Rolety plisowane bezinwazyjne — szybki sposób na upały

Rolety plisowane bezinwazyjne — szybki sposób na upały

Im bliżej lata, tym prognozy pogody częściej straszą wysokimi temperaturami. Posiadacze klimatyzacji w domach i mieszkaniach zbytnio się tym nie martwią. Jednak inne osoby szukają najskuteczniejszych metod, aby niedopłacić do nadmiernego nagrzania swoich domów. Czy jest to w ogóle możliwe, aby wygrać walkę z upałami? Okazuje się, że tak. Jedna ze skuteczniejszych metod kontrolowania temperatury w pomieszczeniach to plisy okienne.

Plisowane rolety — poznaj ich wszystkie zalety

Osłony okienne mają wielu przedstawicieli. Przed wieloma laty były to tylko zasłony i kotary. Dziś mamy do wyboru olbrzymią ilość rolet i żaluzji wewnętrznych i zewnętrznych. Jednym z tańszych i bardziej estetycznych rozwiązań są rolety plisowane premium. Są one przeznaczone do montażu bezinwazyjnego wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu nie zachodzi konieczność wiercenia otworów ani w ścianach, ani w ramach okien. Na takie rozwiązanie mogą decydować się np. osoby wynajmujące mieszkanie. Po zakończonej umowie najmu, bez najmniejszych problemów mogą zdemontować swoje rolety i zabrać je ze sobą do nowego miejsca.

Plisowana roleta nie ogranicza swobody otwierania okna

Jedna z największych zalet rolet plisowanych to ta, że kiedy jest zamontowana na oknie, w dalszym ciągu można otwierać go na pełną szerokość. Problem ten na pewno jest znany osobom, które do tej pory miały klasyczne rolety zwijane. Umieszczony w górnej części ramy okna wałek, ograniczał szerokość otwarcia. Przy mocniejszym odchyleniu okna, mogło natomiast dojść do uszkodzenia rolety i jej upadku na ziemię. Rolety plisowane są niemal płaskie i nie wystają poza światło listwy przyszybowej. Dodając do tego wysokie właściwości termoizolacyjne, świetnie chronią przed promieniami słonecznymi i są ciekawym elementem wystroju wnętrz.

Jak działają plisy okienne?

Wewnętrzne rolety plisy przeznaczone do montażu bezinwazyjnego, nie wymagają żadnych specjalistycznych narzędzi. W zestawie znajduje się komplet żyłek i plastikowych wieszaków, które zakłada się na górną krawędź ramy okiennej. Dzięki temu roleta plisowana jest w odpowiedni sposób naciągnięta i można nią wygodnie sterować w położeniu góra i dół. W zależności od pory dnia i upodobań, plisy zaciemniające można w całości zasunąć na całej powierzchni okna lub wybranym fragmencie. Zależnie od gatunku materiału, z którego zostały wykonane, mogą mieć większą lub mniejszą skuteczność niwelowania temperatury i ograniczania ilości światła, wpadającego przez okno.

Jak dbać o rolety harmonijkowe?

W zasadzie nie ma żadnych konkretnych wytycznych, dotyczących prawidłowego użytkowania i konserwacji rolet plisowanych. Dzięki temu, że zostały one wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości, zachowują bardzo dobrą odporność na promienie UV. Nie tracą pod ich wpływem kolorów i wytrzymałości. Samo czyszczenie rolet plisowanych także nie sprawia trudności. Ewentualne zabrudzenia i kurz można usuwać przy pomocy odkurzacza lub wilgotną szmatką. Wiele osób może się zastanawiać, czy roleta plisowana nie będzie przeszkadzała podczas mycia okien. Nic podobnego. Po pierwsze dlatego, że można ją przesunąć w dowolne położenie, czyli do samej góry lub dołu okna. Po drugie, jeśli zachodzi taka potrzeba, rolety plisowane można szybko i wygodnie zdjąć z okna, a  po jego umyciu ponownie na nim powiesić.

A może interesują cię inne rodzaje rolet i żaluzji okiennych? Chcesz poznać ich pełną gamę, obejrzeć zdjęcia lub uzyskać wycenę? Jeżeli tak, zapraszamy na stronę https://familyrollo.pl/.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy