Klimatyczny taras – jakie oświetlenie wybrać?

Urządzając dom, warto również zwrócić uwagę na aranżację tarasu. Planując aranżację domu, warto również zwrócić uwagę na oświetlenie tarasu. To właśnie on będzie łącznikiem pomiędzy aranżacją domu i tarasu. Jakie oświetlenie wybrać? Podpowiadamy.

Jakie oświetlenie wybrać?

Właściwie zaprojektowane oświetlenie sprawi, że taras stanie się klimatyczny i jednocześnie funkcjonalny. Oświetlenie tarasu zwiększa również bezpieczeństwo jego mieszkańców. Warto więc wprowadzić nieco oświetlenia do ogrodu i na taras.

Najważniejsza zasadą jest to, by oświetlenie tarasu i ogrodu było przede wszystkim funkcjonalne. Lampy umiejscowione na podjeździe, tarasie i w ogrodzie spowodują, że całość będzie niezwykle komfortowa. Oświetlenie przydomowej przestrzeni jest bardzo ważne. Pozwala to korzystać z domowej przestrzeni nawet po zmroku i wieczorem. Oświetlenie ogrodu i tarasu pozwoli sprawić przytulny nastrój i podkreślą urodę na naszej posesji.

O oświetleniu warto pomyśleć już na etapie planowania i wykańczania domu. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju lampy zewnętrzne, które powinny zostać dopasowane do pozostałych elementów aranżacyjnych. Kinkiet, lampa glamour czy lampa vintage? Dobierz oświetlenie do rodzaju wnętrza i stylistyki pomieszczeń. Dzięki różnym elementom stylistycznym z łatwością dopasujemy je do siebie nawzajem.

Oświetlenie ogrodu i podjazdu

Warto mieć na uwadze, że podczas wykańczania domu i ogrodu należy już na etapie planowania zastanowić się, jakie lampy wybrać. Wybór może okazać się trudny, ponieważ na rynku jest wiele elementów oświetleniowych, które są do siebie właściwie dopasowane.

Oświetlenie wejścia do domu, ogrodu oraz tarasu sprawia, że przestrzeń staje się przytulna i stwarza atmosferę gościnności. Oświetlenie warto zastosować wzdłuż chodnika, przy furtce oraz przy rabatkach z kwiatami. Na rynku znajdziesz zarówno lampy okrągłe, kwadratowe czy pochylone. Mogą one mieć różne wysokości, co pozwala z łatwością dopasować je do roślinności w naszym ogrodzie.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Niezwykle ciekawym elementem są lampy wpuszczane w powierzchnię. Mogą one zostać zastosowane zarówno w nawierzchni podjazdu oraz na ścieżce z kostki brukowej. Lampy tego rodzaju są wodoszczelne oraz odporne na obciążenia. Ustawione regularnie wzdłuż podjazdu wyznaczą również kilka stref w ogrodzie.

Rodzaj oświetlenia w ogrodzie zależy od wielu czynników. Inaczej oświetlimy taras zadaszony, a inaczej ten całkiem otwarty. Ważnym aspektem jest również właściwy dobór instalacji elektrycznej oraz możliwość połączenia lamp. Usytuowanie tarasu to także dodatkowe możliwości aranżacyjne. Ciekawe rozwiązania można również zastosować wtedy, gdy na taras prowadzą schodki. Wówczas świetnie będą wyglądać lampy wpuszczane w powierzchnię stopni schodów.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy