Wykorzystanie taśmy LED w domu – jak kreatywnie zaaranżować przestrzeń?

Oświetlenie w domu to ważna rzecz, ponieważ od niego zależy nie tylko jakość naszego życia, ale również możliwość odpoczynku czy pracy po zmroku. W dobrze rozjaśnionych pomieszczeniach zdecydowanie przyjemniej się nam przebywa, a i nasze oczy nie muszą się aż tak wytężać, abyśmy mogli widzieć wszystko jak zawsze. Taśmy LED to świetny pomysł na ciekawe, ale jednocześnie bardzo precyzyjne doświetlanie pomieszczeń, a także i strefy dookoła domu. W jaki sposób możemy wspomóc podstawowe oświetlenie przy ich wykorzystaniu? Czym dokładnie one są i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? W jakich pokojach możemy je zastosować i co na tym zyskamy?

Czym są taśmy LED?

Oświetlenie to bardzo ważny element wystroju mieszkania i domu. Dzięki niemu nie tylko jesteśmy w stanie funkcjonować po zmroku, ale również czujemy się komfortowo i „jak u siebie”. Taśmy LED to z kolei innowacyjny sposób na oświetlenie wnętrz, dzięki której możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty. Przeciętnie taśma składa się z wielu malutkich diod LED, którą można dowolnie przycinać, układać i zmieniać, tak jak nam najbardziej odpowiada. Dzięki wielu różnym osłonkom, jak matowa czy mleczna, możemy również otrzymać różne natężenie i ostrość światła, przez co taśmy LED można wykorzystywać zarówno jako główne, jak i poboczne źródło.

Taśmy LED w salonie – jak podkreślić wystrój wnętrza?

Salon to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, a także przyjmujemy gości. Zwykle znajduje się w nim również telewizor, jeżeli taki posiadamy, a także półki na książki i inne bibeloty. Jednym z ciekawszych pomysłów na zastosowanie taśmy LED w tym pomieszczeniu jest właśnie wykorzystanie jej do podświetlenia stolika z telewizorem, konsolą czy też półek i szafek. Możemy również zastosować ją w listwach przysufitowych, dzięki czemu uzyskamy ciekawy, przytulny efekt i możliwość swobodnego poruszania się po pokoju bez konieczności włączania głównej lampy czy żyrandola. Taśmy LED od Neonica dopasują się do każdego rodzaju mebli, a także – dzięki mnogości opcji do wyboru – podkreślą ich kolorystykę czy też fakturę materiału (https://sklep.neonica.pl/tasmy-led).

Taśmy LED w sypialni – prosty sposób na stworzenie dobrej atmosfery

W sypialni najbardziej liczy się atmosfera – to dzięki niej możemy odpocząć, łatwo zasnąć i spędzić dobrze czas. Jeżeli chcemy sprawić, że nasza własna sypialnia wejdzie na nowy poziom, zastosowanie taśm LED w ramach oświetlenia pobocznego jest świetnym pomysłem. Z jednej strony możemy zapewnić sobie dostatecznie dobre, ostre oświetlenie w miejscu przeznaczonym na toaletkę, a z drugiej bez problemu wykorzystamy taśmę jako nastrojowe, przyjemne i łagodne dla oczu dodatkowe światło, które przyda nam się gdy będziemy chcieli się wyciszyć przed snem. Delikatne i przytłumione światło świetnie sprawdzi się również w sytuacji, gdy sami będziemy chcieli wstać w nocy – jednocześnie nie poobijamy się o meble, nie urazimy przyzwyczajonych do mroku oczu i nie obudzimy naszej drugiej połówki.

Taśmy LED w łazience – precyzyjne podświetlenie i elegancki design

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu, głównie ze względu na to, że to głownie w niej dokonujemy wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego względu dobrze jest zadbać o jasne, neutralne barwnie światło, które pozwoli nam nałożyć maseczkę, zrobić makijaż czy też dobrze upiąć i ułożyć włosy. Jednym z ciekawszych zastosowań taśm LED w łazience jest podświetlenie lustra. Dzięki temu, że taśmy są dość cienkie i elastyczne, możemy bez problemu obłożyć nimi lustro, co ułatwi nam codzienną toaletę. Sklep Neonica oferuje wiele różnych sposobów na uzyskanie takiego efektu: możemy zdecydować się na LED w mlecznej przesłonie, matowe albo takie, które w żaden sposób nie przytłumią światła (https://sklep.neonica.pl/). Jeżeli lubimy długie relaksujące kąpiele, to możemy w ten sposób również uzyskać przyjemną, przytulną atmosferę, podobnie jak w sypialni. W takiej sytuacji taśmy LED będą miały również drugi duży plus: bardzo niski pobór prądu, dzięki któremu nasze domowe SPA może trwać i trwać.

Taśmy LED na zewnątrz – gdzie można ich użyć?

Osoby mieszkające w domu na pewno zauważają potrzebę oświetlenia posesji dookoła niego. W końcu wieczorem dobrze jest widzieć podjazd do garażu czy ścieżkę, a i ogrodowi przyda się trochę światła, jeżeli lubimy spędzać w nim dużo czasu. Taśmy LED mogą być świetną opcją do podkreślenia krańców chodnika lub krawędzi wjazdu do garażu, co znacząco ułatwi nam funkcjonowanie na co dzień. Także i w ogrodzie możemy zastosować to rozwiązanie, szczególnie jeżeli posiadamy w nim jakieś zadaszenie, jak na przykład pergolę – wtedy, stosunkowo niskim kosztem, ale za to bardzo efektownie – będziemy w stanie doświetlić całą strefę z grillem czy miejscami do siedzenia, co uprzyjemni spędzanie wieczorów na zewnątrz.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy