Klimatyczny ogród. Jakie dodatki powinny się w nim znaleźć?

Ogród może być miejscem wyjątkowym, z doskonałą atmosferą i klimatycznymi dodatkami. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie akcesoria i już można stworzyć domową oazę zieleni. Szczególne znaczenie ma oświetlenie, a także meble ogrodowe takie jak huśtawki. Świetnie może się sprawdzić także mała architektura, czyli pergole i oczka wodne.

Oświetlenie do klimatycznego ogrodu

Oświetlenie ogrodowe ma spore znaczenie w kontekście stworzenia klimatycznego i wyjątkowego miejsca. Dodatkowo lampy pełnią ważną funkcję wieczorami i nocami, ponieważ umożliwiają bezpieczne dotarcie z jednego miejsca do drugiego w ogrodzie, a także pozwalają na spotkania ze znajomymi i rodziną przy smacznej kolacji lub drinku. W klimatycznym ogrodzie idealnie sprawdzą się lampy stojące, które sprawiają, że ścieżka staje się delikatnie oświetlona, a dodatkowo prezentują się bardzo atrakcyjnie. Dobrym wyborem są również nastrojowe latarenki i lampiony, które organizują przestrzeń i dbają o to, aby ogród był naprawdę klimatyczny. Inną opcją jest zamontowanie lamp wiszących, które najlepiej sprawdzą się przy wejściu do domu oraz na tarasie. Można również zdecydować się na bardzo praktyczne rozwiązanie, czyli lampy owadobójcze. Kolejnym, bardzo klimatycznym i wyjątkowym elementem oświetlenia, są kinkiety ogrodowe, które dają neutralne, delikatne światło i pięknie dbają o całą przestrzeń.

Mała architektura

Mała architektura to wszystkie elementu, które sprawiają, że ogród jest wyjątkowy i klimatyczny. W zależności od wielkości danej przestrzeni, można postawić na różne rozwiązania. Idealnie sprawdzą się altanki i pergole, ale wspaniale prezentują się także fontanny oraz kaskady. Oczywiście nie w każdym ogrodzie zmieści się aż tyle wspaniałych dodatków, jednak można zdecydować się na jeden lub dwa i ustawić je na przykład w centralnym miejscu. Altanka jest świetnym wyborem, ponieważ może pełnić również funkcję praktyczną i chronić przed słońcem oraz deszczem.

Huśtawka ogrodowa – idealna do wypoczynku na świeżym powietrzu

W klimatycznym ogrodzie jest miejsce nie tylko na różnego rodzaju dodatki, ale także na meble, które zapewniają atrakcje dorosłym. Huśtawka ogrodowa sprawia, że można chwilę odpocząć po ciężkim dniu, poczytać książkę lub po prostu posiedzieć i porozmyślać. Warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę online, ponieważ dostępnych jest tam sporo huśtawek. Przykładowo sklep internetowy Cloveris ma w swoim asortymencie bardzo różnorodne huśtawki, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Huśtawki ogrodowe marki Cloveris wykonane są z doskonałych materiałów, a także cechują się trwałością i wytrzymałością, a do tego są bardzo estetyczne i doskonale pasują do klimatycznego ogrodu. Można zdecydować się na tradycyjną huśtawkę lub fotel wiszący. Dla dzieci świetnie sprawdzi się huśtawka w stylu boho, która jest wygodna i miękka. W ofercie dostępne są zarówno huśtawki dla jednej osoby, jak i dla dwóch lub trzech.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy