Lampa LED do domu – jakie oświetlenie wewnętrzne wybrać?

Każdy pokój w Twoim domu jest inny i innego rodzaju oświetlenie powinieneś do niego wybrać. Zapewne słyszałeś nie raz, że światło słoneczne daje nam energię, ale czy wiesz, że sztuczne oświetlenie działa w podobny sposób? Lampy LED do oświetlenia domu emitujące niebieskie fale świetlne wytwarzają serotoninę, która sprawia, że jesteśmy skupieni, obudzeni i czujni. Oczywiście nie każde pomieszczenie naszego domu jest przeznaczone do pracy, a wnętrza dzielimy na te, w których pracujemy i odpoczywamy. W przypadku salonu czy sypialni warto wybierać lampy LED o wyjątkowo ciepłej barwie światła, nieemitujące niebieskich fal świetlnych i pozwalające naszego organizmowi na relaks, sen i odpoczynek.

Jakie oświetlenie do sypialni?

W domowej sypialni każdy z nas chce, aby atmosfera była odprężająca i spokojna. Unikanie chłodnych barw światła w sypialni sprawi, że Twój rytm dobowy nie będzie mylił oświetlenia w sypialni z naturalnym światłem na zewnątrz. Pozwala to mózgowi na produkcję melatoniny potrzebnej do komfortowego snu. Czy jesteś nocnym czytelnikiem? Jeśli masz lampkę nocną do czytania lub planujesz ją kupić, delikatne niebieskie lub neutralne odcienie są lepsze do czytania, ponieważ chłodny kolor wyjątkowo sprzyja skupieniu.

Lampa do biura domowego

Lampy do gabinetu w domu, czy innego pomieszczenia użytkowego powinny maksymalizować naszą zdolność do produktywnej pracy. Umieszczenie w biurze chłodnych, białych świateł, które naśladują światło dzienne, zwiększy produkcję serotoniny, dzięki czemu będziesz skoncentrowany, czujny i pobudzony. Upewnij się, że wybrałeś odpowiednie lampy LED wewnętrzne, które nie będą powodować niechcianych odblasków na ekranie komputera, a także będą równomiernie oświetlać całe Twoje wnętrze. Możesz również rozważyć lampy biurkowe LED, które doskonale sprawdzą się jako oświetlenie zadaniowe i umożliwią Ci dowolną zmianę barwy światła.

Lampy LED do domu

Lampy do salonu

Salon jest najczęściej wybieranym miejscem do relaksu i odpoczynku, ale także pomieszczeniem, w którym przebywają nasi gości. Niezależnie od tego, czy oglądamy film, czy przebywamy ze znajomymi, ważne jest, aby w salonie mieć różne źródła światła, aby dostosować je do każdej okazji. Podobnie jak w sypialni, dobrze jest unikać tutaj jasnych, emitujących niebieskie światło lamp, które wytwarzają serotoninę i dodają nam energii.

Najczęściej wybierane są tutaj lampy o ciepłej barwie światła, jedna w centralnej części sufitu, a dodatkowe, punktowe równomiernie rozłożone po całym wnętrzu. Bardzo ciekawym dodatkiem będzie tutaj taśma Ledowa, która pozwoli nam stworzyć wyjątkową dekorację na suficie lub ścianie. Tak funkcjonalnie oświetlony salon stworzy odpowiedni klimat dla każdej nachodzącej okazji.

Jak oświetlić jadalnię?

Jedząc smaczny posiłek z rodziną lub gośćmi, nie chcemy, aby oświetlenie jadalni było zbyt jasne i nieprzyjemne, ale nie powinno być ono również zbyt senne. Odpowiednia równowaga w takim pomieszczeniu to klucz do stworzenia praktycznego i dobrze wyglądającego wnętrza. Do jadalni warto wybierać ściemniane oświetlenie, którego jasność bez problemu dostosujemy w zależności od okazji. Możemy polecić tutaj odcienie światła ciepłego i neutralnego, które stworzą idealną atmosferę podczas spożywania obiadu czy kolacji.

Oświetlenie do domu

Jakie oświetlenie do kuchni?

Kuchnia jest miejscem pracy w naszym domu. Wielu z nas zaczyna swoje poranki w kuchni, więc te emitujące chłodne światło lampy pomogą nam zachować czujność i obudzić się podczas przygotowywania śniadania. Jeśli masz również stół w kuchni, lampa sufitowa o cieplejszej temperaturze barwy może stworzyć przyjemną atmosferę, aby zrównoważyć jaśniejsze neutralne lub zimne światła nad kuchennymi blatami. Kuchnie bardzo często korzystają także z opraw halogenowych, które równomiernie rozmieszczone po całym pomieszczeniu, dbają o odpowiednie oświetlenie całego wnętrza.

Jak oświetlić łazienkę?

Przed pójściem do szkoły czy pracy większość z nas przygotowuje się w łazience przed lustrem. W takiej sytuacji najlepiej, aby oświetlenie pochodziło z otoczenia lustra, a samo główne światło z sufitu. Stosownie jasno oświetlona łazienka pozwoli nam odpowiednio dokładnie ogolić się, czy przygotować dokładny makijaż. Wielu z nas każdy dzień zaczyna także od prysznica, dlatego warto pomyśleć również o odpowiednim oświetleniu kabiny prysznicowej. W przypadku tego rodzaju oświetlenia musimy jednak pamiętać o wybieraniu lamp o odpowiedniej klasie szczelności, czyli opraw oświetleniowych odpornych na działanie pary wodnej, jak i samej wody.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy