Jakie szuflady wybrać do kuchni? Doradzamy!

Kuchnia to przestrzeń, w której szczególną uwagę zwraca się nie tylko na design, ale również na jej funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie każdego fragmentu wolnej przestrzeni. Szczególnie w meblach kuchennych na wymiar rozważa się stosowanie takich rozwiązań, które ułatwiają pracę i dostosowane są do potrzeb jej użytkowników. W kuchni niezwykle istotnym jest wybór odpowiednich systemów szuflad. Które z nich warto zastosować w szufladach?

Zaawansowane technologicznie systemy szuflad

W kuchni musimy zadbać o to, by konfiguracja szuflad była przemyślana i spójna. W każdej szufladzie należy uwzględnić nie tylko jej pojemność i wymiary, ale także system, który umożliwi jej ciche i płynne domykanie. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są mechanizmy, które wspomagają pracę prowadnic, jednocześnie chroniąc szuflady przed ich uszkodzeniem, niedomykaniem, samoczynnym otwieraniem. Propozycje wspomnianych prowadnic znajdziemy na stronie https://ekorex.pl/systemy-szuflad

To komponenty, których produkcja uwzględnia zastosowanie solidnych i trwałych materiałów. Wspomniane systemy cechują się wieloletnim użytkowaniem, bez względu na wagę szuflady oraz siłę, jakiej trzeba by było użyć przy jej otwieraniu lub domykaniu, gdyby jej montaż odbywał się na najprostszych, nieco już przestarzałych systemach.

Rodzaje szuflad do kuchni

Nie bez powodu to właśnie na szuflady decydują się osoby projektujące swoją kuchnię. To opcja zdecydowanie wygodniejsza, dopasowana często do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki wnętrza i samego projektu mebli. W zależności od potrzeby i możliwości warto w swojej kuchni zaprojektować przynajmniej jedną szufladę na sztućce i osobną na przyprawy. 

Ta pierwsza powinna mieć optymalną szerokość, by bez problemu zmieścić w niej specjalne wkłady ułatwiające organizację sztućców i podręcznych akcesoriów do gotowania. Ta druga przyjmuje często formę wysuwanej pionowej półeczki, w której zmieszczą się suche produkty spożywcze i niewielkie opakowania z przyprawami. 

W projekcie należy ponadto uwzględnić szufladę pod piekarnikiem, w której umieszcza się pokrywki i brytfanny. Kluczem do funkcjonalnej organizacji jest również wykonanie wysokiej szuflady na talerze, szklanki i garnki.

Jak widzimy, w wyborze szuflad trzeba uwzględnić nie tylko wyposażenie, które będzie w nich przechowywane, ale także komponenty, które na pierwszy rzut oka niewidoczne mogą mieć ogromny wpływ na to, czy kuchnia będzie funkcjonalna, prosta i intuicyjna w użytkowaniu.

Podobne artykuły

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę, wpisz tu swoje imię

O nas

Dla Domu to portal o wnętrzach. Przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące tego, jak wygląda budowa domu, urządzanie domu oraz planowanie i pielęgnowanie ogrodu. Urządzanie wnętrz to nasza pasja, dlatego prowadzony przez nas blog wnętrzarski pełen jest ciekawych pomysłów - zaczerpnij od nas inspiracje aranżacji wnętrz!

Najnowsze wpisy