Jak zabudować rury łazienkowe – remont łazienki w bloku

W naszym poprzednim artykule pisaliśmy o urządzaniu małej łazienki. Jeżeli mieszkasz w bloku i przystąpiłeś do remontu swojej łazienki, prawdopodobnie zadasz sobie pytanie jak zabudować rury łazienkowe? Częstym problemem łazienek w bloku są rury, które przechodzą przez pomieszczenie i nie współgrają z resztą aranżacji. Jak ukryć rury w łazience i cieszyć się piękną łazienką? W poniższym artykule dowiesz się, jak zabudować rury łazienkowe.

Zabudowa rur w małej łazience

Mieszkania w bloku często posiadają łazienki, w których przebiegają niezbyt estetyczne rury (np. centralnego ogrzewania). Jak zabudować rury w łazience, aby nie psuły końcowego efektu remontu? Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest obudowanie rur za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Przed zdecydowaniem się na to rozwiązanie, musimy upewnić się, że do rur, które chcemy zakryć, nie będziemy musieli się w przyszłości dostać (np. przy różnego typu podłączeniach, licznikach i syfonach).

Zabudowa rur w łazience

Płyty gipsowo-kartonowe – jak zabudować rury łazienkowe?

Jeżeli rura wyłącznie przebiega przez pomieszczenie i nie musimy mieć do niej zbytnio dostępu, możemy bezpiecznie zdecydować się na płyty gipsowo-kartonowe. Pamiętajmy, że w łazience musimy wykorzystać specjalnie impregnowane płyty, które są odporne na wilgoć. Takie płyty są pomalowane na zielono i są wodoodporne. Powierzchnia płyt gipsowo-kartonowych jest gładka i płaska, dzięki czemu możemy z łatwością ją pomalować, lub nałożyć na nią płytki. Jeżeli przy rurze znajdują się liczniki lub zawory, możemy umieścić w płytach specjalne kratki, dzięki którym z łatwością się do nich dostaniemy.

Podwieszany sufit – zabudowa rur w łazience

Przy rurach przebiegających pod sufitem, najlepiej zdecydować się na podwieszany sufit. Jest to zamontowana na odpowiednim stelażu płyta gipsowo-kartonowa, za którą znajdować się będzie prawdziwy sufit. W takiej płycie możemy umieścić odpowiednie lampy, które świetnie oświetlą łazienkę. Decydując się na to rozwiązanie, nie musimy od razu zasłaniać całego sufitu – ciekawy rozwiązaniem jest zamontowanie przy ścianach płyt gipsowo-kartonowych w różnych kształtach, które staną się dodatkową dekoracją łazienki.

Zabudowa rur w małej łazience

Jeżeli nie chcemy w pełni zabudować rur za pomocą płyt gipsowo-kartonowych, możemy zdecydować się na zakup odpowiednio dopasowanych szafek. Takie rozwiązanie najczęściej można spotkać pod zlewem, jednak możemy je wykorzystać również przy pionowych rurach, przebiegających od podłogi do sufitu. Musimy jedynie kupić wysoką szafkę, w której wytniemy miejsce na rurę. Taka szafka będzie spełniać wówczas dwa zadania – zakamufluje rury, oraz zwiększy nam miejsce na przechowywanie kosmetyków, ręczników itp.

Jak ukryć rury w małej łazience

Jak ukryć rury w małej łazience?

Jeżeli nie możemy zabudować rur za pomocą płyt gipsowo-kartonowych, dobrym rozwiązaniem stanie się ich zamalowanie na kolor identyczny ze ścianą. Dzięki temu rury staną się mniej widoczne i nie będą mocno razić oczu podczas pobytu w łazience. Innym, ciekawym sposobem na ukrycie rur w łazience jest ich specjalne wyeksponowanie – przy odpowiednim kolorze rury mogą stać się ciekawym elementem wystroju wnętrza w stylu industrialnym.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy