Panele TEMPO H+H: prace remontowe w szybkim tempie

Stawiając ścianki działowe wewnątrz pomieszczeń, jak i konstruując elementy drobnej architektury, warto zadbać o dobór ekonomicznych, wytrzymałych oraz łatwych w obróbce elementów. Panele TEMPO H+H są wykonane z lekkiego betonu komórkowego, dzięki czemu stanowią doskonały materiał do zabudowy brodzików oraz wykonywania ścian, szafek a nawet wiszących półek.  Najwyższa (najbezpieczniejsza) klasa reakcji na ogień (A1) sprawia, że panele TEMPO są żaroodporne i wytrzymują temperaturę do 1200oC – można je z powodzeniem wykorzystać między innymi do zabudowania kominka.

Jako produkty z materiału o niskich gęstościach, panele TEMPO mogą mieć duże gabaryty, a jednocześnie mogą być bardzo lekkie. Pojedynczy element ma wymiary 600 x 500 mm i waży od 15 do 21 kg, co umożliwia szybkie i sprawne wykonywanie prac murarskich. Panele można bez trudu wnosić na wyższe kondygnacje, a konstrukcja ściany z nich wykonana, mimo że jest solidna, nie stanowi zbytniego obciążenia dla podłogi czy stropu. Istotna jest także wydajność oraz oszczędność – do postawienia ściany o powierzchni 1 m2 i grubości 11,5 cm zużywa się tylko 3,3 panela. Dwie gęstości (500 i 600 kg/m3) pozwalają dostosować izolacyjność akustyczną do wymagań danego pomieszczenia.

hplush

Ścinka wykonana z paneli TEMPO H+H może być nawet trzykrotnie lżejsza niż konstrukcja zbudowana przy użyciu standardowych materiałów ściennych.

Fot H+H Polska

Montaż paneli jest prosty i intuicyjny. Klasyczne materiały ścienne, takie jak cegły czy pustaki, wymagają zużycia dużych ilości zaprawy zwykłej, nakładanej na poziome i pionowe powierzchnie elementów murowych. Przy układaniu paneli TEMPO H+H zaprawę zwykłą wykorzystuje się tylko do osadzenia pierwszej warstwy. Kolejne elementy w murze mocowane są za pomocą zaprawy do cienkich spoin, a spoiny pionowe pomiędzy bloczkami łączy się na tzw. pióro i wpust.

Na uwagę zasługuje również łatwość obróbki. Przycinanie bloczków nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi – pożądany wymiar można szybko uzyskać za pomocą piły ręcznej, widiowej. Po przycięciu warto wygładzić krawędzie ręczną pacą do szlifowania, a rylec ułatwi wykonywanie bruzd pod instalacje jednym pociągnięciem ręki.

Beton komórkowy jest jednym z nielicznych materiałów ściennych, w których można bardzo łatwo wykonywać wszelkiego typu otwory i wnęki. Mimo że jest to materiał lekki, ma wysoką wytrzymałość na ściskanie i bardzo przydatną właściwość izotropowości parametrów. Oznacza to, że niezależnie od kierunku układania panele zachowują takie same parametry i właściwości.

panele_tempo_h_h_

Jak podkreśla Robert Janiak, Product Manager firmy H+H Polska: Konstrukcje wykonane  z paneli TEMPO H+H mają tak gładką powierzchnię, że nie wymagają tynkowania. Bezpośrednio po zagruntowaniu możemy je malować, lakierować, tapetować lub przyklejać na nie płytki ceramiczne. To duże udogodnienie zarówno dla ekip budowlanych, jak i osób, które samodzielnie, szybko chcą zmienić wnętrze, np. budując nowoczesny kącik RTV, stawiając praktyczną ściankę działową lub zabudowując wannę w łazience. Panele TEMPO H+H umożliwiają ekspresowe prowadzenie prac murarskich, bez zbędnych wydatków i przy zachowaniu dbałości o estetykę domu lub mieszkania w trakcie trwania remontu.

Ścianka wykonana z paneli TEMPO H+H może być nawet trzykrotnie lżejsza niż konstrukcja zbudowana przy użyciu standardowych materiałów ściennych. Dzięki temu łatwiejszy jest demontaż w przypadku zmiany koncepcji wystroju pomieszczenia.

Odporność na grzyby, pleśnie i działanie ognia, lekkość oraz wytrzymałość betonu komórkowego sprawiają, że panele TEMPO H+H są nowoczesnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni komfort użytkowania i szybkie tempo pracy.

panele_tempo_h_h_

O firmie H+H Polska Sp. z o.o.

Firma H+H Polska należy do duńskiej Grupy H+H i działa na polskim rynku od 2006 roku. Produkuje i dostarcza kompletną gamę produktów z betonu komórkowego, a od 2018 roku również elementów silikatowych.

Liczne inwestycje zapewniają ciągły rozwój firmy i pozwalają na rozszerzanie działalności. Obecnie oferta obejmuje kompleksowy System Budowy H+H, składający się z bloczków i płytek z betonu komórkowego, nadproży, paneli ściennych, bloczków i cegieł silikatowych oraz zapraw klejących.

Sukces H+H Polska to wynik wspólnej pracy ponad 800 osób zatrudnionych w 13 zakładach produkcyjnych. Jego miarą jest zaufanie klientów, dbałość o najwyższe standardy obsługi, bezpieczeństwo pracy i ochronę środowiska, a także jakość produktów dedykowanych dla budownictwa energooszczędnego zapewniającego użytkownikom komfort cieplny, akustyczny oraz bezpieczeństwo konstrukcyjne.

Więcej informacji na www.HplusH.pl

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy