Home Wnętrza Balkon i Taras Przesadzanie kwiatów na tarasie i balkonie

Przesadzanie kwiatów na tarasie i balkonie

5 min czytania
0
0
51
Przesadzanie kwiatów na tarasie i balkonie

Po 15 maja przychodzi czas na sadzenie przesadzanie kwiatów znajdujących się na tarasie i balkonie. Warto dowiedzieć się, jak zrobić to właściwie.

Większość roślin doniczkowych radzi sobie w podobny sposób. Jeżeli nabywasz kwiaty w sklepach ogrodniczych, obowiązkowo należy wsadzić je do większych doniczek, aby miały szansę na pełny rozwój. Jeżeli roślina ma chore korzenie, natychmiast należy je usunąć, aby nie zakaziły pozostałych. Wszystkie doniczki powinny mieć również otwory w dnie.

Sadzenie kwiatów na balkonie i tarasie

Dno doniczki powinno zostać wypełnione drobnymi kamieniami lub żwirkiem. Najlepiej, aby nie pochodziły ze skał wapiennych, ponieważ woda bardzo szybko wypłucze z nich wszelkie związki wapnia. Na tak przygotowaną powierzchnię należy wsypać warstwę urodzajnej ziemi lub specjalnej ziemi do roślin ozdobnych. Najlepiej wzbogacić ją o nawóz, dzięki któremu roślina będzie mogła się bujnie rozwijać. Sprawdzi się bardzo dobrze także hydrożel. Przygotowane pod posadzenie roślin podłoże powinno mieć odpowiednie pH.

Wszystkie rośliny przed posadzeniem należy bardzo obficie podlać, a następnie należy umieścić je w wybranych donicach. Całość należy obsypać ziemią, tak, aby znalazły się na takiej głębokości, jak rosły poprzednio. Posadzoną tak roślinę należy ustawić w ocienionym miejscu na pewien czas, czyli do momentu, aż się ukorzeni. Poznamy to po tym, że roślina będzie po prostu wyglądała na zdrową i pojawiały się będą przy niej nowe pędy.

Gdy już rośliny zostaną wsadzone, należy pamiętać o ich regularnym podlewaniu.

Sadzenie kwiatów na balkonie i tarasie

Jakie rośliny warto posadzić na balkonie?

Dobór roślin balkonowych jest niezwykle ważny, ponieważ jeżeli będzie odpowiedni, można będzie uzyskać przepiękną, kwiatową przestrzeń, z której będziemy wyjątkowo dumni. To, jakie rośliny będą mogły znaleźć się na Twoim balkonie, wpływ ma jego usytuowanie. Na miejsca mocno nasłonecznione, o wystawie południowej, nadają się takie gatunki jak pelargonie, petunia, czy bidens. Nieco lżejsze nasłonecznienie spodoba się aksamitkom i bratkom. Jeżeli Twój balkon jest zacieniony, podstaw na niecierpki.

Idealne donice i skrzynki balkonowe

Do wyboru są donice drewniane, gliniane oraz wykonane z tworzyw sztucznych. Najlepiej prezentują się te pierwsze. Powierzchnia takiej donicy zawsze jest zabezpieczana środkiem bezpiecznym dla roślin. Dzięki temu świetnie wygląda przez długi czas i nie działają na nią negatywnie czynniki atmosferyczne. Bardzo ładnie prezentują się także pojemniki gliniane. Trzeba jednak na nie szczególnie uważać, ponieważ szybko się tłuką, dlatego na balkon i taras zbyt się nie nadają, ponieważ jest tam mało miejsca i łatwo zawadzić o nie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Mateusz Kowalski
Load More In Balkon i Taras

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

W ostatnim wpisie dotyczącym fotowoltaiki wyjaśniliśmy czym jest i jak działa ogniwo fotow…