Wąski pokój inspiracje i aranżacje – najpiękniejsze pomysły

Wąski pokój inspiracje może mieć bardzo różne. Wbrew pozorom aranżacja wąskiego pokoju nie jest trudna. Choć faktycznie może nas ograniczyć ilość mebli czy dodatków, jakie chcielibyśmy w nim mieć, a po prostu się nie zmieszczą. Jednak wąski pokój aranżację może mieć bardzo stylową i praktyczną. Jest wiele mebli, które świetnie do niego pasują i dodatków, jakie odmienią to małe wnętrze. Wąskie pokoje aranżacje zwykle mają bardzo proste, ale obecnie celujemy we wnętrza nowoczesne z wieloma dodatkami. Jak je zaaranżować?

Aranżacja wąskiego pokoju — efekt tunelu

Najpopularniejsze na wąski pokój inspiracje to efekt tunelu. Stawiamy meble przy najdłuższych ścianach i uzyskujemy prostą linię między wejściem, a oknem. Jednak taka aranżacja wąskiego pokoju może mieć też swoje minusy. Taki tunel, czasem nazywany też efektem pociągu z przedziałami, nie zawsze nam się podoba, a nawet może sprawiać wrażenie, że pokój jest pusty. Nie da się jednak ukryć, że wąskie pokoje aranżacje mają ograniczone i taki tunel ma sens. Aby zniwelować nieprzyjemny efektu pustki, można na środku położyć dywan czy nawet wysunąć na środek stolik, który łatwo będzie okrążyć, żeby przejść, ale skupi na sobie uwagę.

Wąski pokój aranżacje praktyczne

Przeglądając wąskie pokoje aranżacje, można zauważyć, że w wielu z nich wykorzystano przestrzeń do maksimum. Jak znaleźć wąski pokój inspiracje, które będą praktyczne, ale i wygodne w użytkowaniu? Jednym z ciekawszych pomysłów jest zagospodarowanie poziomu. A co jeśli pokój jest za niski na antresolę? Nic nie szkodzi! Można wstawić łóżko piętrowe, pod którym będzie miejsce na szafę na ubrania, biurko, czy nawet kanapę wypoczynkową. Wąski pokój inspiracje można czerpać z gotowych do kupienia zestawów mebli albo samodzielnie kupić kilka elementów, które potem ustawimy pod sobą wedle naszych potrzeb.

Wąski pokój inspiracje powiększające przestrzeń

Wykorzystując przestrzeń pod sufitem, uzyskujemy więcej miejsca ogólnie. Ale wąski pokój inspiracje mogą być też bardziej przyziemne. Jeżeli to pomieszczenie jest jedynie salonem lub sypialnią, albo biurem, nie musimy w nim mieścić wielu mebli. Jednak nie chcemy też, aby aranżacja wąskiego pokoju nas przytłaczała. Najlepszym wyborem będzie optyczne powiększenie przestrzeni. Można tu użyć choćby tapet ze wzorem 3D lub fototapet, jakie przedstawiają otwarte przestrzenie. Naklejenie ich na ścianę jest bardzo proste, a efekt może być niesamowity.

Sprawdzając wąski pokój inspiracje w magazynach czy w Internecie, można łatwo zobaczyć, że większość pomieszczeń jest w jasnej kolorystyce. Aranżacja wąskiego pokoju, z użyciem na przykład białej farby na ścianie też sprawi, że zacznie on wyglądać na większy, niż jest w rzeczywistości. Biel dobrze odbija światło, a przez to sprawia, że pokój wydaje się być bardziej przestronny, choć wcale taki nie jest. A do tego może być o wiele jaśniejszy niż pierwotnie.

Światło w wąskim pokoju jest bardzo ważne

Kolejno przeglądając na wąski pokój inspiracje, szybko zobaczymy też jak ważne są punkty świetlne. Wąski pokój często ma tylko jedno okno i zazwyczaj jest ono na wprost drzwi wejściowych do pomieszczenia. Rzadko zdarza się, że jest to pomieszczenie narożne i ma więcej okien, choć i to jest możliwe, a także warte wykorzystania. Jednak typowa aranżacja wąskiego pokoju opiera się na założeniu, że mamy w nim jeden centralny punkt świetlny, czyli okno i wiele punktów dodatkowych ze sztucznym oświetleniem.

Tu można się świetnie bawić, planując wąski pokój aranżacje światła. Ciekawym rozwiązaniem jest umiejscowienie dookoła sufitu listew z ledami. Okrążą one pokój, przez co podświetlą go równomiernie. Oczywiście możemy też wybrać jeden punkt świetlny, który będzie centralnie oświetlał pokój i jest to żyrandol. A dodatkowo mamy możliwość pokusić się o kinkiety na bocznych ścianach. Świetnym dodatkiem są lampy stojące czy na biurko. Doświetlą kąty pomieszczenia i rzucą dodatkowe światło, w miejscu, w jakim go potrzebujemy. Jasny i dobrze oświetlony pokój będzie wydawał się większy.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy