Nowoczesne płyty fasadowe elewacyjne – jakie panele fasadowe zrobią najlepsze wrażenie?

Fasada, czyli główna powierzchnia elewacji budynku, ma charakter dekoracyjny i odgrywa istotną rolę w uzyskaniu wyjątkowego wyglądu inwestycji. Wpływa na jej prestiż i pierwsze wrażenie, jakie odczuwa klient w trakcie oglądania po raz pierwszy zewnętrzną część zrealizowanego projektu.

Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych w projektowaniu elewacji można sprawić, że stanie się ona istotnym elementem ozdobnym i wpłynie na pozytywną ocenę całej inwestycji. Jakie produkty gwarantują najlepsze wykończenie zewnętrznej powierzchni budynku?

Elewacja – pierwszy element budynku, który podlega ocenie

Fasada znajduje się na zewnątrz, przez co jest pierwszym elementem, który widzi potencjalny kupiec czy najemca budynku, zanim jeszcze przekroczy próg budynku i zobaczy wnętrze. To właśnie na jej postawie wyrabia sobie opinie o całej inwestycji.

Należy więc wykonać ją w taki sposób, aby już na tym etapie zachwycić klienta wyjątkowym designem i estetyką obiektu. Sprawić, by od pierwszego momentu zakochał się w inwestycji i chciał podpisać umowę sprzedaży lub najmu.

Aby tak się stało, należy rozumieć, jak istotny elementem jest ta część projektu i jak ważne jest, by zaprojektować ją w odpowiedni sposób. Warto więc szczegółowo przemyśleć jej kolor, design i wzornictwo. Z szerokiej gamy dostępnych rozwiązań wybrać takie, które pozwoli osiągnąć zamierzony efekt.

Sprawdź, jak wyglądają nowoczesne elewacyjne płyty fasadowe!
Źródło: dasag.pl

Jak estetycznie dopasować design płyt elewacyjnych do ściany, fasady i innych elementów domu?

Chcąc zamówić doskonały produkt do montażu na fasadzie, warto szczegółowo przyjrzeć się całej strukturze, która widoczna jest od zewnątrz. Wziąć pod uwagę nie tylko inne elementy budynku takie jak drzwi, okna, czy dach, ale spojrzeć szerzej – na okolicę, podjazd, charakter obiektu czy najbliższe otoczenie (to, w jakiej dzielnicy się znajduje, jaka roślinność go otacza itp.).

Zdecydowanie pomoże to wybrać odpowiednie odcienie i wzory. Pobudzi wyobraźnię i sprawi, że fasada nie będzie kolejnym tuzinkowym i niczym niewyróżniającym się elementem architektury, a stanie się prawdziwą perełką, która rzuca się w oczy i robi wyjątkowe wrażenie.

Elewacja zewnętrzna musi być trwała

Wybór odpowiedniego produktu do wykończenia fasady nie ogranicza się jedynie do designu, to zdecydowanie szersza sprawa, która wymaga także uwzględnienia wytrzymałości czy konserwacji, wszystko po to, aby stanowiła trwały element inwestycji.

Fasada to element, który jest wystawiony na wiele skrajnych warunków atmosferycznych – działanie wysokiej temperatury, promieniowania UV, deszcze gradu i innych.  Musi więc być ona odporna na działanie warunków pogodowych oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Aby tworzyć fasadę, która będzie jednocześnie estetyczna i wytrzymała – warto sięgnąć po wysokiej jakości materiał, który posiada szerokie zastosowanie w budownictwie. Mowa tu o betonie szlachetnym, który tworzony jest z najlepszej jakości kruszyw. Dzięki czemu daje rozmaite możliwości i umożliwia stworzenie wyjątkowej oraz trwałej fasady budynku.

Płyty fasadowe z betonu szlachetnego (architektonicznego) – jakie zalety ma ten materiał?

Beton szlachetny charakteryzuje się wyjątkową odpornością na niekorzystne warunki. Dzięki czemu budynek pokryty warstwą betonowych płyt fasadowych jest trwałym elementem inwestycji. Betonowe płyty doskonale sprawdzają się w ciężkich czy ekstremalnych warunkach pogodowych, zachowując swój estetyczny wygląd przez lata, bez konieczności częstych napraw.

Ponadto beton ma także wiele możliwości personalizacji. Mnogość dostępnych kolorów, rozmiarów czy wzorów betonowych płyt sprawdzi się w przypadku każdej inwestycji. Po tradycyjne, minimalistyczne budowle, aż po nowoczesne i eklektyczne projekty. Każdy architekt z pewnością odnajdzie idealne płytki dla siebie!

Elewacyjne płyty fasadowe z betonu architektonicznego firmy DASAG

Szukasz producenta, który wykona płyty fasadowe pod Twoją inwestycję? Sprawdź naszą ofertę pod każdą inwestycję czy kieszeń (znajdziesz u nas produkty w różnej cenie).

Płyty elewacyjne zewnętrzne oferowane przez DASAG to estetyczne i trwałe rozwiązanie, które podniesie wartość projektowanej przez Ciebie inwestycji. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, wysoką jakość i pełną możliwość personalizacji.

W przypadku dalszych pytań o naszą ofertę zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, który chętnie opowie więcej o naszych produktach.

Dowiedz się, jak wyglądają płyty fasadowe z betonu architektonicznego!
Źródło: dasag.pl

Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony dasag.pl

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy