Ocieplenie domu szkieletowego pianą PUR. Sposób na stabilizację temperatur

Choć domy szkieletowe mają wiele zalet, polscy inwestorzy wciąż niechętnie decydują się na tę technologię. Ich największe obawy dotyczą izolacji termicznej tego rodzaju budynków. Czy prawdą jest, że domy szkieletowe szybko się nagrzewają i wychładzają? A może to mit? Z tego artykułu dowiesz się, czy konstrukcje szkieletowe mogą być praktyczne w strefie klimatycznej obejmującej Polskę.

Domy szkieletowe – największe zalety i wady

Technologia szkieletowa to przede wszystkim krótszy czas budowy domu. Budynek można postawić nawet w przeciągu trzech miesięcy. W parze z lekką konstrukcją, cecha ta wpływa na niski koszt całego przedsięwzięcia: o domach szkieletowych mówi się, że można mieć je w cenie mieszkania. Cieńszy przekrój ścian wpływa na zwiększenie powierzchni mieszkalnej (nawet o 10-12 procent w stosunku do analogicznej powierzchni całkowitej domu murowanego).

Jako minus domu szkieletowego wskazuje się najczęściej jego wrażliwość na zmieniające się warunki zewnętrzne. Co do zasady budynek szybko się nagrzewa i równie szybko wychładza.

Ocieplenie domu szkieletowego pianą PUR

Rola izolacji termicznej

Tę wadę można jednak łatwo wyeliminować, stosując izolację termiczną o odpowiednich właściwościach. Maksymalnie szczelna konstrukcja w połączeniu z materiałami dociepleniowymi o niskiej nasiąkliwości może dać spektakularne efekty zbliżone do zachowania domów energooszczędnych i pasywnych.

Co więcej, inwestycja w dobrą izolację termiczną budynku szkieletowego może wręcz się opłacić – system grzewczy będzie działał krócej niż w przypadku domu murowanego a uzyskana temperatura utrzyma się równie długo – to przyniesie korzyść w przypadku sezonowych oszczędności.

Ocieplanie domu szkieletowego pianą PUR – jaką wybrać?

Ocieplanie domu szkieletowego pianą PUR to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w kontekście dostępnych na rynku możliwości. Nowoczesna technologia poliuretanowa i możliwość natryskowej aplikacji skutkuje warstwą dociepleniową całkowicie pozbawioną mostków termicznych (szczelin, przez które dochodzi do wymiany temperatur pomiędzy otoczeniem a wnętrzem domu).

Wybierając do ocieplenia domu szkieletowego pianę PUR, wspieramy również zalety konstrukcji – pianka poliuretanowa wykazuje lepsze parametry izolacyjne w stosunku do tradycyjnych dociepleń tej samej grubości – wystarczy więc cieńsza warstwa izolacji natryskowej, co wpłynie na przekrój i ciężar konstrukcji.

Jeśli chcesz poznać więcej korzyści, jakie niesie ze sobą ocieplanie domu szkieletowego pianą PUR, umów się na bezpłatne konsultacje z ekspertami Crossin Insulations, którzy przeanalizują projekt Twojego domu i znajdą rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy