W jaki sposób prawidłowo przechowywać pościel?

Nasza pościel jest nie tylko obowiązkowym wyposażeniem naszego łóżka, jest ona również niekwestionowaną ozdobą sypialni i co najważniejsze ,zapewni nam ona zdrowy i spokojny sen. Warto jednak pamiętać, że zwykle mamy w domu kilka kompletów pościeli. W momencie kiedy na naszym łóżku znajduje się jeden z nich, reszta cierpliwie czeka na swoją kolej. Niemniej jednak pojawia się odwieczny dylemat odnośnie tego, jak możemy prawidłowo przechowywać pościel, by zachowała ona nie tylko swoją estetykę, ale także i właściwości?

Przechowywanie pościeli- uwzględnij materiał

Zanim przejdziemy do samego sedna, odnośnie przechowywania pościeli, warto na samym początku jasno powiedzieć, że wszystko jest tak naprawdę uzależnione od materiału. Dlaczego? Wystarczy tylko porównać ze sobą poszczególne tkaniny. Od razu zauważymy, że dla przykład satyna, jest delikatna i zwiewna, zaś bawełna sprawia wrażenie mocnej i wytrzymałej. Wobec tego poznanie specyfiki materiału z którego wykonana jest pościel, pozwoli o wiele lepiej zrozumieć sposób, w jaki powinna być ona przechowywana. Co więcej, poznając sam materiał możemy zyskać cenną wiedzę odnośnie czynników, które mają na niego niezwykle niekorzystne działanie. Wówczas wybierając miejsce do odpowiedniego przechowywania pościeli, będziemy mogli po prostu te czynniki wyeliminować i cieszyć się bezpiecznym miejscem dla naszej ulubionej pościeli. Takie aspekty, choć często są przez nas pomijane, to jednak mają ogromne znaczenie. Warto więc o nich pamiętać.

Gdzie przechowywać pościel?

Skoro poznaliśmy już specyfikę materiału, to warto znaleźć pomiędzy nimi poszczególne cechy wspólne. Dzięki temu będzie można ustalić pewne, ogólne zasady odnośnie przechowywania i składowania pościeli. Modele bawełniane dostępne np. na bellastoria.pl, podobnie jak wszystkie inne rodzaje pościeli nie przepadają za wilgocią. Co więcej, ma ona bardzo niekorzystny wpływ nie tylko na strukturę włókien, ale także na aspekty estetyczne. Pościel w wilgotnym miejscu bardzo szybko pokryje się nieestetycznymi, żółtymi plamami, a co gorsza w jej wnętrzu może rozwinąć się pleśń i inne, chorobotwórcze drobnoustroje. Wobec tego analogicznie można wywnioskować, że jeśli chcemy jak najlepiej zadbać o naszą pościel, powinniśmy znaleźć dla niej suche miejsce, w którym nie występuje praktycznie żadna wilgoć. Oczywiście w tej kwestii najlepiej sprawdzają się szuflady czy szafki. Ciekawym rozwiązaniem, coraz chętniej stosowanym w szafkach, gdzie przechowywana jest pościel jest włożenie niewielkiej torebki zapachowej. Dzięki temu tuż po wyjęciu pościeli szybko zachwyci nas ona swoim zapachem i sprawi, że sen pod nią będzie jeszcze przyjemniejszy.

Uwaga na promienie słoneczne!

Jednym z czynników, który może mieć bardzo niekorzystny wpływ na naszą pościel, są promienie słoneczne. To właśnie one w dużej mierze odprowadzają do tego, że wzory i kolory naszej pościeli bardzo szybko blakną i stają się praktycznie niewidoczne. Wobec tego, jeśli nie chcemy by nasza pościel w zastraszającym tempie traciła swoje względy estetyczne i stawała się szara i nudna, wybierzmy na jej przechowywanie miejsce, które jest całkowicie wolne od nadmiernego promieniowania słonecznego. Nadmierna eskpozycja na słońce- w długiej perspektywie czasu- może doprowadzić do całkowitego zniszczeni pościeli pod względem estetycznym. Pod wyblakniętą i niezbyt ładną pościelą, z pewnością nikt z nas nie będzie chciał wypoczywać. Właśnie dlatego, powinniśmy postarać się wybrać idealne miejsce na jej przechowywanie.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy