Wybieramy sofę z funkcją spania

Nie od dziś wiadomo, że niewielkie mieszkania wymagają przemyślanych, kreatywnych rozwiązań. Sofa z funkcją spania to niezwykle praktyczny mebel, który w jednej chwili pozwoli Ci zmienić nowoczesny salon w przytulną sypialnię (i odwrotnie). Jak wybrać kanapę, która sprawdzi się zarówno podczas popołudniowego relaksu, jak i nocnego wypoczynku? Oto kilka wskazówek.

Rozkładane sofy – rodzaje

Rozkładane sofy są dostępne w wielu różnych wariantach, od minimalistycznych futonów po obszerne narożniki. Jaką wersję wybrać? Przedstawiamy krótkie porównanie kilku popularnych modeli. Jest ich oczywiście na rynku dużo więcej.

Inspirowany tradycyjnym japońskim posłaniem, futon to najprostsza wersja rozkładanej kanapy, składająca się ze stosunkowo cienkiego materaca na drewnianej lub metalowej ramie. Futony przypominają nieco tradycyjne wersalki, ale w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu. Ich wadą jest jednak brak skrzyni na pościel. Sprawdzają się znakomicie w małych wnętrzach, urządzonych w stylu skandynawskim.

Jeśli zależy nam na grubszym materacu i nieco bardziej zabudowanej formie, warto zastanowić się nad klasyczną wersalką. Sofy tego typu wyróżniają się zwykle prostą stylistyką, lekkością oraz bezproblemowym mechanizmem składania i rozkładania.

Sofy z systemem rozkładania DL charakteryzują się bardziej masywnym, stabilnym designem. Są funkcjonalne i łatwe w użyciu, doskonale sprawdzają się jako klasyczne meble wypoczynkowe. Po wysunięciu siedziska i opuszczeniu materaca zamieniają się natomiast w wygodne, pełnowymiarowe łóżko.

Sofa z funkcją spania typu delfin to wygodne rozwiązanie wykorzystywane najczęściej w narożnikach, przeznaczonych do nieco większych wnętrz. Popularne delfiny zapewniają komfort oraz obszerną, stabilną powierzchnię spania. To doskonały wariant dla rodziny, której zdarza się przyjmować gości i salonie w której przyda się tak zwane “dodatkowe spanie”.

Sofa z mechanizmem włoskim to opcja najlepsza wówczas, gdy szukasz mebla do spania codziennego. Zatem jeśli chcesz, by mebel w dzień pełnił funkcję wypoczynkową, a w nocy zmieniał się w wygodne łóżko – wybierz właśnie tę opcję. Po rozłożeniu mebla ze stelażem włoskim uzyskujesz dużą i równą powierzchnię spania, którą tworzy pełnowymiarowy, wygodny materac.

 sofa z funkcją spania

Więcej zdjęć i przykładów sof z funkcją spania na stronie: https://www.galameble.com/sofy/sofy-z-funkcja-spania/

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając rozkładaną sofę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy rodzaj mechanizmu zastosowany w meblu jest dedykowany do rozkładania codziennego, czy okazjonalnego. Na rynku jest dostępnych wiele różnych opcji – warto sprawdzić, czy mebel został skonstruowany tak, by pełnić także rolę łóżka, czy raczej jest przeznaczony do wypoczynku na siedząco. Wybór tapicerki oraz rodzaju konstrukcji zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz aranżacji wnętrza. Ważne, by przed zakupem sprawdzić działanie mechanizmu rozkładania oraz stabilność rozłożonej sofy. Istotne także, by zwrócić uwagę na wielkość powierzchni spania po rozłożeniu. Tutaj nie ma standardów rynkowych – jeśli chcesz spać wygodnie, upewnij się, że po rozłożeniu mebel nie będzie zbyt krótki w stosunku do twojego wzrostu lub zbyt wąski, jeśli mebel ma służyć do spania dwóm osobom.

Sofa z funkcją spania – zalety

Sekretem popularności rozkładanych kanap jest ich wielofunkcyjność. Sofa z funkcją spania to rozwiązanie zapewniające oszczędność przestrzeni przy zachowaniu maksymalnego komfortu użytkowania oraz doskonałego wyglądu wnętrza. Rozkładana sofa może służyć gospodarzom jako codzienne miejsce do spania, ale równie dobrze sprawdzi się jako zapasowe łóżko na specjalne okazje.

Rozkładane sofy wyposażone są najczęściej w dużą skrzynię na pościel. Pozwala ona utrzymać porządek w salonie oraz ukryć przed wzrokiem gości ślady nocnego wypoczynku. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku małych wnętrz jest to walor nie do przecenienia.

Kolejną istotną zaletą jest łatwość rozkładania. Choć poszczególne modele znacznie się od siebie różnią, zapewniają jednakowo szybką i bezproblemową obsługę.

Dzięki wygodnej rozkładanej kanapie, stworzysz salon na miarę swoich potrzeb i oczekiwań, a o trendach w aranżacjach wnętrz przeczytasz na stronie: http://mebleroman.pl/trendy-w-aranzacji-wnetrz/.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy