Niedrogie sposoby, aby Twój dom wyglądał luksusowo

Często wydaje się, że pięknie zaprojektowany pokój i ograniczony budżet wykluczają się wzajemnie, ale nie zawsze tak jest. Pieniądze nie kupują stylu, ale świetny styl może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądać na znacznie droższą niż w rzeczywistości. Tutaj zebraliśmy listę 10 najlepszych sposobów na podniesienie domu i sprawienie, by wyglądał bardziej luksusowo, niż jest w rzeczywistości.

Zacznij od neutralnej palety

Białe ściany i neutralne meble to ponadczasowe płótna, dzięki którym zmienianie, dodawanie i ulepszanie wszystkiego innego jest dziecinnie proste, ponieważ nie musisz się martwić, czy wszystko do siebie pasuje. Ponadto neutralne kolory zawsze wyglądają świetnie.

Zakupy mebli

Wydanie kilku tysięcy na sofę może wydawać się stratą, ale zastanów się: będziesz na niej siedzieć prawie codziennie przez co najmniej 10 lat. Mówiąc w ten sposób, sensowne jest, abyś wydał poważną gotówkę na taki przedmiot, zamiast kupować kilka tanich wersji na przestrzeni lat. Oszczędzaj grosze na rzeczach, które nie wytrzymają takiej żywotności, jak akcenty. Sztuka to kolejny obszar do inwestowania, który dziesięciokrotnie podniesie wartość Twojego domu nie tylko w wymiarze materialnym. Kupując meble porównuj produkty z wielu sklepów, np. w Adaline jest asortyment wielu znanych sklepów i marek w jednym miejscu, dzięki czemu nie musisz odwiedzać dziesiątek stron.

Warstwa, warstwa, warstwa

Świetnie wyglądający dom wygląda na kompletny i złożony, a układanie warstw jest kluczem do tego (trochę tak, jak odpowiednie akcesoria łączą strój). Warstwowanie nadaje pomieszczeniom głębię i ciepło oraz sprawia, że wyglądają tak, jakby należały do domu, a nie do muzeum. Dekoracyjne poduszki to prosty sposób, aby wygląd salonu bardziej imponujący.

Wyrzuć to, czego nienawidzisz

Jeśli Twój stół jadalny widział lepsze dni, czas na ulepszenie. Jeśli Twoje oprawy oświetleniowe wyglądają tak, jakby były zainstalowane w latach 60-tych, zainwestuj w nowe. Nie musisz wydawać fortuny, ale zmiana rzeczy, których nie lubisz, sprawi, że Twoja przestrzeń będzie od razu bardziej nadająca się do zamieszkania.

Szafki do wnętrza

Wbudowana niestandardowa szafka wygląda bardzo drogo… bo generalnie tak jest. Ale możesz sfałszować wygląd za pomocą szafki (lub kilku szafek), które dokładnie pasują do przestrzeni, którą masz.

Idź na całość

Im większy dywan, tym większa będzie przestrzeń. Im większa będzie przestrzeń, tym droższa będzie wyglądać. Lekcja? Idź na całość. Wybierz naprawdę duży dywan.

Wymień urządzenia

Przestarzały sprzęt (taki jak krany i uchwyty szuflad) można kupić naprawdę tanim kosztem zachowują przy tym świetny wygląd. Aktualizacja jest stosunkowo niedroga i zwykle jest zadaniem majsterkowania.

Odwróć uwagę od telewizora

Wszyscy kochamy obejrzeć dobry serial, ale spójrzmy prawdzie w oczy: telewizor nie jest najpiękniejszym przedmiotem w Twoim domu. Zakamufluj go, otaczając go galerią z dziełami sztuki, na przykład plakatami, obrazami na płótnie, grafikami, a nawet oprawiając w antyramę rysunki Twoich dzieci. Alternatywnie możesz zainwestować w telewizor, który wygląda jak sztuka wisząca na ścianie i pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach zakupu grafiki do salonu lub sypialni.

Dodaj listwy ozdobne

Nawet jeśli Twój pokój jest całkiem pusty lub niewielki, ozdobne listwy dodadzą Twojemu domowi natychmiastowego charakteru.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy