Urządzenie piwnicy – inspiracje

Urządzenie piwnicy to doskonały sposób na zagospodarowanie wolnej i nieużywanej przestrzeni. Mało kto wie, iż piwnica ma duży potencjał i może ukrywać swój prawdziwy urok. Warto wydobyć z niej wszystkie zalety, dzięki czemu zyskasz niepowtarzalne wnętrze.

Urządzenie piwnicy – zagospodarowanie miejsca

Urządzanie piwnicy powinno być przede wszystkim bardzo dobrze przemyślane. Dzięki temu każde pomieszczenie zostanie wykorzystane jak najlepiej. W pierwszej kolejności należy się zastanowić na chcesz ją przeznaczyć. Mogą w niej być pomieszczenia gospodarcze jak warsztat, pralnia z suszarnią, siłownia, spiżarnia lub mały magazyn. Ciekawym rozwiązaniem jest również przearanżowanie piwnicy w sypialnie lub w miejsce rozrywki.

Urządzenie piwnicy – przeznaczenie pomieszczeń

Jeśli posiadasz dużą piwnicę, warto zrobić z niej wielozadaniową część domu. Dobrym pomysłem będzie podział piwnicy według pewnych kryteriów. Jeśli piwnica jest podzielona na pokoje, warto poszczególne pomieszczenia wykorzystać w odmienny sposób. W pokojach najbliżej wejścia do piwnicy, powinny być przedmioty, po które często sięgasz. Dobrym pomysłem byłaby pralnia i suszarnia. Natomiast jeśli posiadasz małą piwnicę, zastanów się jakich pomieszczeń najbardziej potrzebujesz.

Spiżarnia w piwnicy - regał na wino

Aranżacja spiżarni

Aranżując spiżarnię, warto zakupić liczne regały ścienne, dzięki którym produkty będą poukładane i dobrze widoczne. Dobrym pomysłem jest pokładanie przetworów zgodnie z ich zawartością i wielkością. Dla przykładu, większe słowiki przy ścianie, a mniejsze bliżej krańca regału. Warto również wyznaczyć miejsce na przechowywanie warzyw, na które nie ma miejsca w kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie drewnianego regału na alkohole i napoje.

Aranżacja piwnicy - warsztat

Warsztat majsterkowicza

Jeśli jesteś miłośnikiem majsterkowania, to trudno wyobrazić sobie dom bez odpowiedniego warsztatu. Niezbędnik mechanika-hobbysty to z pewnością liczne regały, półki, kosze, uchwyty, haczyki, a także duży blat i stół roboczy. Lekkie narzędzie warto powiesić na haczykach lub postawić na półkach. Te cięższe i większe, lepiej postawić na regałach. Pamiętaj, aby wybrać solidne regały, które można odpowiednio przymocować. Blaty warto rozmieścić pod ścianą, a stół roboczy, bliżej środka. Jeśli to możliwe, wybierz pomieszczenie, które posiada wyjście na zewnątrz.

Siłownia dla sportowców

Siłownia to doskonały sposób na zaaranżowanie piwnicy, szczególnie dla miłośników sportu. Tutaj ważne jest jaki sport uprawiasz i jakie narzędzia do ćwiczeń potrzebujesz. Do ćwiczyć przydadzą się odważniki, a także odpowiednia mata. Ważne jest jednak, aby i w tym przypadku zorganizować odpowiednie miejsce na wszystkie przedmioty. Mogą to być stojaki na odważniki i haczyki np na skakankę. Ciekawym rozwiązaniem, jest również zamontowanie luster na jednej ze ścian, aby dokładnie widzieć precyzje wykonywanych ćwiczeń.

Urządzanie piwnicy - siłownia

Sypialnia i salon

Jeśli posiadasz większą piwnicę, warto zaaranżować sypialnie. Dodatkowy pokój, może być pomieszczeniem dla gości, jeśli chcieliby zostać na noc. W tym przypadku, warto zadbać o przytulną atmosferę i spokój. Dobrym pomysłem będzie zakup wygodnego dwuosobowego dużego łóżka. Nie można również zapomnieć o szafie i komodzie na ubrania, gdyby goście przyjechali na dłużej. Ciekawym pomysłem będzie sypialnia w stylu loft. Tuż obok sypialni, warto ulokować salon rozrywki. Tutaj warto zadbać o gry planszowe i telewizor. Byłby to prawdziwy raj na długie zimowe wieczory.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy