Szklane zabudowy tarasów – rozwiązanie na każdą porę roku

Jako szczęśliwi posiadacze tarasu z widokiem na ogród z pewnością chcielibyśmy spędzać na nim każdą wolną chwilę. Dlatego też odpowiednia zabudowa tarasu to najlepszy sposób na uniezależnienie spędzanego na nim czasu od zmiennych warunków pogodowych oraz tych wynikających z różnych pór roku. W takim przypadku idealnym materiałem na wspomnianą zabudowę będzie szkło, które nie tylko pięknie się prezentuje, ale i jest bardzo funkcjonalne.

Szklane zabudowy tarasów jako sposób na dodatkową przestrzeń

Ogromną i niepodważalną zaletą budowy szklanej zabudowy tarasów jest fakt, że dzięki niej możemy w łatwy i niezwykle efektowny sposób powiększyć powierzchnie mieszkalną naszego domu. Takie dodatkowe pomieszczenie nie tylko pozwoli nam odprężyć się wśród grona rodziny i znajomych. Z powodzeniem może również posłużyć nam za miejsce do pracy, a nawet za dodatkową sypialnię. Nasz taras stanie się również idealnym miejscem do romantycznych wieczorów spędzanych tylko we dwoje. Szklane zabudowy tarasów to rozwiązanie, dzięki któremu możemy przebywać na nim niezależnie od porywistego wiatru, ulewnego deszczu czy mroźnych i śnieżnych dni. Co więcej, szkło doskonale przepuszcza promienie słoneczne, dlatego z powodzeniem możemy przeznaczyć go na specjalne pomieszczenie na kwiaty, tworząc swój prywatny ogród zimowy.

Szklana zabudowa tarasów to również niezawodna ochrona powierzchni naszego tarasu przed zgubnym wpływem warunków atmosferycznych. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza, jeśli jego podłoga wykonana jest z eleganckiego, szlachetnego drewna. Dzięki szklanej zabudowie unikniemy pracochłonnych prac związanych z pielęgnacją oraz konserwacją drewna wiosną i jesienią.

szklana zabudowa tarasu Lumon

Jaki rodzaj szklanej zabudowy tarasów wybrać?

Jeśli chodzi o zabudowę tarasów szklanych do wyboru mamy zadaszenie z ramą oraz bez ramy, z których każde posiada swoje unikalne walory. W przypadku wariantu pierwszego najlepiej będzie się prezentować szkło połączone z drewnem, które nie tylko ożywi i ociepli szklaną zabudowę tarasu, ale również nada jej klasycznego tonu. Z kolei zabudowa bezramowa doskonale sprawdzi się w aranżacjach nowoczesnych i industrialnych. Szklana zabudowa tarasów będzie wyglądała niezwykle elegancko, a dodatkowo widok na ogród nie będzie przesłonięty przez żaden element ramy.

Szklana zabudowa tarasów – elegancja i bezpieczeństwo

Dzięki przezroczystej szklanej tafli granica pomiędzy tarasem a otaczającym nas ogrodem niemal całkowicie zaciera się, tworząc niesamowity efekt wizualny. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwolą nam połączyć elegancję aranżacji szklanej zabudowy tarasów z funkcjonalnością systemu szklanych paneli. Panele te z łatwością można przesuwać, co ułatwia wychodzenie bezpośrednio na ogród, a także wpuszczenie powietrza i przewietrzenie całego wnętrza.

Na uwagę zasługuje również fakt, że szklana zabudowa tarasów wykonana jest z przestrzeganiem najwyższych norm bezpieczeństwa. Jako materiał wykorzystywane jest szkło hartowane, które w razie zbicia (co zresztą nie należy do łatwych) nie zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Jeśli dojdzie do poważnego uszkodzenia, szkło hartowane rozsypie się na tysiące drobnych kryształów, które zapobiega skaleczeniu się.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy