Popularni producenci okien balkonowych

Największym zainteresowaniem cieszy się oferta producentów drzwi tarasowych wykonanych z tworzywa sztucznego. Okna plastikowe mają ramy i ościeżnice z materiału PCV, który jest odporny na działanie negatywnych czynników atmosferycznych czy substancji chemicznych. W porównaniu ze starymi profilami okiennymi, nowoczesne modele są trwałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Na polskim rynku wielu producentów posiada energooszczędne okna i drzwi balkonowe. Ceny takich produktów nie muszą „zwalać z nóg”. Główną zaletą plastikowych modeli jest fakt, że nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Spośród popularnych producentów okien balkonowych warto wymienić markę Domel, która zyskała duże uznanie wśród klientów poszukujących produktów o konstrukcji aluminiowo-plastikowej do mieszkań czy domów rodzinnych. Wiele propozycji znajduje zastosowanie na balkonach, tarasach, werandach lub ogrodach.

Średnie ceny okien tarasowych

Ile możemy zapłacić za standardowe okna balkonowe? Cennik za profile okienne o niewielkich wymiarach rozpoczyna się od kwoty 2000 zł. Natomiast dużych rozmiarów drzwi tarasowe z różnymi udogodnieniami mogą kosztować nawet 10 000 zł. Trudno jest zatem określić średnią cenę za tego typu produkty. Dla najbardziej wymagających użytkowników przygotowana została oferta energooszczędnych okien balkonowych z pięciokomorowym systemem profili, który zapewnia dobrą ochronę cieplną. Na stronach czołowych producentów znajdują się konfiguratory cen, dzięki czemu możemy w łatwy sposób określić wstępny koszt, wpisując konkretne wymiary i parametry. Warto też wziąć pod uwagę rodzaj drzwi balkonowych. Oferta rynkowa dotyczy modeli jednoskrzydłowych uchylnych, dwuskrzydłowych – rozwiernych, uchylno-rozwiernych oraz przesuwnych. Okna tarasowe mogą być wyposażone w klamkę, gałkę lub specjalny zatrzask balkonowy. Cena okna balkonowego z drzwiami może się znacznie wahać w zależności od wielkości zamówienia czy montażu.

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Ile kosztuje okno balkonowe? Cena zależy od kilku czynników. Przedstawiamy najważniejsze punkty, które są kluczowe w wyborze odpowiedniego modelu. Cena okna balkonowego z drzwiami może się znacznie wahać w zależności od wielkości zamówienia czy montażu.

Materiał i jakość profili okiennych – istnieje znaczna różnica pomiędzy ceną okien drewnianych, a PCV.
Kolor okien – w przypadku modeli plastikowych najtańszą opcją jest biel.
Sposób otwierania – z reguły najdroższe są okna przesuwne, ale to idealne rozwiązanie dla małego pomieszczenia.
Pakiet szybowy – najbardziej polecany wariant stanowią okna trzyszybowe.
Wyposażenie dodatkowe typu mechanizm blokujący obrót klamki czy okucia antywłamaniowe, które są czasami niezbędne.

Cena okna balkonowego zazwyczaj idzie w parze z jakością, jak również z wygodą użytkowania.

Nasz wybór i polecane produkty

Polecanym producentem stolarki okiennej jest firma Domel, która posiada dobrej jakości drzwi balkonowe. Cena okien balkonowych znanej marki jest przygotowywana indywidualnie dla każdego klienta. Firma oferuje także wiele promocji i rabatów. Cena okna balkonowego Domel bywa dość konkurencyjna w porównaniu z innymi producentami. Na szczególną uwagę zasługują dwa modele, takie jak:

  • drzwi tarasowe Perspective,
  • drzwi tarasowe Verano.

Więcej szczegółów i informacji dotyczących parametrów technicznych drzwi tarasowych znajduje się na stronie tutaj!

Podsumowanie

Podsumujmy, ile mogą kosztować okna balkonowe? Ceny zależą w głównej mierze od wybranego producenta, profilu okiennego, zabezpieczeń antywłamaniowych i innych parametrów. Drzwi tarasowe powinny mieć współczynnik termoizolacyjności Uw na poziomie około 1 W/(m2K). Ile kosztuje jednoskrzydłowe okno balkonowe? Cena profilu okiennego może się znacznie wahać pomiędzy producentami. Oferta marki Domel obejmuje indywidualną wycenę dla każdego klienta z osobna. Dlaczego warto wybrać przesuwne okna balkonowe? Cena takich produktów u renomowanego producenta jest bardzo atrakcyjna i dostępna w specjalnej promocji

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy