Home Wnętrza Balkon i Taras Przesadzanie kwiatów na tarasie i balkonie

Przesadzanie kwiatów na tarasie i balkonie

5 min czytania
0
0
114
Przesadzanie kwiatów na tarasie i balkonie

Po 15 maja przychodzi czas na sadzenie przesadzanie kwiatów znajdujących się na tarasie i balkonie. Warto dowiedzieć się, jak zrobić to właściwie.

Większość roślin doniczkowych radzi sobie w podobny sposób. Jeżeli nabywasz kwiaty w sklepach ogrodniczych, obowiązkowo należy wsadzić je do większych doniczek, aby miały szansę na pełny rozwój. Jeżeli roślina ma chore korzenie, natychmiast należy je usunąć, aby nie zakaziły pozostałych. Wszystkie doniczki powinny mieć również otwory w dnie.

Przesadzanie kwiatów na balkonie i tarasie

Aby przesadzanie kwiatów przebiegało właściwie, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Dno doniczki powinno zostać wypełnione drobnymi kamieniami lub żwirkiem. Najlepiej, aby nie pochodziły ze skał wapiennych, ponieważ woda bardzo szybko wypłucze z nich wszelkie związki wapnia. Na tak przygotowaną powierzchnię należy wsypać warstwę urodzajnej ziemi lub specjalnej ziemi do roślin ozdobnych. Najlepiej wzbogacić ją o nawóz, dzięki któremu roślina będzie mogła się bujnie rozwijać. Sprawdzi się bardzo dobrze także hydrożel. Przygotowane pod posadzenie roślin podłoże powinno mieć odpowiednie pH.

Wszystkie rośliny przed przesadzeniem należy bardzo obficie podlać, a następnie należy umieścić je w wybranych donicach. Całość należy obsypać ziemią, tak, aby znalazły się na takiej głębokości, jak rosły poprzednio. Posadzoną tak roślinę należy ustawić w ocienionym miejscu na pewien czas, czyli do momentu, aż się ukorzeni. Poznamy to po tym, że roślina będzie po prostu wyglądała na zdrową i pojawiały się będą przy niej nowe pędy.

Gdy już rośliny zostaną wsadzone, należy pamiętać o ich regularnym podlewaniu.

przesadzanie kwiatów

Jakie rośliny warto posadzić na balkonie?

Dobór roślin balkonowych jest niezwykle ważny, ponieważ jeżeli będzie odpowiedni, można będzie uzyskać przepiękną, kwiatową przestrzeń, z której będziemy wyjątkowo dumni. Na wybór kwiatów balkonowych wpływ ma , przede wszystkim, jego usytuowanie. Na miejsca mocno nasłonecznione, o wystawie południowej, nadają się takie gatunki jak pelargonie, petunia, czy bidens. Nieco lżejsze nasłonecznienie spodoba się aksamitkom i bratkom. Jeżeli Twój balkon jest zacieniony, podstaw na niecierpki.

Idealne donice i skrzynki balkonowe

Do wyboru są donice drewniane, gliniane oraz wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepiej prezentują się te pierwsze. Powierzchnia takiej donicy zawsze jest zabezpieczana środkiem bezpiecznym dla roślin. Dzięki temu świetnie wygląda przez długi czas i nie działają na nią negatywnie czynniki atmosferyczne. Bardzo ładnie prezentują się także pojemniki gliniane. Trzeba jednak na nie szczególnie uważać, ponieważ szybko się tłuką. Z tego powodu trzeba zastanowić się, czy mały taras lub balkon są dobrym miejscem na ich ustawienie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Balkon i Taras

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Jakich potrzebujesz narzędzi do domu? Poradnik majsterkowicza

Majsterkowanie w domu to wyzwanie, z którym od czasu do czasu będziemy musieli się zmierzy…