Home Artykuły sponsorowane Wykorzystanie taśmy LED w domu – jak kreatywnie zaaranżować przestrzeń?

Wykorzystanie taśmy LED w domu – jak kreatywnie zaaranżować przestrzeń?

10 min czytania
0
0
120
Taśmy LED w domu

Oświetlenie w domu to ważna rzecz, ponieważ od niego zależy nie tylko jakość naszego życia, ale również możliwość odpoczynku czy pracy po zmroku. W dobrze rozjaśnionych pomieszczeniach zdecydowanie przyjemniej się nam przebywa, a i nasze oczy nie muszą się aż tak wytężać, abyśmy mogli widzieć wszystko jak zawsze. Taśmy LED to świetny pomysł na ciekawe, ale jednocześnie bardzo precyzyjne doświetlanie pomieszczeń, a także i strefy dookoła domu. W jaki sposób możemy wspomóc podstawowe oświetlenie przy ich wykorzystaniu? Czym dokładnie one są i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? W jakich pokojach możemy je zastosować i co na tym zyskamy?

  1. Czym są taśmy LED?
  2. Taśmy LED w salonie – jak podkreślić wystrój wnętrza?
  3. Taśmy LED w sypialni – prosty sposób na stworzenie dobrej atmosfery
  4. Taśmy LED w łazience – precyzyjne podświetlenie i elegancki design
  5. Taśmy LED na zewnątrz – gdzie można ich użyć?

Czym są taśmy LED?

Oświetlenie to bardzo ważny element wystroju mieszkania i domu. Dzięki niemu nie tylko jesteśmy w stanie funkcjonować po zmroku, ale również czujemy się komfortowo i “jak u siebie”. Taśmy LED to z kolei innowacyjny sposób na oświetlenie wnętrz, dzięki której możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty. Przeciętnie taśma składa się z wielu malutkich diod LED, którą można dowolnie przycinać, układać i zmieniać, tak jak nam najbardziej odpowiada. Dzięki wielu różnym osłonkom, jak matowa czy mleczna, możemy również otrzymać różne natężenie i ostrość światła, przez co taśmy LED można wykorzystywać zarówno jako główne, jak i poboczne źródło.

Taśmy LED w salonie – jak podkreślić wystrój wnętrza?

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, a także przyjmujemy gości. Zwykle znajduje się w nim również telewizor, jeżeli taki posiadamy, a także półki na książki i inne bibeloty. Jednym z ciekawszych pomysłów na zastosowanie taśmy LED w tym pomieszczeniu jest właśnie wykorzystanie jej do podświetlenia stolika z telewizorem, konsolą czy też półek i szafek. Możemy również zastosować ją w listwach przysufitowych, dzięki czemu uzyskamy ciekawy, przytulny efekt i możliwość swobodnego poruszania się po pokoju bez konieczności włączania głównej lampy czy żyrandola. Taśmy LED od Neonica dopasują się do każdego rodzaju mebli, a także – dzięki mnogości opcji do wyboru – podkreślą ich kolorystykę czy też fakturę materiału.

Taśmy LED w sypialni – prosty sposób na stworzenie dobrej atmosfery

W sypialni najbardziej liczy się atmosfera – to dzięki niej możemy odpocząć, łatwo zasnąć i spędzić dobrze czas. Jeżeli chcemy sprawić, że nasza własna sypialnia wejdzie na nowy poziom, zastosowanie taśm LED w ramach oświetlenia pobocznego jest świetnym pomysłem. Z jednej strony możemy zapewnić sobie dostatecznie dobre, ostre oświetlenie w miejscu przeznaczonym na toaletkę, a z drugiej bez problemu wykorzystamy taśmę jako nastrojowe, przyjemne i łagodne dla oczu dodatkowe światło, które przyda nam się gdy będziemy chcieli się wyciszyć przed snem. Delikatne i przytłumione światło świetnie sprawdzi się również w sytuacji, gdy sami będziemy chcieli wstać w nocy – jednocześnie nie poobijamy się o meble, nie urazimy przyzwyczajonych do mroku oczu i nie obudzimy naszej drugiej połówki.

Taśmy LED w łazience – precyzyjne podświetlenie i elegancki design

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, głównie ze względu na to, że to głownie w niej dokonujemy wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego względu dobrze jest zadbać o jasne, neutralne barwnie światło, które pozwoli nam nałożyć maseczkę, zrobić makijaż czy też dobrze upiąć i ułożyć włosy. Jednym z ciekawszych zastosowań taśm LED w łazience jest podświetlenie lustra. Dzięki temu, że taśmy są dość cienkie i elastyczne, możemy bez problemu obłożyć nimi lustro, co ułatwi nam codzienną toaletę. Sklep Neonica oferuje wiele różnych sposobów na uzyskanie takiego efektu: możemy zdecydować się na LED w mlecznej przesłonie, matowe albo takie, które w żaden sposób nie przytłumią światła. Jeżeli lubimy długie relaksujące kąpiele, to możemy w ten sposób również uzyskać przyjemną, przytulną atmosferę, podobnie jak w sypialni. W takiej sytuacji taśmy LED będą miały również drugi duży plus: bardzo niski pobór prądu, dzięki któremu nasze domowe SPA może trwać i trwać.

Taśmy LED na zewnątrz – gdzie można ich użyć?

Osoby mieszkające w domu na pewno zauważają potrzebę oświetlenia posesji dookoła niego. W końcu wieczorem dobrze jest widzieć podjazd do garażu czy ścieżkę, a i ogrodowi przyda się trochę światła, jeżeli lubimy spędzać w nim dużo czasu. Taśmy LED mogą być świetną opcją do podkreślenia krańców chodnika lub krawędzi wjazdu do garażu, co znacząco ułatwi nam funkcjonowanie na co dzień. Także i w ogrodzie możemy zastosować to rozwiązanie, szczególnie jeżeli posiadamy w nim jakieś zadaszenie, jak na przykład pergolę – wtedy, stosunkowo niskim kosztem, ale za to bardzo efektownie – będziemy w stanie doświetlić całą strefę z grillem czy miejscami do siedzenia, co uprzyjemni spędzanie wieczorów na zewnątrz.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Ola Kądziołka
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jak odpowiednio przygotować glebę na wiosnę?

Wraz z przybyciem pięknej pory roku jaką jest wiosna, każdy z nas nabiera chęci do prac na…