Jakie zalety mają wełniane koce? Czy warto postawić na koc z wełny merino?

Koce to tekstylia, które znaleźć można w każdym domu czy mieszkaniu. Wykorzystywane są w zasadzie przez cały rok. Jednak znalezienie koca, który byłby jednocześnie miękki, miły w dotyku, lekki i ciepły wcale nie jest łatwym zadaniem. Warto zwrócić w tym przypadku na pledy wykonane z wełny merino. Mają naprawdę wyjątkowe właściwości. Co warto o nich wiedzieć?

Czym cechują się koce wełniane z wełny merino?

Zacząć trzeba od tego, że koce z wełny merino są niezwykle ciepłe. Jednocześnie są zaskakująco lekkie. Stanowią oczywisty wybór na jesień i zimę, bo dobrze trzymają ciepło. Co ciekawe, pod kocem tego typu trudno jest się spocić. Wełna merynosów ma bowiem wyjątkowe właściwości termoregulacyjne. Latem zapewnia przyjemny efekt chłodzenia. 

Trudno dziwić się więc temu, że wełniane koce z wełny merino cały czas zyskują na popularności. Kupić je można bez problemu nawet przez internet np. w sklepie online https://maleni.pl/koce.

Co wyróżnia koce z wełny merino na tle innych koców wełnianych?

Okazuje się, że włókna wełny z merynosów są cienkie i bardzo miękkie. Dlatego wykonane z nich koce są tak miłe w dotyku. To zaskakujące, gdyż zazwyczaj wełniane tekstylia wypadają kiepsko w kontakcie z ludzką skórą. Mogą ją podrażniać. Zdarza się, że wywołują nawet reakcje alergiczne. W przypadku koców z wełny merino nie trzeba się tego obawiać. Zresztą wełna merynosów jest coraz częściej wykorzystywana również do produkcji bielizny. 

Warto wspomnieć także o tym, że tego rodzaju wełniane koce nie pochłaniają nieprzyjemnych zapachów. Dodatkowo nie pochłaniają wilgoci i błyskawicznie schną. Wykazują właściwości bakteriostatyczne. Na włóknach wełny merino nie rozwijają się groźne bakterie. Pledy uszyte z tego materiału są antystatyczne, a więc się nie elektryzują. Nie przyciągają też kurzu, co jest oczywiście bardzo dobrą informacją dla wszystkich alergików.

Jak należy dbać o koce z wełny merino?

Wiele osób zaskoczy z pewnością fakt, że wełniane koce z wełny merynosa wcale nie są trudne w pielęgnacji. Włókna te mają bowiem właściwości samoczyszczące. Zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania są likwidowane samoistnie. Pranie koców z wełny merino jest więc ostatecznością, gdy pojawią się na nich naprawdę duże zabrudzenia. Można to zrobić ręcznie lub w pralce automatycznej, wybierając odpowiedni program do wełny. Poza tym wełniane koce wymagają regularnego wietrzenia, co nie powinno sprawiać większych problemów. 

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy