Mszyce – jak się pozbyć z ogrodu?

Mszyce to dość często występujące w ogrodach szkodniki, które mogą wyrządzić zaatakowanym roślinom naprawdę wiele szkód. Szkodniki te najczęściej atakują rośliny ozdobne, uprawy warzyw i owoców, drzewa, krzewy oraz chwasty. Walkę z mszycami należy rozpocząć natychmiast, ponieważ bardzo szybko rozprzestrzeniają się i przechodzą na kolejne rośliny. Jak skutecznie zabić mszyce – jak się pozbyć ich z ogrodu? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

Zwalczanie mszyc środkami chemicznymi

To najczęściej wykorzystywany sposób zwalczania mszyc. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj najbardziej skuteczne, niestety zarazem nieekologiczne i szkodliwe. Dlatego niezwykle ważne jest w tym przypadku zastosowanie się do wszelkich zasad bezpieczeństwa i zapoznanie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu.

Preparaty chemiczne zawierają szereg substancji zwalczających nie tylko mszyce, ale również wiele innych rodzajów szkodników, które pojawiają się w ogrodzie. Środki chemiczne działają na szkodniki kontaktowo oraz często również żołądkowo, dzięki czemu skutecznie je likwiduje.

Podczas oprysków należy pamiętać, aby wykonywać je bardzo wcześnie rano lub późnym wieczorem, aby nie zaszkodzić innym, pożytecznym owadom. Najlepiej również wykonać ten zabieg przy bezwietrznej pogodzie, w temperaturze około 20 stopni. W przypadku roślin doniczkowych nie należy oprysków wykonywać w domu.

Mszyce - jak się pozbyć z ogrodu? Zwalczanie mszyc.

Mszyce – jak się pozbyć ich ekologicznie?

Środki chemiczne są bez wątpienia bardzo skuteczne, jednak zanim sięgniemy po tak silne substancje, warto spróbować pozbyć się szkodników domowymi i ekologicznymi sposobami. Nie szkodzą one w żaden sposób środowisku i są bezpieczne dla innych roślin i zwierząt.

Ekologiczne środki na mszyce

Jeśli domowe sposoby zawodzą, a mimo to nie chcemy sięgać po silne środki chemiczne, warto skorzystać z dostępnych na rynku ekologicznych środków zwalczających szkodniki. To stworzone na bazie roślin preparaty, które skutecznie radzą sobie ze szkodnikami. Są ekologiczne i nieszkodliwe dla środowiska, jednak podczas oprysków również należy zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa.
Zwalczanie szkodników w ogrodzie jest bardzo ważne, ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo hodowanych roślin. W miarę możliwości warto sięgać po ekologiczne sposoby walki z zagrożeniami, aby dodatkowo nie szkodzić środowisku. Szczegółową wiedzę na temat skutecznych metod ochrony i pielęgnacji roślin i nie tylko znaleźć można na portalach ogrodniczych i poradnikowych, takich jak Poradnik Ogrodniczy. Starannie prowadzony i zadbany ogród to priorytet dla każdego amatora roślin i ogrodnictwa.

Zwalczanie mszyc chemią. Mszyce - jak się pozbyć z ogrodu?

Profilaktyczne zwalczanie mszyc

Chronić rośliny należy zacząć jeszcze przed pojawieniem się mszyc, czyli działać zapobiegawczo. Skutecznym sposobem jest wiec posadzenie w ogrodzie roślin, które w naturalny sposób odstraszają mszyce. Do takich roślin należą między innymi lawenda, mięta, cebula, czy czosnek.

Naturalne zwalczanie mszyc

W razie gdy szkodniki już zaatakowały rośliny w ogrodzie, należy przygotować jeden z naturalnych wywarów roślinnych. Przepisów na tego typu substancje jest wiele. Do najbardziej znanych należą wywary z cebuli, czosnku, pokrzywy czy mniszka. Wykonanie tego typu mieszanki jest bardzo proste i szybkie. Wywar najlepiej wykorzystać tego samego dnia.

Domowe preparaty

Równie skutecznym i łatwym sposobem na pozbycie się mszyc jest wykonanie naturalnych, domowych preparatów. Do ich przygotowania wystarczą produkty, które znajdują się w każdym domu. Przykładem takiej mieszanki jest preparat z szarego mydła. Opryski mydlane zniszczą szkodniki, a dodatkowo wytworzą warstwę ochronną dla roślin.

Sprawdź też inne szkodniki w ogrodzie i jak się ich pozbyć.

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy