Materace kieszeniowe – jakie są ich zalety?

Sprężyny kieszeniowe zapewniają solidne podparcie kręgosłupa w czasie snu, dlatego są często używane do produkcji materacy wysokiej klasy. Materace z nich wykonane cechują się trwałością i są cenione przez wymagających użytkowników. Czy warto wybrać materac sprężynowy kieszeniowy dla siebie? Jakie są ich zalety?

Materace kieszeniowe są odpowiednie do łóżek dwuosobowych i pojedynczych. Dzięki nim zapewnia się komfort snu i solidne podparcie dla kręgosłupa. Kieszeniowy materac jest polecany nawet osobom, które mają problem ze zwyrodnieniem kręgosłupa i potrzebują łóżka zapewniającego im ochronę przed pogłębianiem się problemów z postawą ciała. Co cechuje materac ze sprężyn kieszeniowych?

Materace kieszeniowe — co to takiego?

Materac kieszeniowy składa się z wielu kieszonek, w których umieszczono sprężyny. Każda sprężyna podtrzymuje ciało w czasie snu i zapewnia stabilne podparcie wszystkim mięśniom. Sprężyny umieszczone w kieszeniach są trwalsze i mniej podatne na odkształcenie pod wpływem nacisku. Dobrze podtrzymują cały ciężar ciała, gdyż dopasowują się do siły nacisku.

Materace kieszeniowe są produkowane w różnych rozmiarach. Pasują na standardowe łóżka pojedyncze i łóżka dwuosobowe. Można zastosować je również na ramach o niestandardowych wymiarach, gdyż materac kieszeniowy może być przygotowany na indywidualne zamówienie.

Materac kieszeniowy na łóżka dwuosobowe

Łóżko dwuosobowe z materacem kieszeniowym jest wygodne dla użytkowników o różnych upodobaniach w kwestii twardości. Twardość materaca jest optymalna dla większości cięższych i lżejszych użytkowników, dlatego na jednym łóżku dobrze wysypiają się pary, gdzie jedna osoba jest bardzo drobna, a druga masywniejsza. Kieszenie ze sprężynami może dodatkowo pokrywać pianka termoelastyczna, która dopasowuje się do kształtu ciała. Trwałość produktu jest wysoka, gdyż pianka wraca do swojego pierwotnego kształtu. Gwarantuje większy komfort snu dla dwóch osób i doskonałe podparcie ciała przez całą noc.

Łóżka dwuosobowe z materacami kieszeniowymi są cenione również ze względu na praktyczność. Modele ze zdejmowanym pokrowcem są łatwe do utrzymania w czystości. Pokrowiec można szybko wyprać, by usunąć z niego plamy, kurz i roztocza. Dodatkowo wnętrze materaca można odkurzyć po zdjęciu pokrowca, by jak najdokładniej pozbyć się zanieczyszczeń.

Materace kieszeniowe o zróżnicowanych twardościach są natomiast polecane parom, które mają zupełnie inne upodobania dotyczące twardości łóżka. Jedna połowa materaca może być miększa od drugiej, by obaj użytkownicy wyspali się w komfortowych warunkach. Dzięki temu obojgu jest po prostu wygodnie od chwili zaśnięcia aż do pobudki o poranku.

Jakie inne materace warto wybrać?

Zamiast materaca kieszeniowego można postawić na materac piankowy z pianki HR lub termoelastycznej. Pianka jest polecana głównie do łóżeczek dziecięcych. Dobrze podtrzymuje lekkich użytkowników i jest dość miękka, dlatego dzieciom jest na niej wygodnie. Najlepsze materace wykonuje się również ze sprężyn, które pokrywa się warstwą lateksową. Lateks jest polecany przede wszystkim alergikom. Jego hipoalergiczne właściwości ograniczają gromadzenie się kurzu i rozwój roztoczy. Mata kokosowa jest z kolei ceniona przez użytkowników, którym zależy na maksymalnym komforcie snu i naturalności. Kokosowa warstwa skutecznie odprowadza wilgoć i ciepło ze skóry, a także zapewnia komfort snu w upalne dni.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy