Wibroprasowanie – na czym polega?

Dziś kostkę brukową produkuje się najczęściej metodą wibroprasowania. Jak sama nazwa wskazuje, technologia ta łączy w sobie wibrowanie i prasowanie mieszanki betonowej. Dzięki temu produkt finalny – czyli kostka brukowa – uzyskuje niepowtarzalne właściwości użytkowe. Nasza firma również korzysta z tej technologii, tworząc dzięki niej najwyższej jakości kostkę brukową.

Wibroprasowanie – przebieg procesu

Technologia wibroprasowania polega na umieszczaniu masy betonowej i dodatków w specjalnej maszynie. Dzięki temu można wyodrębnić warstwę konstrukcyjną i warstwę ścieralną. W skład tej pierwszej wchodzi oczywiście beton, który – dzięki procesowi utwardzania – staje się jeszcze bardziej wytrzymały i odporny na przeciążenia. Na skutek połączonych procesów wibracji i prasowania można wyodrębnić w kostce dodatkową strukturę, czyli warstwę ścieralną. Składa się ona z różnych mieszanek betonowych, które – w razie potrzeby – mogą być w dowolny sposób zabarwione. Opcjonalnie można do tego celu wykorzystać warstwę ze specjalnych kruszyw, które sprawią, że kostka będzie wyglądać elegancko i niepowtarzalnie.

Zaawansowana mieszanka

Skład naszej kostki betonowej jest tak naprawdę bardzo złożony, dzięki czemu uzyskuje ona niepowtarzalne właściwości fizyczne. W procesie wibroprasowania łączone są ze sobą m.in. woda, cement, kruszywa, plastyfikatory i barwniki, które muszą spełniać odpowiednie parametry jakościowe. Co ważne, technologia ta podlega ścisłej kontroli, dzięki której nasza kostka brukowa charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na ścieranie, a nawet na miejscowe oddziaływania kinetyczne. Oczywiście cały czas dbamy o to, aby proces produkcyjny nie był niczym zakłócony. Jakość wykorzystywanych do tego celu składników jest przez nas stale monitorowana, dzięki czemu jesteśmy w stanie – już na etapie produkcyjnym – wychwycić i skorygować wszelkie nieprawidłowości w strukturze kostki brukowej.

Produkty na specjalne zamówienie!

W ofercie firmy https://jadar.pl/ – oprócz kostki brukowej – można znaleźć szeroką gamę wielu innych produktów betonowych. Zamawiając konkretny produkt mogą Państwo uzyskać wyrób o ściśle określonych parametrach technicznych, takich jak wytrzymałość, nasiąkliwość, kolor, ścieralność itd. Nasza technologia pozwala na elastyczne podejście do realizowanych zamówień, dzięki czemu jesteśmy w stanie produkować konstrukcje betonowe o jasno określonych właściwościach. O ile sam proces wibroprasowania jest dość prosty, o tyle wykorzystanie do tego celu odpowiednich składników jest możliwe tylko dzięki wiedzy i doświadczeniu. I właśnie dlatego warto skorzystać z naszych usług.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy