Kolor pomarańczowy we wnętrzach – z czym go łączyć?

Projektowanie i wykańczanie mieszkań coraz częściej bazuje na oryginalnych rozwiązaniach – w tym jeśli chodzi o dobór kolorystyki we wnętrzach. W szczególności dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się ciepłe kolory – takie jak pomarańczowy. Aranżacje z kolorem pomarańczowym dobrze komponują się z innymi kolorami (w tym ciemnymi barwami), a akcenty dekoracyjne z wykorzystaniem tego koloru są chętnie stosowane w pokojach dziennych czy sypialniach

Ściany

Pomarańczowe ściany zapewniają specyficzną aurę w pomieszczeniach, w których są stosowane. Dzięki nim panuje atmosfera radości i pobudzenia, gdyż jest to symbol przede wszystkim słońca i ognia. Obecnie istnieje możliwość zastosowania kilku rodzajów koloru pomarańczowego do aranżacji ścian – w tym takie odmiany jak musztardowy czy miodowy. Pomarańczowe ściany bardzo dobrze łączą się z różnego rodzaju elementami meblowymi i dekoracjami w różnych odcieniach koloru niebieskiego i granatowego. Z kolei dekoracje w kolorach białych, szarych czy czarnych (np. kanapy, poduszki, zasłony itp.) odpowiednio tonują kolor pomarańczowy na ścianach sprawiając, że wystrój wnętrza staje się mniej krzykliwy.

Dodatki i dekoracje

Równie często jak w przypadku ścian kolor pomarańczowy wybierany jest jako uzupełnienia dla bardziej tradycyjnych wnętrz. Pomarańczowe dodatki rzucające się w oczy bardzo dobrze ożywiają ściany białe lub malowane w różnych odcieniach szarości. Elementy w różnych odcieniach pomarańczy bardzo dobrze nadają się także do wnętrz, w których dominuje beż. Pojedyncze meble w kolorze pomarańczowym (np. fotel czy sofa) bardzo dobrze łączą się z klasyczną i nowoczesną zabudową meblową (w tym meblościankami) w stonowanych barwach. Pomarańcz nadaje także tonu w kuchniach czy jadalniach (np. zestawiane są szafki pomarańczowe z blatem lub płytkami ściennymi w kolorze czarnym i białym).

Rolety i żaluzje

Coraz bardziej designerskim rozwiązaniem jest także wykorzystanie osłon okiennych w kolorze pomarańczowym do wnętrz o stonowanych elementach dekoracyjnych i jasnych lub ciemnych ścianach. Rolety rzymskie (sprawdź prosto u producenta https://anwis.pl/pl/rolety-rzymskie-i-zaslony) czy rolety dzień noc w różnych odcieniach pomarańczy są tu idealnym rozwiązaniem. Na rynku pojawiają się jednak także klasyczne żaluzje aluminiowe w wersji pomarańczowej (różne odcienie), które dobrze komponują się z uniwersalnymi oknami oraz pasują do małych i dużych pomieszczeń ze ścianami w różnych odcieniach szarości, a także do takich pomieszczeń jako pokoje dla dzieci.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy