Meble i akcesoria ogrodowe, które musisz mieć!

W ogrodzie największe znaczenie ma strefa wypoczynkowa, czyli miejsce odpowiednie na relaks, czytanie książek, rozmowy ze znajomymi oraz obserwowanie otaczającej rzeczywistości. Wybierając meble i akcesoria ogrodowe, nie można zapomnieć o huśtawce, parasolu, a także zestawie wypoczynkowym.

Huśtawka ogrodowa — nie tylko dla dzieci

Huśtawki ogrodowe są bardzo popularne od wielu dekad, jednak od kilku lat większym zainteresowaniem cieszą się wiszące huśtawki, typu kokon. Wygląd i konstrukcja takiego mebla sprawiają, że odpoczynek jest niezwykle przyjemny i relaksujący, a kojące bujanie daje dużo radości. Producenci dbają również o wysoki poziom komfortu, ponieważ wiszące huśtawki mają zwykle już wbudowane, lub odpinane, poduszki.

Parasole do ogrodu

Świetnym akcesorium do ogrodu, a także na taras, jest parasol. Można wybrać większy model, typu żagiel, lub w kształcie kwadratowym. Taki parasol dokładnie osłoni sporą część ogrodu. Dobrze wziąć pod uwagę nie tylko średnicę parasola, ale także materiał wykonania. Niewielkie, tanie, parasole przeciwsłoneczne zwykle nie chronią wystarczająco dobrze przed promieniowaniem słonecznym. Znacznie lepszą opcją jest wybór modelu wyższej jakości, wytrzymałego i odpornego na różne czynniki atmosferyczne. Parasole na taras Cloveris to świetny wybór dla osób, które chcą posiadać w ogrodzie model estetyczny i funkcjonalny, a także najwyższej jakości. Parasol najlepiej sprawdza się w sytuacji, gdy ogród jest w większej części niezadaszony. W takim przypadku nie ma, gdzie usiąść z książką lub laptopem w gorące i słoneczne dni. Właśnie dlatego dobrze kupić duży parasol, zapewniający cień i chroniący nie tylko domowników, ale także meble, przed promieniowaniem słonecznym.

Wyjątkowy zestaw wypoczynkowy

W ogrodzie zdecydowanie przyda się także świetny zestaw wypoczynkowy, składający się z sofy, foteli oraz stołu lub stolika kawowego. Te elementy sprawiają, że można wygodnie odpocząć i zrelaksować się. Rano warto usiąść na fotelu i postawić filiżankę kawy na stoliku. To właśnie zestaw wypoczynkowy zapewnia świetne możliwości do organizacji spotkań ze znajomymi, czy też sąsiadami. Sprawdź meble ogrodowe w sklepie Cloveris.pl, czyli w miejscu, gdzie zgromadzone zostały produkty najwyższej jakości, odpowiadające na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Wybierając zestaw wypoczynkowy do ogrodu, dobrze zwrócić uwagę na materiał wykonania. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się meble z takich materiałów jak technorattan oraz drewno tekowe lub sosnowe. Takie materiały cechują się wysoką jakością, a także trwałością i wytrzymałością. Do tego takie materiały są bardzo estetyczne i eleganckie, a więc wyglądają bardzo ładnie w ogrodach. W tradycyjnych aranżacjach najlepiej sprawdzą się zestawy wypoczynkowe z drewna lub technorattanu. W bardziej nowoczesnych ogrodach idealne będą komplety z elementami aluminiowymi lub stalowymi, a także szklanymi.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy