W co wyposażyć łazienkę, aby była funkcjonalna?

Kiedyś tak nie było, ale w obecnych czasach przykładamy większą uwagę do tego, aby urządzić wygodną i funkcjonalną łazienkę. Zwracamy uwagę na to, aby wybrać odpowiednie wyposażenie łazienki, które będzie służyć nam przez długi czas. Na co dokładnie należy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy mieć do czynienia z wygodną i funkcjonalną łazienką?

Odpowiednie wyposażenie do łazienki

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że łazienka jest charakterystycznym pomieszczeniem, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością wody. Może nie widzimy tego każdego dnia, ale woda będzie osadzać się wszędzie. Na ścianach, na ziemi, na oknach, a przede wszystkim na meblach i na innych sprzętach, jakie znajdziemy w łazience. Zwracajmy uwagę na to, aby wybierać takie wyposażenie łazienki, które będzie odporne na działanie wody. Zakupy róbmy tylko i wyłącznie w miejscach, gdzie sprzedawane są dedykowane sprzęty do tego typu pomieszczeń. Omijajmy dyskonty, markety wielobranżowe, gdzie dosłownie sprzedawane jest „mydło i powidło”. Osadzający się kamień może doprowadzić do uszkodzenia mebli, gdzie będziemy mieli do czynienia z wilgocią. Kamień na baterii umywalkowej, na wannie – nie jest to estetyczne, dlatego należy zadbać o tego typu rzeczy.

Odpowiednie wymiary

Nie każdy może pochwalić się wielką łazienką. W niektórych mieszkaniach jest to malutka klitka, którą należy tak zagospodarować, aby cieszyć się jej wygodą i funkcjonalnością. Aby się tu udało, pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich odległości, które ułatwią nam zachowanie odpowiedniej i swobodnej komunikacji. Odległość między kabiną prysznicową, umywalką i toaletą powinna wynosić ok. 20 – 30 cm. Przed kabiną prysznicową należy zachować wolny prostokąt o wymiarach 80×90 cm. Ważna jest również wysokość na której podwiesza się poszczególne sanitariaty. Jeżeli chodzi o górną krawędź umywalki, to powinna ona znajdować się ok. 75 cm nad podłogą. Pozostałe sanitariaty należy podwiesić na wysokości 45 cm od posadzki. Sprawdźmy również wielkość poszczególnych urządzeń sanitarnych, jakie są dostępne, aby móc urządzić funkcjonalną łazienkę, gdzie będziemy przebywać z wielką radością.

Wysoka jakość wyposażenia

Kilka dłuższych minut należy poświęcić na wybranie odpowiedniej wanny, jeżeli ktoś może sobie na nią pozwolić. Wiele osób decyduje się na wannę akrylową. Jest to zły wybór, ponieważ jest ona bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Nawet, jeżeli ktoś będzie bardzo uważał, to i tak w pewnym momencie dojdzie do uszkodzenia, co nie będzie wyglądać estetycznie. Lepszą propozycją może okazać się wanna stalowa, która będzie pokryta odpowiednią warstwą emalii. Nie tylko będzie ona w stanie poradzić sobie z ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi (chociaż nie warto tego osobiście sprawdzać), ale także z dużym poziomem wilgoci. Tego typu wanny można otrzymać w różnych wielkościach i w formatach – zarówno do małych, jak również do dużych łazienek. Stosując kilka podstawowych zasad uda nam się urządzić wygodną i funkcjonalną łazienkę w domu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy