Jeszcze łatwiejsze projektowanie z nową wersją nakładki Armacell dla Revit

Wdrożona w zeszłym roku nowa nakładka Armacell dla Revit, umożliwiająca automatyczne dodawanie izolacji technicznych na instalacje w budynkach, znacznie ułatwia prace projektowe. Jej najnowsza, grudniowa wersja to gwarancja dostępu do aktualnej bazy produktów, lepsze zestawienia użytych materiałów, gotowe rozwiązania dla instalacji wody lodowej, a także szereg usprawnień zapewniających jeszcze większy komfort i wygodę.

Stosowanie najnowszej wersji nakładki zapewnia wybór spośród wszystkich produktów Armacell dostępnych na rynku i spełniających polskie wymagania prawne. Aktualna wersja Armacell dla Revit 2.20.12.380 pozwala zapewnić najwyższą jakość dokumentacji projektowej z uwzględnieniem jedynie produktów znajdujących się w bieżącej ofercie.

Wymagania prawne

Kwestie stosowania izolacji cieplnej regulowane są w Polsce Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. W załączniku drugim odnajdziemy szczegółowe wymagania minimalnych grubości izolacji cieplnej na instalacjach grzewczych, ciepłej wody użytkowej i cyrkulacji, przewodach ogrzewania powietrznego oraz instalacji wody lodowej.

Określone wytyczne uzależnione są od rodzaju instalacji, jej przekrojów, położenia, a także współczynnika przewodności cieplnej materiału izolacyjnego. Przepisy wymagają także, aby izolacja instalacji wody lodowej była dodatkowo paroszczelna.

W ofercie Armacell znajdziemy szereg produktów izolacyjnych dostosowanych do bieżących norm prawnych, jak również zapewniających jeszcze doskonalszą ochronę instalacji, przedłużających ich żywotność, dbających także o komfort akustyczny w pomieszczeniach oraz dodatkowych parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań specyfikacji.

nakladka armacell

Nowa nakładka Armacell dla Revit, umożliwiająca automatyczne dodawanie izolacji technicznych na instalacje w budynkach, znacznie ułatwia prace projektowe.

Fot. Armacell.

Nowe usprawnienia w nakładce Armacell dla Revit

Nakładka Armacell dla Revit pozwala na szybki wybór spośród wszystkich produktów firmy i dopasowanie projektowanych izolacji do wymagań. Rozwiązuje też powszechny problem związany z koniecznością stosowania izolacji wielowarstwowych w celu spełnienia wymagań prawnych odnośnie grubości na rurociągach o dużej średnicy. W standardowej wersji programu Revit nie jest możliwe dodanie kilku warstw izolacji i w praktyce projektant nie jest w stanie wygenerować z modelu instalacji zestawienia materiałowego odzwierciedlającego faktyczne zapotrzebowanie na otuliny czy materiały izolacyjne dla projektowanego systemu. Użycie nakładki Armacell pozwala na konfigurację izolacji wielowarstwowych, a tym samym pozwala tworzyć zestawienia materiałów użytych w projekcie
z uwzględnieniem warstw izolacji.

Obok najnowszej wersji aplikacji pojawiły się także gotowe szablony ze skonfigurowaną izolacją AF/Armaflex i Armaflex ACE Plus, spełniające wymagania zawarte w Warunkach Technicznych dotyczące instalacji wody lodowej. Dla wygody użytkowników istnieje też możliwość używania wcześniej skonfigurowanych własnych rozwiązań dla poszczególnych instalacji. Zarówno gotowe szablony, jak i możliwość pracy z wcześniej używanymi rozwiązaniami przy kolejnych projektach to znaczne usprawnienie pracy i duże oszczędności czasu.

Korzystanie z nakładki Armacell dla Revit umożliwia w prosty i szybki sposób uzupełnić projekt o izolacje i wygenerować zestawienie użytych materiałów dla całego systemu, zaś praca na jej najnowszej wersji to gwarancja najlepszych i najbardziej aktualnych dostępnych rozwiązań.

Bieżąca wersja nakładki Armacell dla Revit oraz gotowe szablony i instrukcja użytkowania dostępnę są na stronie internetowej https://local.armacell.com/pl/bim/.

 

www.armacell.pl

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy