Materac do spania? Wybierz dobrze dla zdrowia

Każdy z nas potrzebuje odpowiedniego materaca do spania, aby móc zapewnić sobie dogodne warunki do wypoczynku i nocnej regeneracji. Na rynku dostępnych jest cała masa różnego rodzaju materacy, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb i preferencji. Pojawia się jednak pytanie, na jakie rozwiązanie się ostatecznie zdecydować, gdyż szeroki wachlarz wyboru wcale nie ułatwia zadania. Kierowanie się wyłącznie ceną mija się z celem, gdyż idzie ona najczęściej w parze z jakością.

Czas na wybór idealnego materaca – co ma znaczenie?

Decydując się na zakup materaca, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności trzeba określić to, jaki rodzaj materaca wybrać. Potem przychodzi czas na wybór jego optymalnej twardości. Na uwadze należy mieć również szereg innych komponentów wchodzących w skład materaca. Tylko dobrze dobrany do użytkownika zapewni komfortowy sen i zapobiegnie dolegliwościom bólowym. Obecnie przebierać można pośród wielu rodzajów materacy – piankowych, bonellowych, kieszeniowych, multipocket, luxpocket, lateksowych, wysokoelastycznych, nawierzchniowych. Każde z tych rozwiązań ma sporo zalet, ale nie są wolne od wad, które również powinno się mieć na uwadze.

Jaki materac do spania wybrać

Jaki rodzaj materaca wybrać?

W przypadku materacy piankowych można liczyć na dobrą izolację termiczną i właściwości przeciwalergiczne. Modele bonellowe posiadają elastyczną powierzchnię, są mało podatne na odkształcenia i bardzo wytrzymałe. Dalej mamy materace kieszeniowe, czyli ze sprężynami umieszczonymi w osobnych kieszeniach. Tego typu materace posiadają elastyczność punktową i siedem stref twardości do wyboru. To samo dotyczy materacy multipocket z tą różnicą, że mają one więcej sprężyn od modeli kieszeniowych. W przypadku materacy luxpocket można mówić o aż tysiącu sprężynach na każdy metr kwadratowy.

Wybierając materac lateksowy, można liczyć na elastyczność punktową, aż siedmiostrefową twardość, nieprzeciętną trwałość, właściwości korekcyjne i przeciwalergiczne. Jeśli ktoś boryka się z problemami ze strony kręgosłupa czy ma większą masę ciała, takie rozwiązanie będzie dla niego strzałem w dziesiątkę. Materace z pianki wysokoelastycznej są odporne na odkształcenia, mają właściwości ortopedyczne i antyalergiczne. One również świetnie sprawdzają się przy problemach z kręgosłupem i dla osób puszystych.

A może materac nawierzchniowy 160×200 twardy to dobry wybór?

Ciekawą opcją na rynku jest materac nawierzchniowy, który ma różne rodzaje wypełnienia. Jeśli zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu, warto zdecydować się na materac nawierzchniowy 160×200 twardy, który może pełnić funkcję nakładki na łóżko, kanapę, wersalkę czy sofę. Za jego pomocą możliwe staje się regulowanie twardości posiadanego już materaca. Przystępna cena i wygoda w przechowywaniu przemawiają na korzyść tego materaca. W przypadku materaca nawierzchniowego 160×200 twardego można mówić o dużej higienie, wspaniale sprawdza się w domach, gdzie są małe dzieci i zwierzęta. Zabrudzoną nakładkę można w każdej chwili z łatwością wyprać, co jest bardzo praktyczne i wygodne. Sklep Common to miejsce, gdzie znajdziemy wiele sprawdzonych rozwiązań dla zdrowego snu. Wystarczy dopasować odpowiednią twardość materaca do naszych wymagań. Na https://common.sklep.pl/materace-nawierzchniowe/28-materac-nawierzchniowy-coco-160×200-kokos-z-pianka-5902921950158.html znajdziemy jedną z bardziej trafionych pozycji, która zyskuje stale na popularności wśród klientów.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy