Home Wnętrza Salon Styl loftowy w salonie

Styl loftowy w salonie

4 min czytania
0
0
53
styl industrialny

Jakiś czas temu pisaliśmy o 7 podstawowych cechach stylu industrialnego. Teraz przyszedł czas na zastanowienie się, jak urządzić konkretne wnętrze w takim stylu. Rozpoczniemy od salonu, gdzie w zasadzie najłatwiej jest wykorzystać meble loftowe. Jak zatem urządzić salon w stylu industrialnym? Należy kierować się kilkoma prostymi zasadami.

Czy wnętrze w stylu loftowym musi być zimne i nieprzytulne?

To pytanie z pewnością nasuwa się wszystkim tym, którzy styl industrialny kojarzą wyłącznie z surowymi wnętrzami, brakiem indywidualności i ogólnym przytłoczeniem fabrycznymi formami. Częstą obawą są pomieszczenia mdłe i bez wyrazu. Tymczasem wnętrze wcale nie musi wyglądać w ten sposób! Najważniejszą zasadą urządzania pięknych wnętrz jest dbałość o to, aby wyrażać siebie i swoją osobowość. Meble w stylu industrialnym, owszem, mają pewne cechy, które sprawiają, że możemy odbierać je jako nieprzyjemne, ale umiejętna ich aranżacja sprawi, że wnętrze będzie wyglądać pięknie.

Istotne detale

Decydując się na urządzanie wnętrza w stylu loftowym musimy pamiętać, że nie są tutaj wskazane duże ilości ozdób i dekoracji. Właśnie dlatego trzeba wybierać je z rozsądkiem. Możemy zdecydować się na duże obrazy lub zdjęcia wiszące na ścianach albo, dla ciekawszego efektu, postawić je na podłodze. Aby nieco ożywić fabryczne wnętrze możemy wybrać mocny kolor i wprowadzić go przy pomocy poduszek lub zasłon. Jeśli zależy nam na ozdobach możemy zdecydować się na minimalistyczne figurki lub dekoracje kwiatowe.

Elementy industrialne

Jeśli surowość stylu loftowego nie do końca do nas przemawia możemy rozważyć wybór kilku elementów, które sprawią, że wnętrze nabierze nieco charakteru. Mowa tutaj o meblach loftowych, takich jak regały albo metalowe krzesła, które wciąż wskazywane są jako bardzo modne. W takim przypadku nie musimy ograniczać się do surowości formy, możemy stawiać na ciepłe kolory i różnorodność faktur pozostałych elementów.

Jak widać, urządzenie wnętrza w stylu loftowym wcale nie jest bardzo trudne. Wystarczą małe rzeczy, które sprawią, że nasz salon nabierze nowego charakteru.

 • kuchnia styl industrialny

  Kuchnia w stylu loft

  Po ostatnim wpisie dotyczącym urządzania salonu w stylu loftowym, czas na omówienie kolejn…
 • deski podłogowe

  Deski podłogowe – wady i zalety

  Deski podłogowe wciąż wybierane są bardzo często, co nikogo nie powinno dziwić. Drewno jes…
 • urządzenie małej łazienki

  Urządzenie małej łazienki

  Ostatnio pisaliśmy o tym, jak urządzić mały pokój dla rodzeństwa, tym razem zajmiemy się ł…
Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More By Klaudia Gamrat
Load More In Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Kuchnia w stylu loft

Po ostatnim wpisie dotyczącym urządzania salonu w stylu loftowym, czas na omówienie kolejn…