Mieszkanie w stylu skandynawskim – piękne i praktyczne wnętrza

Urządzając wnętrze kierujemy się własnymi upodobaniami i aktualnymi trendami. Mieszkanie w stylu skandynawskim to rozwiązanie dla osób, które lubią wnętrza klasyczne i jednocześnie nowoczesne. Skandynawskie stylowe wnętrza ten od lat cieszy się ogromną, stale rosnącą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby fakt ten miał ulec zmianie. W czym tkwi jego sekret i dlaczego właśnie wnętrza w stylu skandynawskim są tak ponadczasowe i wyjątkowe.

Mieszkanie w stylu skandynawskim – od czego zacząć

Mieszkanie w stylu skandynawskim wyróżnia kilka cech, które są kluczowe i decydują o jego popularności. Przede wszystkim wskazać należy na różnorodność stylu skandynawskiego. Mieszkanie w stylu skandynawskim może czerpać z nordyckiej estetyki na wiele sposobów – poczynając od elementów folkowych, przez skandynawski design na estetyce new nordic kończąc. Z tego względu, że skandynawski styl posiada niejedno oblicze – jest to estetyka, którą można dopasować do różnorodnych upodobań estetycznych. Skandynawskie wnętrza doskonale łączą się także z innymi trendami – stosując elementy w stylu skandynawskim z powodzeniem można stworzyć eklektyczne i bardzo interesujące aranżacje wnętrz.

Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim albo wprowadzić do wnętrza skandynawskie dodatki warto w pierwszej kolejności poszukać inspiracji i zastanowić się, które elementy i cechy, które posiadają skandynawskie wnętrza najbardziej przyciągają nasz wzrok i są najbliższe poczuciu estetyki. Dzięki temu wybór mebli i dodatków, z pomocą których urządzimy wnętrze nie będzie przypadkowy. Poza czytelną stylistyką wnętrze powinno mieć także cechy prezentujące gust, temperament, a może nawet charakter domowników.

Skandynawski styl wnętrz, skandynawskie dodatki i wnętrza.

Skandynawskie dodatki – jakie wybrać

Skandynawskie dodatki to najłatwiejszy sposób na wprowadzenie do wnętrza skandynawskiego ducha. Dodatkami w najszybszy, prosty i niedrogi sposób można odmienić i odświeżyć wnętrze. Dodatki mogą wprowadzić do wnętrza akcenty kolorystyczne, skutecznie także zmieniają nastrój i charakter wnętrza. Jakie skandynawskie dodatki wybrać?

Wnętrza w stylu skandynawskim niezależnie od odmiany wyróżnia prostota i funkcjonalność. Decydując się na skandynawskie dodatki najczęściej wybór pada na:

 • poduszki i poduchy,
 • pledy i koce,
 • obrazy i plakaty,
 • lampy stojące i lampki nocne,
 • dywany, zasłony i inne tekstylia,
 • elementy dekoracyjne jak osłonki na doniczki, świeczniki,
 • ceramikę – zastawę stołową, patery, dzbanki, kubki i filiżanki.

Wybierając skandynawskie dodatki można z powodzeniem wprowadzić do wnętrza ducha stylu skandynawskiego. Dzięki nim w łatwy sposób odświeżymy wnętrze i znacząco je odmienimy. Przy urządzaniu wnętrz warto zwracać uwagę na szczegóły to właśnie skandynawskie dodatki budują charakter wnętrza. Dzięki starannie wybranym dodatkom możemy urządzić wnętrza w stylu skandynawskim dopracowane i przemyślane w każdym detalu.

Skandynawskie wnętrza, dodatki - mieszkanie w stylu skandynawskim.

Skandynawski styl – co go wyróżnia

Skandynawski styl zyskał popularność na całym świecie nie bez powodu. Mieszkanie w stylu skandynawskim posiada takie cechy jak funkcjonalność i piękny design. Co decyduje o tak dużej popularności jaki zdobył skandynawski styl? Wydaje się, że jest to zespół, które są niezmienne i niezależne od odmiany i odsłony skandynawskiej stylistyki. Wnętrza w stylu skandynawskim wyróżnia:

 1. jasna, stonowana kolorystyka,
 2. dobry design i dbałość o detale,
 3. prostota formy i minimalizm,
 4. funkcjonalność,
 5. naturalne, ekologiczne materiały,
 6. ciekawe dodatki,
 7. wzory roślinne i geometryczne printy na tekstyliach.

Dzięki jasnej kolorystyce mieszkanie w stylu skandynawskim zyskuje przestrzeń. Dodatki skandynawskie ocieplają wnętrze. Z kolei, ergonomiczne i porządnie zaprojektowane meble jakie oferuje skandynawski styl są wygodne i komfortowe w użytkowaniu.

Mieszkanie w stylu skandynawskim - skandynawskie wnętrza, skandynawskie dodatki

Skandynawskie wnętrza – modne i ponadczasowe

Skandynawskie wnętrza pokazały już wielokrotnie, że potrafią przetrwać próbę czasu. Mieszkanie w stylu skandynawskim wyróżnia się stonowaną kolorystyką, a także zastosowaniem drewna. Atmosfera w pomieszczeniach reprezentujących skandynawski styl sprzyja domowemu relaksowi i wyciszeniu. Przestronność, naturalność, przytulność i spokój to cechy, którymi można określić wnętrza w stylu skandynawskim.

O ponadczasowości jaka cechuje skandynawskie wnętrza decyduje także szerokie wykorzystanie drewna. Jest to materiał, który podkreśla związek z naturą. Drewno jest jednak przede wszystkim wytrzymałe i ponadczasowe. Pięknie się starzeje, a z czasem nabiera dodatkowego charakteru. Drewniane meble ocieplają wnętrze i zamieniają je w miejsce, o którym z przyjemnością możemy powiedzieć: „dom”.

Uniwersalność jaką ma mieszkanie w stylu skandynawskim zbudowana jest także na kolorystyce wnętrza. Biele, beże i szarości są kolorami naturalnymi i harmonijnymi. Takie jasne, szare wnętrza sprzyjają wyciszeniu i podkreślają odniesienia do natury. Neutralne kolory w połączeniu z naturalnymi i dobrej jakości tkaninami jak bawełna, len czy wełna dodatkowo podkreślają stylistykę aranżacji. Są jednocześnie zdecydowane i neutralne – dzięki temu łatwo dobrać do nich inne dodatki w stylu skandynawskim.

Sprawdź też piękne mieszkanie w stylu PRL, które jest podobne do stylu skandynawskiego!

Wnętrza w stylu skandynawskim – dobry wybór

Wnętrza w stylu skandynawskim są dobrym wyborem dla osób ceniących sobie estetykę i funkcjonalność. Każdy z elementów wystroju jakie posiada mieszkanie w stylu skandynawskim jest jednocześnie piękne i użyteczne. Skandynawskie wnętrza charakteryzują się także prostotą graniczącą często z minimalizmem. Jednocześnie, dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów są przytulne i sprzyjają odpoczynkowi.

Fenomen dobrze urządzonego wnętrza w stylu skandynawskim polega na tym, że chętnie spędza się w nim czas. Wygoda i funkcjonalność nie są dziełem przypadku, a dobrego i ergonomicznego projektu. Wybierając meble i dodatki w stylu skandynawskim pamiętajmy, aby były spójne stylistycznie. Warto dodać jednak do projektu aranżacji elementy, które podkreślają tożsamość i charakter domowników. Dzięki temu mieszkanie w stylu skandynawskim będzie piękne, funkcjonalne, a dodatkowo wyjątkowe i niepowtarzalne.

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy