloesu może być dla nich niebezpieczne. Może wtedy wystąpić reakcja alergiczna skóry, która nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Włosy czasami mogą się puszyć, a jest to spowodowane właściwościami naturalnymi tej rośliny. Dużo zależy także od producenta, który wyprodukował żel.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy