Narożniki rządzą! Sprawdź dlaczego Polacy coraz częściej wybierają narożnik zamiast sofy

Wybór mebli wypoczynkowych jest nieporównywalnie większy w stosunku do tego, jaki mieliśmy np. 30 lat temu. Wtedy w większości domów królowały wciąż jeszcze tzw. wersalki, które mimo, że stały w salonie, służyły jednak częściej do spania. Wkrótce jednak zaczęły zastępować je sofy i narożniki. Te ostatnie, jak wynika z raportu marki Gala Collezione, Polacy upodobali sobie najbardziej. Sprawdźmy dlaczego!

Narożnik, jako uniwersalny i funkcjonalny mebel wypoczynkowy

Raport opublikowany przez markę Gala Collezione w 2018 roku, jasno wskazuje, że Polacy uwielbiają narożniki. Aż 77% kupujących nowe meble wypoczynkowe, zdecydowało się właśnie na różnego typu narożniki, zamiast sof. W artykule, który marka zamieściła na swoim blogu, specjaliści wypowiadają się, dlaczego tak się dzieje – https://www.galameble.com/blog/dlaczego-wybrac-naroznik-do-salonu/.

Narożnik uważany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych mebli do wypoczynku. Sprawdza się doskonale w małych salonach, jak i przestronnych loftach. Różnorodność form, kształtów i rozmiarów sprawia, że narożnik wpisze się w każdy styl wnętrzarski. Klienci podkreślają również, że ogromne znaczenie ma dla nich przede wszystkim duża funkcjonalność mebla.

Rola narożnika w zagospodarowaniu przestrzeni

Fenomenem narożnika jest to, że pozwala on perfekcyjnie zagospodarować przestrzeń, czego nie możemy niestety powiedzieć o sofie. Wyobraźmy sobie, że ustawiamy ją w kącie, właśnie tak jak narożnik, a efekt wizualny w większości przypadków nie będzie powalający. Musimy również liczyć się z dużo mniejszą powierzchnią do wypoczynku.

Narożnik w dużym salonie

Narożnik w dużym salonie może wyznaczyć strefę relaksu, lub wizualnie podzielić go na mniejsze części. Wbrew pozorom nie jest łatwo urządzić przestronny salon, ale tutaj z pomocą przychodzą nam np. nowoczesne narożniki w kształcie litery U, jak np. Serena, czy Plaza, będącymi jednocześnie systemami modułowymi.

Narożnik w małym salonie

W małym salonie narożnik pozwala nam maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. To właśnie dzięki ustawieniu go w rogu salonu zyskujemy kilka miejsc do wypoczynku, a przy tym nie zaburzamy ciągów komunikacyjnych pomieszczenia. Narożniki takie jak Nola, czy Nicea marki Gala Collezione, doskonale czują się właśnie w niewielkich salonach.

Narożniki to doskonałe połączenie funkcjonalności i komfortu, które wykorzystywać możemy bardzo uniwersalnie. Wybrałeś już ten idealny dla siebie?

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy