Malowanki po numerach — relaksujące zajęcie dla każdego!

Dawniej, malowanie po numerach, w specjalnych kolorowankach, było zajęciem tylko dla dzieci. Czasy jednak się zmieniają, a to relaksujące zajęcie, posiadające wiele profitów zdrowotnych, jest coraz częściej uprawiane także przez starszych — powstały nawet malowanki po numerach dla dorosłych! Dlaczego każdy powinien tego spróbować?

  1. Ćwiczenie ręki z malowankami po numerach
  2. Malowanie po numerach odpręża

Ćwiczenie ręki z malowankami po numerach

Osoby, które pragną nauczyć się rysować lub malować, mogą zacząć właśnie od tego typu projektu, malując po numerach. Pozwala to skupić się na wypracowaniu odpowiednich mechanizmów i połączeń nerwowych, odpowiedzialnych za pewne utrzymywanie pędzla lub kredki. Aby zacząć, nie trzeba inwestować w drogi sprzęt — wystarczą zestawy do malowania po numerach obrazów i już możemy zabierać się do pracy przy własnych dziełach sztuki. Istnieje wiele wzorów i motywów, dlatego każdy, niezależnie od preferencji artystycznych, znajdzie coś dla siebie wśród malowanek. Co więcej, jest to zajęcie, które nie wyklucza — mogą się w ten sposób realizować zarówno dzieci, jak i dorośli. Co więcej, istnieją specjalne malowanki po numerach dla dorosłych, które różnią się poziomem trudności, przedstawiając realne wyzwanie dla osób nieobeznanych ze sztuką, ale, co najważniejsze, także dając większą satysfakcję niż malowanki przeznaczone dla dzieci.

To także sposób na pobudzenie kreatywności, co może być dodatkowym atutem w przypadku osób, które wykonują zawody wymagające wysokiego zaangażowania umysłowego, jak etat w agencji marketingowej, reklamowej lub projektowanie nowych, nieszablonowych rozwiązań aplikacji mobilnych i komputerowych. Rozwój poprzez działania kreatywne, zawsze jest wielowymiarowy.

Malowanie po numerach odpręża

Ciężki dzień w pracy czy szkole, stres przyniesiony do domu, związany z kolejnymi zaliczeniami, projektami, celami do osiągnięcia w biurze, zbliżającymi się spotkaniami. Wszystko to możemy zostawić za sobą, siadając do malowania po numerach. Najważniejsze, że z uwagi na jasne wytyczne, ciężko będzie nam odkładać pracę nad obrazem — w końcu doskonale wiemy, co zostanie namalowane! Wystarczy, że wybierzemy odpowiednie farby i zabierzemy się do dzieła.

Dowiedziono, że skupianie się na czynnościach manualnych jest wstępem do medytacji, a to pozwala na osiągnięcie spokoju i relaks. Inwestując we wzory dla dorosłych do malowania po numerach, możemy zapewnić sobie spokój, niezbędny do prawidłowej pracy i koncentracji następnego dnia.

Podobne artykuły

Komentarze

  1. Obecnie sama maluję taki obraz – duży pejzaż górzysty, cudnie się prezentuje. Jest o nie tylko bardzo odprężające zajęcie, ale też świetna dekoracja wykonana we własnym stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy