Zakup mieszkania na inwestycję -Wilanów i okolice

Nowe osiedla na Wilanowie wyrastają jak grzyby po deszczu. I choć wydawać by się mogło, że rynek nieruchomości w Warszawie został już nasycony, lokale sprzedają się nadal na pniu. Dlaczego? Coraz więcej osób traktuje zakup mieszkania jako inwestycję i lokuje w ten sposób pieniądze, rezygnując z lokat czy funduszy. Bardzo wielu takich inwestorów dokonuje zakupu właśnie na terenie Wilanowa. Z czego to wynika?

Wilanów to spokojna, wciąż prężnie rozwijająca się dzielnica stolicy. Kusi atrakcyjnymi cenami, jest bezpieczna oraz bardzo dobrze skomunikowana. Dlaczego, by więc nie zainwestować tu w nieruchomość?

Osiedla na Wilanowie — jak wyglądają?

Wilanów to spokojna dzielnica, która urzeka swoją architekturą oraz atmosferą. Nie można tam bowiem narzekać na brak spokoju, ale także na nudę. Dookoła pełno zieleni, ale jednocześnie przyciąga bogata infrastruktura i nowocześnie zaaranżowana przestrzeń. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich lat miejsce to kojarzone jest z prestiżem, a często i nawet określane jest mianem „lepszej” dzielnicy. W przeciwieństwie do miejsc położonych w centrum Warszawy kusi harmonią, jaka tam panuje, która nie jest zatłoczona, dzięki czemu też wydaje sie bezpieczna. Niesłusznie jednak przez większość ludzi Wilanów jest postrzegany jako dzielnica zabudowana niskimi domkami jednorodzinnymi. Developerzy zadbali bowiem o to, by nowe inwestycje na Wilanowie urzekały pięknem i nowoczesnym, loftowym wyglądem. Charakteryzują się wysokim standardem oraz są niezwykle przestrzenne. Jeśli chodzi o nowe mieszkania, Wilanów i okolice przyciągają uwagę wielu inwestorów z rynku nieruchomości — ale pozorom nie tylko tych najbogatszych. Coraz częściej w mieszkania na Wilanowie inwestują bowiem ludzie młodzi i średniozamożni oraz tacy, którzy kupują nieruchomość po to, by niebawem ją sprzedać i na niej zarobić.

Nowe mieszkania Warszawa — gdzie inwestować?

Niezmiennie od wielu lat mieszkania na wynajem są świetnym pomysłem na inwestycję – jest to typowe dla ustabilizowanych rynków, a jeszcze bardziej typowe „w ciężkich czasach”. Zwłaszcza w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, gdy inflacja rośnie, a wartość pieniądza spada niepokojąco szybko. W stolicy nie brak nieruchomości na sprzedaż, jednak warto zastanowić się, czy w niektóre z nich naprawdę warto zainwestować. Za najdroższe uchodzą mieszkania w Śródmieściu, gdzie ceny osiągają nawet ok. 15 tys. zł za m2. Równie wysokie ceny znajdziemy na Żoliborzu — ok. 12 ty. zł/m2. Za najbardziej przystępne cenowo uchodzą Rembertów, Białołęka oraz Wawer — cena za m2 nie przekracza tam często granicy 8 tys. zł. Jednak w porównaniu do innych dzielnic nie mają one aż tyle do zaoferowania swoim mieszkańcom. W przeciwieństwie do Wilanowa czy Pragi, które są znakomicie skomunikowane. Cena mieszkań za mw tych dzielnicach wynosi ok 11 tys. zł.

Zakup mieszkania na Wilanowie czy Pradze?

Obydwie lokalizacje kuszą, jednak należy wziąć pod uwagę jedną, bardzo istotną rzecz — stosunek ceny mieszkania developerskiego do tego, które pochodzi z rynku wtórnego. Okazuje się bowiem, że w wielu dzielnicach Warszawy więcej zapłaci się za mieszkanie stare, niż nowe. Dotyczy to przede wszystkim Żoliborza, Mokotowa, Woli oraz Pragi, gdzie różnica cen wynosi nawet powyżej 1500 zł za m2! O wiele lepiej pod tym względem prezentuje się sytuacja w Wilanowie, gdzie ceny mieszkań od developerów są niższe — i to nawet o ponad 1000 zł za m2. Pod tym względem również jest to najbardziej atrakcyjna dzielnica stolicy — w pozostałych różnica ta nie przekracza nawet 500 zł za m2.
Ciekawe porównanie Wilanowa do „konkurencyjnych” dzielnic, można znaleźć TUTAJ.

Nowe inwestycje na Wilanowie — czy warto inwestować?

Analizy rynku nieruchomości dowodzą, że jeśli szukamy w stolicy mieszkania na inwestycję, Wilanów nie ma sobie równych. Jest to atrakcyjna cenowo, prężnie rozwijająca się dzielnica, dzięki czemu zakup stosunkowo szybko się zwróci. Zdaniem analityków ceny mieszkań w Wilanowie wzrastają nawet o 12% rocznie. Wielu ludzi ciągnie do tej dzielnicy również ze względu na ilość terenów zielonych — pod tym względem do Wilanowa może porównywać się tylko Żoliborz. Warto również wspomnieć o tym, że w latach 2012-2017 populacja tej dzielnicy zwiększyła się aż o 37% i tendencja ta w dalszym ciągu się utrzymuje. Wygląda więc na to, że na brak chętnych do wynajęcia mieszkania nie będzie można jeszcze długo narzekać.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy