Wiosna za oknem? Czas pomyśleć o aranżacji ogrodu!

Zima w tym roku zdecydowanie odpuściła. Bliżej jej do wiosny, której coraz chętniej wypatrujemy za oknem. W końcu to chwile, kiedy to zaczynamy więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, w tym w ogrodzie! Jeśli lubimy zakupy, a zielona przestrzeń jest dla nas ważna, pomyślmy, jak urządzić tę oazę.

Meble ogrodowe – nie tylko funkcjonalne

Nie ma znaczenia wielkość ogrodu ani jego położenie. W każdym chcemy czuć się dobrze, otoczeni wyjątkową aurą, pośród zielonej przestrzeni, która kusi kwitnącymi i pachnącymi kwiatami. Podziwiamy je chętnie nie tylko podczas prac ogrodowych, ale i odpoczywając, chociażby na wygodnym fotelu lub przy stole zastawionym sezonowymi smakołykami. Czego nam potrzeba? Mebli ogrodowych, które są funkcjonalne, wygodne, a do tego estetyką wpisują się w ogrodową przestrzeń.

Szukając połączenia wspomnianych cech, zatopmy się w świat mebli ogrodowych, w których dominuje technorattan. To nowoczesny materiał, bardzo trwały, odporny na zabrudzenia oraz warunki atmosferyczne, a do tego nie brakuje mu estetyki znanej z naturalnych surowców. Przypomina bowiem prawdziwą plecionkę rattanową, choć jest od niej lepszy pod względem właściwości fizycznych.

Technorattanowe produkty, dzięki odporności na wysokie i niskie temperatury, mogą być użytkowane przez cały rok. Skorzystamy z nich zatem nie tylko wiosną czy latem, ale i jesienią, a nawet zimą! Zachwyci nas również ich estetyka. Przypatrzmy się propozycjom ze sklepu Bazkar.pl. W tych kształtach, kolorach i kompletach mebli zakochamy się od pierwszego wejrzenia!

Wygodne meble i co dalej?

Mamy już meble – praktyczne i wygodne. Aby zagwarantować sobie jeszcze większy komfort ich użytkowania, nie zapominajmy o poduszkach. Nie jednak tych klasycznych, które kupujemy w sklepach z tekstyliami. Ponownie udajmy się do działu z akcesoriami ogrodowymi, bo poduszki, które zagoszczą na leżakach, krzesłach i fotelach ustawianych w ogrodzie, muszą być odpowiednio wykonane.

Poza ich miękkością i dopasowaniem rozmiarami do mebli ogrodowych, liczy się zewnętrzne pokrycie. Musi być ono odporne na działanie warunków atmosferycznych. Jeszcze lepiej, jeśli taką poduszkę można w całości uprać bądź zdejmując z niej pokrowiec. Dzięki temu łatwiej o utrzymanie w czystości.

Estetyka – jeszcze jeden element, bez którego nie obejdzie się wybór poduszek ogrodowych. Niech kolorami, wzorami i zdobieniami odpowiadają stylistyce mebli ogrodowych, którymi dysponujemy. Warto stawiać na kontrasty, ale z umiarem. Do stonowanych barw mebli pasować będą żywe wzory. Do foteli czy krzeseł, które są fantazyjne lepiej dobierać poduszki w spokojnych i przyjaznych oczom barwach.

Podstawowe elementy wyposażenia i akcesoria

Nasz ogród potrzebuje mebli i akcesoriów, ale właściwie dopasowanych do zastosowanej aranżacji zielonej przestrzeni. To elementy, które gwarantują nie tylko wygodę korzystania z ogrodu. Ich zadaniem jest uwydatnienie walorów natury zamkniętej w otoczce przestrzeni użytkowej. Nie zapominajmy o tym!

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy