Metamorfoza sypialni – jak w kilku krokach odmienić swoją sypialnię?

Jak odmienić sypialnię, aby nie wydać na to worka pieniędzy? Jest kilka prostych sposobów, które sprawią, że zyskasz całkiem nowy pokój, w którym z wielką przyjemnością można będzie odpoczywać. Metamorfoza sypialni może pomóc Ci się odprężyć i zrelaksować po pracowitym dniu!

Metamorfoza sypialni – kolorystyka

Bardzo częstym błędem w sypialniach jest umieszczanie zbyt wielu dodatków, wzorów i kolorów na jednej przestrzeni. Taka katastrofalna aranżacja może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jeżeli problemem są tylko ściany i dodatki, metamorfoza sypialni nie wymaga radykalnych zmian, a jedynie małego remontu. Wystarczy, że zdecydujesz się na przemalowanie ścian i usunięcie niepotrzebnych dekoracji.

Dekorowanie domu pozwala nam poczuć się jak u siebie. W sypialni najlepiej sprawdzają się jednolite, kremowe ściany z jednym elementem dekoracyjnym, np. ciekawym printem w beżowym odcieniu. Można tutaj także zastosować jasne dodatki w postaci pościeli, poduszek, lampek oraz dywaników. Dobrym pomysłem jest, aby na dekoracjach znalazł się stonowany motyw kratki. Sprawdzi się to na przykład w sypialni w stylu loft.

Centralnym punktem każdej sypialni powinno być łóżko. Jeżeli zostanie we właściwy sposób wyeksponowane sprawi, że przytulność wnętrza zostanie w znaczny sposób pogłębiona. Ponadto, przestrzeń będzie wydawała się bardziej schludna, co jest jak najbardziej pożądanym efektem. Ważne jest, aby w sypialni znalazło się miejsce dla rodzinnych fotografii, powieszonych w jednym rzędzie na ścianie. Porządne poukładanie wszystkich dekoracji i przedmiotów w takiej przestrzeni sprawi, że sypialnia będzie przyjemna w użytkowaniu.

Sypialnia metamorfoza

Aranżacja sypialni – tkaniny

Jeżeli chcesz stworzyć przytulną i ciepłą sypialnię, wprowadź do niej tkaniny. We współczesnych sypialniach są one obecne na łóżkach, oknach i podłodze. Warto umieścić na łóżku ciekawe poduszki i pled. Do aranżacji okien należy wykorzystać lekkie zasłony lub firanki. Oczywiście swoje miejsce muszą znaleźć małe dywaniki nawiązujące kolorystycznie do pozostałych motywów znajdujących się w tym wnętrzu. Nie zapomnij o dokładnym czyszczeniu tkanin w sypialni – mogą być one siedliskiem kurzu. Zwróć na to uwagę szczególnie wtedy, gdy męczy Cię alergia na roztocza.

Metamorfoza sypialni za pomocą światła

W szybkiej metamorfozie sypialni duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie. Warto na żyrandolach czy kinkietach umieścić nowe abażury. W ten sposób niskim kosztem można będzie odmienić oświetlenie w sypialni. Warto także wykorzystać oświetlenie przenośne, czyli lampki nocne – szczególnie wtedy, gdy mamy urządzić sypialnię ze skosem, gdzie światło często nie dociera wszędzie. Można ustawić je na stolikach nocnych, ale także na parapecie. Lampy ustawione symetrycznie przy łóżku powinny być takie same, pozostałe można z nimi łączyć kolorystycznie lub za sprawą materiałów, z jakich będą wykonane.

Oświetlenie do sypialni - metamorfoza sypialni

Sypialnia – metamorfoza całkowita

Jeżeli masz więcej czasu i dysponujesz odpowiednim budżetem, możesz całkowicie zmienić wygląd sypialni wprowadzając do niej zupełnie nowe meble. To jednak wymaga już dużego nakładu finansowego i niestety czasu, ponieważ na zamówione meble trzeba będzie nieco poczekać.

Innym rozwiązaniem, dużo tańszym, jest renowacja mebli. Dzięki niej przerobisz i odświeżysz swoje stare meble, nadając im przy tym zupełnie nowego, niesamowitego wyglądu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy