Przegląd dobrze kryjących białych farb

Mimo często zmieniających się trendów w wystroju wnętrz, klasyka pozostaje nadal w cenie – białe ściany nigdy nie wychodzą z mody i są dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mogą zdecydować się na wybór kolorowej farby do domu czy mieszkania. Farba biała jest też świetnym wyborem do wynajmowanego mieszkania, które chcemy urządzić w miarę neutralnie. Oto przegląd dostępnych na rynku białych farb, które mogą poszczycić się dobrym poziomem krycia.

Wybór materiałów, jakich będziemy używać podczas remontu mieszkania, wydaje się być nieskomplikowany. Niestety nie jest to takie łatwe zadanie, jak moglibyśmy się spodziewać. Warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne farby dostępne na półkach sklepowych, aby biała farba do ścian, na którą się zdecydujemy, była wyborem trafionym w 10!

Farbowanie i gruntowanie za jednym zamachem

W przypadku szybkich remontów, na przykład takich w mieszkaniach na wynajem, dobrze sprawdzi się produkt, który łączy w sobie farbę nawierzchniową oraz podkład gruntujący. Takie rozwiązanie pozwala nam oszczędzić dużo czasu, a jego największą zaletą jest to, że wyrównuje różnice w fakturze ścian. Oczywiście warto pamiętać, że żadna farba nie wypełni ubytków spowodowanych wbijaniem gwoździ czy innych uszkodzeń, do tego potrzebna jest masa szpachlowa. Farby białe dobrze kryjące to świetnie rozwiązanie na odświeżenie mieszkania na wiosnę.

Pozbyć się zacieków

Często zdarza się, że mieszkanie kupione na rynku wtórnym wymaga usunięcia takich zanieczyszczeń jak zacieki, plamy od nikotyny czy tłuszcz. Do takich „specjalistycznych” zabrudzeń została stworzona biała farba do ścian dobrze kryjąca, która oprócz tego, że izoluje plamy, to wzmacnia pokrywane nią podłoże, zabezpiecza przed rozwojem grzybów a dodatkowo jest bardzo dobrze przyczepna.

Odporna na plamy

Jedną z najbardziej pożądanych właściwości farb ściennych jest plamoodporność, zwłaszcza w przypadku białego koloru. Taki rodzaj farby sprawdzi się w pokoju dziecięcym, salonie, jadalni czy nawet kuchni, ponieważ nawet sos pomidorowy, wino czy kawa i herbata nie są jej straszne. Można ją czyścić zarówno na sucho, jak i przecierać wilgotną szmatką.

Biała farba na sufit

Decydując się na białą farbę na sufit, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które sprawią, że pokój będzie nie tylko eleganckim miejscem do spędzania czasu, ale także przestrzenią, która jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Lateksowa farba z powłoką antystatyczną jest odporna na promieniowanie UV/UVC, a dodatkowo chroni ściany przed rozwojem grzybów i pleśni. Jej matowe wykończenie optycznie wyrównuje sufit i nie pozostawia smug podczas malowania, dlatego jest idealnym wyborem dla malarzy amatorów.

Każda z farb ma swoje zalety, dlatego warto zastanowić się, na jakich cechach najbardziej nam zależy i maksymalnie dopasować produkty do swoich potrzeb. Wszystkie farby opisane w tym artykule znajdziesz w sklepie internetowym Dekoratorium.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy