Jakie żaluzje wybrać do swojego wnętrza?

Jakie żaluzje wybrać do swojego wnętrza?

Niesłabnąca popularność żaluzji drewnianych nie może dziwić. Jest to jedna z najbardziej stylowych osłon wewnętrznych, która równie dobrze prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych. Jakie modele żaluzji drewnianych cieszą się największą popularnością?

JAKIE ŻALUZJE DREWNIANE CIESZĄ SIĘ NAJWIĘKSZĄ POPULARNOŚCIĄ

Naturalny materiał sprawia, że żaluzje drewniane są produktem rozchwytywanym, który stworzy w wielu wnętrzach niepowtarzalny klimat. Ich głównym elementem są poziome listewki – nazywane również lamelami. Występują one w następujących szerokościach: 25 mm, 50 mm oraz 70 mm.

Jeśli chodzi o żaluzje drewniane, to te o szerokości lamel 50 mm są obecnie najchętniej wybieranym wariantem. Dlaczego tak się dzieje? Trzeba przyznać, że wśród wielu inspiracji, które można obejrzeć w Internecie, żaluzje drewniane 50 mm prezentują się najbardziej efektownie. Są również doceniane za swoją uniwersalność, ponieważ mogą być zamontowane na oknie, jak i do sufitu oraz ściany. Dodatkowo nie bez znaczenia jest fakt, że w tym wypadku mamy ogromne możliwości kolorystyczne – o czym opowiemy więcej nieco poniżej.

W przypadku żaluzji drewnianych te o listewkach 5-centymetrowych są jedynymi, które można wykonać do naprawdę dużych szerokości. Maksymalna szerokość tej przesłony wynosi nawet 360 centymetrów. Żaluzje drewniane szerokie otwierają ogromne możliwości aranżacyjne zarówno w domach z dużymi przeszkleniami, jak i w olbrzymich powierzchniach biurowych. Żaluzje drewniane szerokie są doskonałe chociażby do wykorzystania na drzwiach prowadzących na taras.

W JAKICH POMIESZCZENIACH MOŻESZ ZAMONTOWAĆ ŻALUZJE?

Pod tym względem praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Kuchnia, łazienka, salon, a może gabinet? To bez znaczenia. Wszędzie tam żaluzje drewniane znajdą swoje zastosowanie. W nowoczesnym wnętrzu, we wnętrzu w stylu skandynawskim, a także w przestrzeni biurowej – wszędzie można dopasować żaluzje drewniane Anwis. Bogactwo rozwiązań sprawia, że żaluzje drewniane można dopasować do wnętrz praktycznie w każdym stylu.

Elementy z naturalnego drewna pozwalają nam stworzyć wyjątkowy klimat. Żaluzje wykonane są z dwóch rodzajów drewna – basswood oraz abachi. Należy tutaj zaznaczyć, że żaluzje drewniane doskonale sprawdzają się także w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Natomiast jeśli szukasz osłon o jeszcze bardziej zwiększonej odporności na podwyższoną wilgoć, to musisz zapoznać się z żaluzjami faux wood, które wykonane są z kompozytu PVC oraz drewna naturalnego. Świetną alternatywą wykonaną również z naturalnych materiałów są żaluzje bambusowe.

żaluzje drewniane w kuchni

BOGACTWO KOLORÓW, KTÓRE DOPASUJESZ DO KAŻDEGO WNĘTRZA

Na etapie wyboru żaluzji istotnym czynnikiem jest dopasowanie właściwego koloru. Bardzo często dobieramy rodzaj lamel do koloru okien, podłogi, czy też mebli. Zastosowane materiały naturalne zapewniają świetny efekt.

A co w momencie, gdy nie możemy zdecydować się na konkretny odcień? Wówczas drewniane żaluzje najłatwiej dopasować zamawiając darmowe próbki lamel. Zdecydowanie łatwiej dokonać wyboru w momencie, gdy kolor lamelek możemy porównać z odcieniem okna lub podłogi. W przypadku innych osłon przeciwsłonecznych istnieje również możliwość zamówienia próbek, jeśli chodzi o tkaniny.

Pozostając przez chwilę przy kolorystyce, to warto wiedzieć jeszcze jedno. Odcień lamel to nie jest jedyny element, nad którym musisz się zastanowić. Ważną rolę odgrywa także drabinka, która może być mniej widoczna – wersja sznurkowa – lub bardziej widoczna – taśmowa. Decydując się na ten drugi wariant możesz wówczas znacząco „zagrać” kolorem.

Istnieje wiele realizacji, w których wykorzystywana jest zasada kontrastu. W pewnych aranżacjach szczególnie dobrze wyglądać będą na przykład białe lamele żaluzji drewnianych z czarną drabinką taśmową.

Naturalne piękno, materiał naturalny, szerokość lameli dopasowany do wymagań, zróżnicowany sposób sterowania (ręczne oraz elektryczne), ogromna funkcjonalność – o zaletach żaluzji drewnianych można pisać bez końca. Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty przy ostatecznym wyborze, to skorzystaj z wiedzy fachowców. Doradzamy, Mierzymy, Montujemy – w taki sposób działają Doradcy Modnie w Oknie, z którymi odmienisz wygląd swoich okien.

Jeśli masz jeszcze więcej pytań na temat żaluzji drewnianych, to na 11 najczęściej zadawanych pytań odnośnie tego produktu znajdziesz odpowiedzi tutaj.

 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy